Connect with us

Świat

Zjednoczone Emiraty Arabskie twierdzą, że niektórym zaoferują obywatelstwo

Published

on

DUBAI, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AP) – Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły w sobotę plany nadania obywatelstwa obcokrajowcom dla tego bogatego w ropę kraju w Abu Zabi i Dubaju. Jest to część działań mających na celu ożywienie ich gospodarki w obliczu pandemii koronawirusa.

Zjednoczone Emiraty Arabskie wcześniej nadawały obywatelstwo Palestyńczykom i innym osobom, które po ich utworzeniu w 1971 r. Pomogły w utworzeniu rządu tego kraju. Inni otrzymali je z czasem.

W ogłoszeniu szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, władcy Dubaju, który jest jednocześnie premierem i wiceprezydentem autokratycznego narodu, w sobotę podano, że oferta może być skierowana do artystów, pisarzy, lekarzy, inżynierów i naukowców oraz ich rodzin.

Szejk Mohammed napisał na Twitterze, że dziedziczni władcy w siedmiu emiratach kraju i na szczeblu federalnym nominowaliby tych do obywatelstwa. Osoby, którym nadano obywatelstwo, mogą również zachować swoje pierwotne obywatelstwo.

Nie było od razu jasne, czy obywatelstwo zapewni obywatelom Zjednoczonych Emiratów Arabskich również prawa ich obywateli.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka ponad 9 milionów ludzi, z których tylko jedna dziesiąta to obywatele. W listopadzie ZEA ogłosiły plany zmiany islamskiego prawa dotyczącego osobowościumożliwienie parom niezamężnym wspólnego życia, złagodzenie ograniczeń alkoholowych i uznanie tak zwanych „zabójstw honorowych”.

READ  Koronawirus. Francja: kryzys w 13 szpitalach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *