Connect with us

Zabawa

Jak nakręcili przełomowy horror Teksańska masakra piłą mechaniczną?

Published

on

TO DZIEŃ odpoczynku i może masz ochotę na cichy kącik i wygodne krzesło.

Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze lektury tygodnia.

1. I tak po prostu …

Wywiad z Sarah Jessicą Parker na temat powrotu Seksu w wielkim mieście.

(Moda, ok. 15 minut czasu czytania)

Od rozpoczęcia zdjęć w lipcu, szczegóły dotyczące nowej serii były trzymane w tajemnicy, z czujnością, która zwykle spada na ściśle tajne rejestry państwowe. Oczywiście to tylko podsyciło publiczną ekscytację: TikToks i Instagramy aktorów kręcących się w plenerze były analizowane z oddaniem kremlologa. Czy scena z niektórymi statystami ubranymi na czarno sugeruje, że główny bohater zostanie zabity, a jeśli tak, to kto? (Samantha? Mąż Carrie, Mr. Big? Twój były kochanek, Aidan?) „Zostawiam cię bardzo niezadowoloną”, mówi łagodnie, ale stanowczo Parker, gdy próbuję zapytać ją o szczegóły.

2. Nierozwiązane

O kradzieży irlandzkich klejnotów koronnych z zamku w Dublinie na przełomie wieków.

(Atlas Obscura, 29 minut czasu czytania)

Jego praca obejmowała również ochronę tego, co stało się znane jako Irlandzkie Klejnoty Koronne, składające się z mocno wysadzanej klejnotami gwiazdy, odznaki i naszyjników. Gwiazda, ośmioramienny cud o średnicy około dziesięciu centymetrów, zawierała dziesiątki nieskazitelnych brazylijskich diamentów, które w tym roku zostały opisane jako „wykonane z najczystszej wody”, co oznacza najwyższą znaną jakość. Ta gwiazda otaczała zarówno szmaragdową koniczynę, jak i rubinowy krzyż. Odznaka była podobna: brylanty, szmaragdy i rubiny, oprawione w srebro. Wartość pary według raportu policyjnego, był gdzieś na północ od 3 milionów funtów, czyli 4,5 miliona dolarów, według dzisiejszej wartości pieniężnej.

3. Na granicy

Historia syryjskiego uchodźcy i jego walki o przedostanie się rodziny przez granicę polsko-białoruską.

(Radio Wolna Europa, ok. 8 minut czasu czytania)

Pozostawienie Safy i członków jego rodziny w lesie na dłużej może być śmiertelne. Co najmniej 10 migrantów zginęło już podczas tego samego przejścia. Jednak próba przemycenia ich i przewiezienia do Niemiec, gdzie miał nadzieję, że otrzymają azyl, groziłaby ich aresztowaniem na obszarze Polski przekształconym w strefę zmilitaryzowaną, biorąc pod uwagę liczbę migrantów z Białorusi, zachęcał autorytarnego reżimu Alaksandra Łukaszenki gwałtownie wzrosło. „Jestem u kresu mojej mądrości” – powiedział pewnego ranka w zeszłym tygodniu po niemiecku Srour po tym, jak lokalni aktywiści w miejscowości Hajnówka nie powiodła się kolejna nocna próba doprowadzenia jego rodziny do jednego z bezpiecznych domów zorganizowanych przez miejscowych, którym grozi więzienie za pomoc. uchodźcy.

4. Zabij kapitalizm

READ  Hellbound na szczycie list przebojów Netflix pierwszego dnia

George Monbiot o tym, jak kapitalizm zabija planetę i jak ludzie muszą skupiać się nie na zmianach w mikrokonsumentach, ale na szerszym obrazie.

