Zwycięscy wojownicy: 21 punktów Lippiatta prowadzi West Branch obok Polski do finału okręgowego | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie korespondencyjne / Robert Hayes. Seniorka z West Branch Anna Lippiatt strzela i zdobywa bramki nad polskimi obrońcami w pierwszej połowie półfinału Warriors 51-40 District, wygrywając z Polską. Lippiatt zdobył aż 21 punktów.

UNIONTOWN – Kiedy miejscowi fani koszykówki myślą o programach dla potężnych dziewcząt, które nazywają domem Mahoning Valley, West Branch i Polska to dwa znane nazwiska, które widzą potencjalny tytuł państwowy biegający rok po roku.

Nic dziwnego, że Bulldogs i Warriors często spotykają się również w play-offach Division II, a w środę wieczorem doszło do ostatecznego starcia z wycieczką na mecz o tytuł Uniontown Lake District.

Jak dwóch wojowników wchodzących na ring, tylko jeden mógł zostać zwycięzcą, a wojownicy znaleźli się po prawej stronie w wygranej 51-40 z Polską.

Teraz zmierzą się z Marlingtonem o tytuł okręgowy w sobotę o 19:00.

„Po prostu robimy gry, oto gdzie jesteśmy, mieliśmy młody zespół na początku sezonu i rozglądam się, aby zobaczyć, kto będzie grał, i z biegiem czasu staliśmy się o wiele lepsi i poprawiliśmy nasz sezon” – powiedział Trener West Branch Walt DeShields. „To jest to, z czego jestem najbardziej dumny, to długi sezon koszykówki, niektórzy mogą myśleć o wiosennych sportach w tym momencie sezonu, a może potrzebują przerwy.

„To ci, którzy mają siłę fizyczną i psychiczną, szczególnie czas turniejowy, którego potrzebujesz w każdym meczu”.

Seniorka z West Branch Sydney Mercer uderzyła wiadrem, a następnie zagrał rzut Livvie Showwalter, która strzeliła jedyne gole w pierwszych trzech minutach.

Katie McDonald strzeliła gola dla Polski po chybieniu w 4:42 w kiepskiej pierwszej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 6-0 Bulldogs, co zakończyło rywalizację o dziesięć punktów.

Byłby to również ostatni raz, gdy Bulldogs zremisowali z czwartymi wojownikami, gdy Anna Lippiatt trójka i Sophie Gregory dały drużynie przewagę 15-10. Patrząc wstecz, Warriors utrzymali Polskę na najniższym wyniku od zwycięstwa 35-34 nad South Range.

READ  ITA jest gotowa zapewnić fair play i czysty sport na Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Lippiatt był dynamiczny, zdobywając 21 punktów, podczas gdy sam Gregory dodał 12. Sophomore Livvie Showalter zdobyła osiem punktów.

„Po prostu graliśmy w naszą grę, zrobiliśmy to, co umiemy najlepiej i wyszliśmy zwycięsko” – powiedział Lippiatt. „Sprowadza się to do robienia wielkich gier, więc czuję, że zrobiliśmy to dziś wieczorem.

– Jeśli chodzi o ofensywę, czuję, że na początku sezonu po prostu potrzebowaliśmy kogoś, kto wrzuciłby piłkę do kosza, a teraz czuję, że mieliśmy mecze, w których mieliśmy cztery dziewczyny w podwójnej liczbie.

West Branch (20-5) prowadził 31-19 i utrzymywał Bulldogs poza tablicą wyników po przerwie, aż do 3:47 w trzeciej, kiedy junior Sarah Forsyth trafiła za trzy. Ostatecznie zmniejszyli prowadzenie do pięciu, 35-32, po skoku przez junior Mary Brant.

Trzy punkty są tak blisko, jak byłaby Polska, a Lippiatt i Gregory zakończyli rywalizację biegiem 10:0, do których dołączył wiadro Mikalyna Fittsa.

„Boks, zwłaszcza w garniturze, ponieważ McDonald’s jest duży, może się odbić, a nasi duzi wykonali naprawdę dobrą robotę, po prostu będąc z nią agresywnym” – powiedział Gregory. „(Polska) jest trochę podobna do Marlingtona, są naprawdę dobrą drużyną strzelecką, która nam pomoże, pokazała nam, co musimy zrobić przeciwko Marlingtonowi”.

Brant prowadził Polskę (19:5) z 12 punktami, McDonald dodał osiem. Trio seniorów Bulldog w postaci Abby Farber, Connie Cougras i Morgan Kluchar kończy wspaniałe kariery i odgrywa ważną rolę w niedawnym sukcesie Polski, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy nie udało im się zdobyć tytułu okręgowego od czterech sezonów.

„Mają 89-12 lat w ciągu czterech lat, to całkiem niezła kariera, wykonali świetną robotę przywódczą i zrobili świetne kariery, nie mają na czym powiesić czapek, dzieci marzą o karierze, robiąc to, co oni miał” – powiedział trener reprezentacji Polski Nick Blanch. „Mamy wielu zwycięzców listów powracających w przyszłym roku, więc będziemy musieli wypełnić luki, to jest to, co planujemy zrobić.

READ  Parma świętuje Dzień Konstytucji RP paradą: zdjęcia

„Po prostu staramy się ładować co roku i jak najlepiej wykorzystać to, co mamy, i nie oczekuję niczego mniej i nie mogę się doczekać”.

West Branch przyjmuje lidera Marlingtona w Lake High School w sobotę o 19:00 o tytuł dystryktu. Warriors nie są obcy Diukom, dzieląc serię sezonu przeciwko rywalowi z Konferencji Wschodniego Buckeye.