Connect with us

Zabawa

Zespół jazzowy na żywo zachęca ludzi do Celebration Pointe

Published

on

69-letni Vaughn Littrup z Gainesville i 63-letnia żona Jan Wade-Littrup wykorzystują każdą okazję do swingowania, gdy słyszą muzykę jazzową.

W sobotę podczas Jazz on the Green Littrupy jako pierwsze kręciły się po trawniku. Byłeś jedną z ponad 100 osób, które tańczyły, pstrykały i tańczyły na trawniku w rytm jazzowych rytmów zespołu w Celebration Pointe.

Para, małżeństwo od 44 lat, szuka imprez jazzowych w całym mieście.

„Dasz mi dobrą muzykę, tańczymy. Tańczone są melodie do tańca ”- powiedział Jan.

Celebration Pointe organizuje co dwa tygodnie imprezę Jazz on the Green i zaprasza różnych muzyków jazzowych do występów przed publicznością na żywo.

Publiczność chwyciła rytm „Memphis Underground” Herbiego Manna i zaśpiewała razem z „Dance Me To the End of Love” Leonarda Cohena.

Zespół eksperymentował z unikalnymi interpretacjami jazzowymi klasyków z całego świata, takich jak „Mas Que Nada” brazylijskiego muzyka Sergio Mendesa czy „Ces Bottes Sont Fait Pour Marcher” francuskiej piosenkarki pop Eileen z lat 60. Wykonawcami w tym tygodniu byli zespół Gosia i Ali. Gosia i Ali zagrali wyjątkową mieszankę swing jazzu, funku lat 70., latynoskiego jazzu i jazzowych wersji piosenek rockowych i popowych. Zaczęli od jazzowej interpretacji „La Belle Dame Sans Regrets” przez muzyka rockowego Stinga.

Podobnie jak w przypadku Littrups, niektórzy z publiczności zostali przyciągnięci przez muzykę i zaczęli tańczyć na trawniku przed sceną.

Tomi Greentree, 75-letni mieszkaniec Gainesville, również uwielbiał tańczyć do muzyki. Greentree jest członkiem Florida Swing Dancing Club, lokalnej organizacji zrzeszającej entuzjastów tańca swingowego.

„Jeśli po prostu przyjdziesz, poczujesz muzykę i zatańczysz do niej, to wszystko, czego potrzebujesz. Nie musisz nawet mieć zajęć ”- powiedział Greentree.

Jessica Bell, lat 35, przyjechała z Jacksonville na weekend, aby ją odwiedzić. Jako wieloletnia fanka jazzu uznała to wydarzenie za świetny sposób na spędzenie wieczoru z przyjaciółmi.

READ  5 rzeczy, które można zrobić z dziećmi w Filadelfii w tym tygodniu

Cloudia Kowalski, lat 32, powiedziała, że ​​nie jest zagorzałą fanką jazzu, ale uwielbia występy Gosi i Alego. Kowalski mówi, że ceni sobie imprezę Jazz on the Green, bo to bezpieczny sposób na rozrywkę na żywo.

Czy lubisz to, co czytasz? Otrzymuj zawartość z The Alligator na swoją skrzynkę odbiorczą

„W tym czasie COVID naprawdę wspaniale jest móc świętować coś na zewnątrz. Przyjdę w każdej chwili i będę wspierać każdy rodzaj żywego talentu ”- powiedział Kowalski.

Gosia Sobala (lat 58) i jej mąż Ali Che’Ree (lat 58) założyli swój zespół w 1995 roku. W sobotę wystąpili w kwintecie z Lawrencem Bucknerem na basie, Timem Murrayem na perkusji i Ekendrą Das na perkusji.

Zespół grał w lokalnych i międzynarodowych miejscach, powiedział Sobala. Ostatnio grali w Meridzie w Meksyku.

Sobala ukończył UF w 1992 roku, uzyskując dyplom z wykonawstwa muzycznego. Początkowo była muzykiem klasycznym i przyjechała z Polski do USA, aby studiować muzykę klasyczną. Po spotkaniu z Che’Ree zakochała się w jazzie.

„To było bardzo trudne, bardzo wymagające, ponieważ nigdy wcześniej nie studiowałam jazzu” – powiedziała.

Podziwia wolność muzyka, który gra jazz zamiast ścisłego składu.

„Zaczynasz tworzyć własne brzmienie dla struktury” – powiedział Sobala. „Więc masz wolność. Uwalniasz się od myślenia w ścisłej progresji akordów.”

Sobala i Che’Ree regularnie występowali w duecie dla Francesca’s Trattoria, restauracji w Gainesville. Niestety Francesca została zamknięta w sierpniu 2020 r. z powodu pandemii COVID-19.

„Czuliśmy, że straciliśmy dom” — mówi.

Podczas pandemii Sobala i Che’Ree przenieśli się z domowego studia na transmisje na żywo na Facebooku z tysiącami ludzi z całego świata. Nadal transmitują okazjonalne transmisje na żywo, aby zebrać fundusze, aby pomóc swojemu przyjacielowi Shelowi McClure’owi, byłemu menedżerowi Franceski. załóż własną ciężarówkę z jedzeniem.

Sobala i Che’Ree podpisali kontrakt z The Keys Grill & Piano Bar, restauracją w Celebration Pointe, w sierpniu 2020 roku. Duet występuje w każdą niedzielę w ramach rozrywki na żywo od The Keys Host.

READ  Taniec z gwiazdami: Ibisz i Sykut Jeżyna skrytykowani przez publiczność. „Ale bez taktu”

Zastępca dyrektora generalnego Dale Schroff chciał Sobali i Che’Ree ze względu na ich reputację w Gainesville.

„Jesteś jednym z naszych pierwszych stałych artystów, których dostaliśmy po powrocie z pandemii” – powiedział Schroff.

Skontaktuj się z Eriną pod adresem [email protected] Śledź ją na Twitterze @ErinaAnwar_.

The Independent Florida Alligator jest niezależny od uniwersytetu od 1971 roku. Twoja dzisiejsza darowizna może pomóc #SaveStudentNewsrooms. Proszę nie zapomnij dać dzisiaj.


Erina Anwar |

Erina jest dziennikarką drugiego roku i reporterem The Alligator on East Gainesville. Pochodząca z Dhaki w Bangladeszu Erina dorastała w Fort Lauderdale i nie może się doczekać odkrywania nowych historii w Gainesville. Kiedy nie pisze, lubi zwiedzać lokalne restauracje i oglądać koreańskie dramaty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.