Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Zlikwidowano ruch kolejowy na linii Pilichowice-Olszamowice. Ogromne opóźnienia

Published

on

Element wiaduktu spadł w środę rano na tory Centralnej Magistrali Kolejowej – poinformowało PKP PLK. Ruch kolejowy na linii Pilichowice – Olszamowice został wstrzymany. Naprawienie szkód zajęło około czterech godzin, a pociągi wykonały objazdy. Wprowadzono autobus zastępczy, ale pasażerowie nie tylko zwracali uwagę na gigantyczne opóźnienia, ale także na problemy organizacyjne.

Pociągi zostały przeniesione na trasy z Tomaszowa Mazowieckiego, Koluszki, Częstochowy lub Częstochowy – Koniecpol, a linia lotnicza PKP IC uruchomiła zastępcze połączenie autobusowe na trasie Opoczno Płd. – Włoszczowa Płn. – poinformował zarządcę infrastruktury.

Pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ powyższy błąd spowodował znaczne opóźnienia. Według przewoźnika przewidywany czas na opóźnienia może wynosić od 60 do 120 minut.

„Hej @PKPIntercityPDP, jak 60 do 120, kiedy menedżer mówi TRZY minuty w mojej turze?” – pisze na Twitterze dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” Michał Okoński, wskazując na sprzeczne informacje, które można przekazać pasażerom w pociągach.

W sieci można też spotkać uwagi pasażerów narzekające na kwestie organizacyjne.

„Trakcja między Opocznem a Włoszczową jest przerwana. Pasażerowie PKP-Intercity wysiedli na peronie i szli sami. Czekaliśmy 50 minut na obiecany transport autobusowy. Świetna organizacja, nie ma potrzeby” – pisze jeden z użytkowników Twittera.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

Źródła: PAP / Twitter

(mbr)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *