Connect with us

Sport

Zwycięzca Athletics Shock na 10 000 m, DQ dla USA w sztafecie mieszanej w dniu otwarcia

Published

on

  • Etiopski Barega wygrał niespodziankę na dystansie ponad 10 000 metrów w kategorii mężczyzn
  • Sprinterzy płoną w dniu otwarcia lekkoatletyki
  • USA zdyskwalifikowane z pierwszej sztafety mieszanej 4 × 400 m
  • Hassan wprowadza ofertę na zabytkową trójkę

TOKIO, 30 lipca (Reuters) – Program olimpijskiej lekkoatletyki rozpoczął się wielką niespodzianką i szokującą dyskwalifikacją w piątek, kiedy etiopski młodzieniec Selemon Barega zdobył zapierające dech w piersiach 10 000 metrów złota, a USA otworzyły swoje szanse w 4 x 400 metrów Mieszany sezon zabawny.

W finałowym wydarzeniu dnia otwarcia do wygrania było tylko jedno złoto, ale warto było czekać, ponieważ rekordzista świata w Ugandzie Joshua Cheptegei pozwolił 21-letniemu Baredze uciec i wygrać w 27 minut 43,22 sekundy, zanim świętował z jednym Taniec bramkowy w parną noc.

Gorący faworyt, Cheptegei, zostawił za późno, by go ścigać i właśnie złapał 20-letniego rodaka Jacoba Kiplimo na linii po srebro.

Gdy reszta boiska przekroczyła linię mety, zawodnicy wpadli na tor, całkowicie wyczerpani 30-stopniowym upałem i wysoką wilgotnością, które prawdopodobnie będą decydującym i wymagającym aspektem programu lekkoatletycznego.

Trudne warunki mogą odegrać rolę w tym, czy Sifan Hassan wygra swoją ofertę na bezprecedensową trójkę 10 000, 5000 i 1500 metrów, która rozpoczęła się od jej złagodzenia biegu do finału 5000 metrów.

Rozsądnie byłoby, gdyby Holender próbował oszczędzać energię, ścigając się przez linię i wzbijając się w powietrze, jakby jej życie zależało od bycia pierwszym i faworytem w poniedziałkowym finale.

Warunki nie były winne pierwszej sztafety mieszanej 4×400 metrów, która zapewniła oczekiwane emocje, nawet jeśli jedyny „tłum” na miejscu składał się z kolegów z drużyny i urzędników, którzy robili wszystko, aby stworzyć dobry nastrój.

NOGA KOTWICZĄCA

Tylko jeden kraj, Nigeria, zdecydował się na zmianę ustalonego porządku wyścigów mężczyzna-kobieta-kobieta-mężczyzna i przez chwilę wydawało się to dobrym posunięciem, ponieważ ich trzecia noga w ich biegu wystartowała z dużą przewagą, tylko na całym boisku. mężczyźni okrążający kotwicę, którzy wyprzedzili Nigeryjkę na ostatniej prostej.

READ  Polska - Finlandia 5-1. Jerzy Brzęczek: Zarządzamy pracownikami z uwzględnieniem MNIE

Bardzo rozchwytywana drużyna ze Stanów Zjednoczonych pewnie wygrała swój bieg, ale została zdyskwalifikowana za zmianę pałki poza polem karnym, ponieważ kilka drużyn wydawało się zdezorientowanych oznakowaniem trasy.

Polska, Holandia, Jamajka i Wielka Brytania najszybciej zakwalifikowały się do sobotniego finału.

Aplikacja trójskoka Yulimara Rojas na pierwszą mistrzynię olimpijską z Wenezueli miała mocny start, gdy dwukrotny mistrz świata w pierwszej próbie wyprzedził wynik kwalifikacyjny do finału.

W kwalifikacjach pchnięcia kulą kobiet trzy chińskie zawodniczki zakwalifikowały się do niedzielnego finału, z dwukrotnym mistrzem świata Gong Lijiao na szczycie listy z odległością 19,46 metra.

Na początku dnia 100-metrowi sprinterzy otworzyli program z nadspodziewanie szybkimi czasami biegu.

Broniąca tytułu Elaine Thompson-Herah pokazała, że ​​nie da swojej rodaczce Shelly Anne Fraser-Pryce hat-tricka tytułów, kiedy zdobyła imponujące 10,82 sekundy podczas luzowania. Fraser-Pryce był w trybie podróży do 10:84.

Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej ustanowiła afrykański rekord 10,78, ponieważ połączenie szybkiej ścieżki i nowej technologii spike sugerowało, że sobotni finał może być wyjątkowy. Mężczyźni wystartują również w sobotę na 100 m.

Sprawozdania Mitcha Phillipsa, Sudipto Ganguly i Omara Mohammeda; Adaptacja Petera Rutherforda i Eda Osmonda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *