Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
„Cudowna” – premiera w białostockim Teatrze Dramatycznym

„Cudowna” – premiera w białostockim Teatrze Dramatycznym

Humanmag

Białystok, Teatr Dramatyczny 11 czerwca 2016 (premiera)

Redakcja Humanmag.pl
9 czerwca 2016

  • Skomentuj

O spirali zazdrości i strachu, przeradzających się w przemoc (systemową, werbalną, fizyczną), która rodzi poczucie winy, wywołujące kolejne fale przemocy. O osaczeniu jednostki przez oczekiwania, zawiść i pomówienia, przygnieceniu ciężarem „misji”, błogosławieństwem, które staje się przekleństwem wypaczającym/naznaczającym życie. O tym wszystkim opowiada reportaż Piotra Nesterowicza „Cudowna”, przedstawiający historię owianego tajemnicą, przemilczanego „zabłudowskiego cudu”.

Spektakl „Cudowna” ucieleśnia opisane w książce sytuacje, oddaje atmosferę wydarzeń, przede wszystkim jednak pozwala z bliska przyjrzeć się mechanizmowi, który sprawia, że zaczynamy knuć, plotkować, nienawidzić innego. Adaptacja odbija się od reportażu za sprawą podlaskich baśni i przypowieści. Dzięki temu reportaż na scenie to historia uniwersalna, na oczach widza przeradzająca się w baśń. Czy też odwrotnie – z baśni wykluje się na scenie historia, o której ktoś sobie przypomni, że się wydarzyła naprawdę. W rzeczywistości bowiem znajduje się źródło regionalnych „bajań”.

Spektakl będzie można obejrzeć:

11 czerwca o godz. 20.00 (PREMIERA)
12 czerwca o godz. 20.30 
26 czerwca o godz. 18.00 


Źródło: Teatr Dramatyczny w Białymstoku

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się