Connect with us

Sport

„Zostawcie bez śladów” będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie oscarowym

Published

on

Festiwal Filmowy w Wenecji Kandydat „Leave No Traces” będzie reprezentował Polskę w przyszłym roku nagrody Akademii.

Film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego będzie miał premierę w Wenecji 9 września i został już zgłoszony do Oscara przez Polskę, pierwszy kraj europejski, który zgłosił swoją pracę. Oparta jest na prawdziwej historii, która była tematem książki Cezarego Łazarewizca „Nie zostawiaj śladu. Sprawa Grzegorza Przemyka”.

Więcej różnorodności

Akcja filmu rozgrywa się w 1983 roku, skupiając się na losie Jurka (w tej roli Tomasz Ziętek), świadka nakazu państwowego zabójstwa licealisty, który ucieka po tym, jak stał się wrogiem zasobów państwa komunistycznego dostępnych w jego próbie. ścigać go.

„Jednym z pytań, które przyszło mi do głowy podczas czytania, było to, ile rzeczy można faktycznie dowiedzieć się o tym, co się tam wydarzyło? Ile prawdy możesz uzyskać?” Matuszyński opowiedział historię różnorodność książki Łazarewizca.

„Naprawdę starałem się przejrzeć każdy szczegół tych głównych i pomniejszych postaci, aby poznać ich prawdę – dlaczego to zrobili, myśleli, że to było dobre lub złe” – powiedział. „Nie chcę oceniać moich postaci w filmie. Nie obchodzi mnie, czy jest oparty na prawdziwej historii, czy nie. To nie jest rola kina.

„Każdy świetny film jest rodzajem motywacji w temacie lub historii, nie mówiąc, co jest złe, a co słuszne lub kto co zrobił i dlaczego” – dodał. „Wolność wyboru widza jest dla mnie bardzo ważna. Muszę dać im narzędzia do myślenia – żeby nie mówić, że są dobre, a te złe.”

Sprzedażą filmów zajmuje się New Europe Film Sales. Sprawdź zwiastun poniżej.

Najlepsze z różnorodności

Zapisać się do Biuletyn na temat różnorodności. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na Facebook, Świergot, oraz Instagram.

READ  Euro 2020: Hiszpania nigdy nie wątpiła w siebie pomimo krytyki, mówi Mikel Oyarzabal
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *