Zlatan Ibrahimovic asystuje Szwecji w zwycięstwie Hiszpanii z Grecją – podsumowanie kwalifikacji do Mistrzostw Świata | Wiadomości piłkarskie

Hiszpanie byli sfrustrowani po tym, jak Grecja zremisowała 1: 1 z Grecją w swoich pierwszych kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w grupie B w czwartek.

Alvaro Morata strzelił gola dla gospodarzy z bliskiej odległości w 32. minucie, krótko po tym, jak Dani Olmo trafił w poprzeczkę z dystansu.

Na krótko przed godziną rezerwowy Inigo Martinez – kapitan Sergio Ramos – został ukarany za pochopny pojedynek z greckim pomocnikiem Giorgosem Masourasem. Anastasios Bakasetas uderzył piłkę w miejscu, ogłuszając drużynę Luisa Enrique.

Morata stracił najlepszą szansę swojego kraju na zwycięstwo, kiedy skierował się prosto do bramkarza, gdy Hiszpania zdominowała posiadanie piłki, ale starała się stworzyć wyraźne szanse przeciwko zdeterminowanym gościom.

0:41

Zlatan Ibrahimovic z pewnymi umiejętnościami przygotował zwycięskiego gola Viktora Claessona przeciwko Gruzji

Jedynego gola dla Viktora Claessona as stworzył Zlatan Ibrahimovic Szwecja bić Gruzja 1: 0 po powrocie do międzynarodowej piłki nożnej w grupie B.

Po prawie pięciu latach nieobecności 39-letni napastnik AC Milan Ibrahimovic powrócił jako najstarszy zawodnik Szwecji, pobijając rekord 38 lat i 59 dni wcześniej ustanowiony przez bramkarza Thomasa Ravellego.

Goście zagrozili na początku przerwy, ale Szwedzi stopniowo weszli do gry, gdy ich atakująca kwatera przejęła Ibrę, Claessona, Aleksandra Isaka i Dejana Kulusevskiego.

Szwecja objęła prowadzenie 10 minut przed przerwą, kiedy Ibra wepchnął piłkę do pola karnego i uderzył ją z powrotem pod ostrym kątem, aby Claesson mógł jej dotknąć i zabrać do domu.

Zlatan Ibrahimovic ściga Lashę Dvali z Gruzji
Wizerunek:
Zlatan Ibrahimovic z powodzeniem wrócił do służby międzynarodowej

Ze Szwedami niedbałymi w posiadaniu piłki, Gruzja miała spore szanse i najlepsi z nich wypadli, aby zastąpić Levana Shengelię w 82. minucie, ale Kristoffer Nordfeldt był świetną obroną, utrzymując bramkę nietkniętą.

Bramki Leona Goretzki, Kai Havertza i Ilkaya Gundogana dały Niemcy wygrana u siebie 3: 0 Islandia w jednostronnym starciu grupy J.

NIEMCY 3-0 ISLANDIA

2:32

Najważniejsze wydarzenia z meczu Niemiec z Islandią z grupy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata FIFA J.

Goretzka i Havertz dali Niemcom prowadzenie 2: 0 w ciągu pierwszych siedmiu minut, po czym Gundogan przypieczętował zwycięstwo trzaskającym, niskim strzałem w 56. minucie.

Niemcy objęli prowadzenie po wspaniałym ruchu, kiedy Joshua Kimmich trafił Serge’a Gnabry’ego z idealnie wyważonym podaniem w polu karnym i powrócił do woleja Goretzki w trzeciej minucie.

Havertz zaliczył 2: 0 po kolejnym podaniu Kimmicha, który przeciął obronę, ale Leroy Sane odrzucił piłkę, by napastnik Chelsea zmarszczył się po niskim pierwszym strzale z 12 jardów.

Ilkay Gundoga świętuje bramkę dla Niemiec
Wizerunek:
Ilkay Gundogan świętuje trzecią bramkę Niemiec

Gospodarze zdjęli nogi z pedału po golu Gundogana, ale mogli dodać czwartego, gdy Gnabry trafił w słupek rechoczącym strzałem w 70. minucie.

Robert Lewandowski strzelił potężne wyrównanie w 83. minucie Polska walczył, by wygrać remis 3-3 z Węgry Spotykam się w tętniącej życiem grupie.

Węgry objęły prowadzenie w szóstej minucie, kiedy Roland Sallai przywarł do podania Attyli Fioli, popędził w prawo i oddał strzał w słupek Wojciecha Szczęsnego.

Miniaturka

3:44

Najważniejsze momenty meczu Węgier z Polską z I grupy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata FIFA.

Gospodarze podwoili swoją przewagę w 53. minucie, kiedy Adam Szalai trafił do domu z pola karnego, a Węgrzy Marco Rossiego były dobrze opanowane przeciwko polskiej drużynie, która nie oddała ani jednego strzału na bramkę.

Trener Polski Paulo Sousa dokonał trzech zmian w 59. minucie, a dwóch z wprowadzonych zawodników, Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak, zrobiło natychmiastowe wrażenie.

Piątek połączono niskim dośrodkowaniem Grzegorza Krychowiaka i pewnym finiszem pokonał Petera Gulacsi. Chwilę później węgierska obrona upadła i Jóźwiak zdołał wpaść w pole karne i wrzucić piłkę do siatki.

Węgrzy przegrupowali się i odzyskali prowadzenie, gdy Szalai dośrodkował z lewej strony, a obrońca Willi Orban podał piłkę do tylnego słupka.

Anglia 5-0 San Marino

3:23

Najważniejsze wydarzenia z Anglii i San Marino z I grupy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata FIFA.

Ale niebezpieczny zawodnik Polski, napastnik Bayernu Monachium Lewandowski, zdobył punkt dla swojej drużyny rechoczącą jazdą, gdy Bartosz Bereszyński znalazł go w polu karnym i wbił piłkę obok Gulacsi w górny róg.

Fiola został wysłany na Węgry w doliczonym czasie po otrzymaniu drugiej żółtej kartki.

Gdzie indziej Ollie spotkał Watkinsa podczas swojego międzynarodowego meczu Debiut i Dominic Calvert-Lewin uderzył dwa razy jako Anglia przekroczył San Marino 5: 0 w inauguracyjnych eliminacjach mistrzostw świata.

SZKOCJA 2-2 AUSTRIA

4:40

Najważniejsze wydarzenia ze Szkocji i Austrii z grupy F.

Podkreślono rewelacyjne kopnięcie znad głowy Johna McGinna Szkocja Postać dwa razy od tyłu, aby zremisować 2-2 Austria w Hampden Park.

W pierwszej połowie bramki strzelili Domenico Berardi i Ciro Immobile Włochy bić Irlandia Północna 2: 0 w inauguracyjnych eliminacjach Pucharu Świata w grupie C w Parmie.

WŁOCHY 2-0 IRLANDIA PÓŁNOCNA

3:04

Najważniejsze momenty meczu Włochy – Irlandia Północna z grupy C kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA.

Szwajcaria wygrywali 3: 1 Bułgariai strzelił wszystkie trzy gole 12 minut po rozpoczęciu. Martin Braithwaite również strzelił wcześnie dla Dania jak biją Izrael 2: 0 w grupie F, z meczem rozegranym przed rzadkim tłumem kibiców gospodarzy.

Ianis Hagis strzelił gola w 86. minucie Rumunia wygrana 3-2 Macedonia Północna, krótko po tym, jak Północni Macedończycy zakończyli powrót 2: 0. Liechtenstein Prawie zdobył swój pierwszy punkt w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata od 2013 roku, ale Noah Frommelt zdobył zwycięstwo 1: 0 w 83. minucie Armenia.

Wyspy Owcze zapewnił późny remis 1: 1 przeciwko Moldova podczas Albania wygrał 1: 0 Andora.