(Strażnik, ok. 15 minut czasu czytania)

Obecna metryka odzwierciedla zdecydowane zobowiązanie do nieistotności w obliczu globalnej katastrofy. Włącz prawie każdą stację radiową w dowolnym momencie, a usłyszysz gorączkowe rozproszenie w pracy. Pożary lasów szaleją na całym świecie, powodzie zmiatają samochody z ulic, a plony kurczą się, posłuchaj debaty o tym, czy usiąść, czy wstać podczas zakładania skarpetek, lub dyskusję na temat tablic wędliniarskich dla psów. Nie wymyślam tych przykładów: natknąłem się na nie przeglądając kanały w dniach katastrofy klimatycznej. Gdyby asteroida skierowała się na Ziemię, a my włączylibyśmy radio, prawdopodobnie usłyszelibyśmy: „Więc dzisiejszym gorącym tematem jest – jaka jest najzabawniejsza rzecz, jaka ci się przydarzyła podczas jedzenia kebaba?”. Tak kończy się świat, nie z hukiem, ale z przekomarzaniem się.

5. Życie w Grand Theft Auto

Te role graczy „żyją” w grze Grand Theft Auto. Oto spojrzenie na ich subkulturę.

#Otwarte dziennikarstwo

Brak wiadomości to złe wieści
Wesprzyj dziennik

Składki pomoże nam nadal dostarczać historie, które są dla Ciebie ważne

Wesprzyj nas teraz

(Narracja, ok. 21 minut czasu czytania)

Świat, w którym toczyła się ta próba, toczy się w Los Santos, fikcyjnym mieście (choć jedno z nich jest wyraźnie wzorowane na Los Angeles), które stanowi scenerię niezwykle popularnej przygodowej gry akcji Grand Theft Auto (GTA). W 2016 r. mała niszowa grupa programistów-graczy stworzyła ten nowy świat, zmieniając kod GTA5 w celu stworzenia wielkoskalowego systemu wieloosobowego o nazwie NoPixel, przeznaczonego do odgrywania ról. NoPixel to serwer z GTA5, co oznacza, że ​​wykorzystuje wystarczającą ilość danych GTA, aby zachować oryginalny charakter gry, ale dodaje też zupełnie inne zasady i dostęp do nowych części mapy – proces zwany „modowaniem”.

6. Warunki pracy

READ  Lara Gessler w futrzanych kapciach pracuje z córką na brzuchu w „Home Office”

Na początku tego tygodnia nasz kolega Niall Sargeant z Noteworthy zdobył nagrodę za pisanie śledczych za przedstawienie warunków pracy w ogrodnictwie. Oto jeden z tych artykułów o obawach pracowników migrujących dotyczących ich warunków pracy.

(Niezwykły, ok. 28 minut czasu czytania)

Podczas gdy zbieranie miękkich owoców i grzybów było tradycyjnie w dużej mierze sprawą lokalną, Ankieta Teagasc 2018 okazało się, że 77% siły roboczej to obecnie obcokrajowcy, głównie z krajów Europy Wschodniej, w tym z krajów bałtyckich, Bułgarii i Rumunii. Odpowiedni Europol, Pracownicy sezonowi z tego regionu są narażeni na wyzysk. W ramach ogólnoeuropejskiego dochodzenia na początku tego roku zidentyfikowano 44 podejrzanych o handel ludźmi w celu wyzysku w pracy i ponad 300 ofiar, wiele z Bułgarii, Polski i Rumunii.

… I KLASYKA Z ARCHIWUM …

Teksańska masakra piłą mechaniczną została nakręcona z gównianym budżetem w 1974 roku, ale przekształciła się w przełomowy horror. Oto historia produkcji.

(Teksas co miesiąc, 58 minut czasu czytania)

I przez te wszystkie lata, prawie wszyscy zaangażowani czują, że film zmienił się na zawsze lub, w niektórych przypadkach, został trwale naznaczony. Przynajmniej jeden aktor – Ed Neal, który zagrał „Autostopowicza” – nie może o tym mówić bez gniewu. Robert Kuhn, prawnik, który zainwestował w film, przez lata walczył o zyski, które powinny były napływać do Austin, ale zamiast tego zostały odebrane przez firmę dystrybucyjną. Marilyn Burns, uderzająco piękna aktorka, która stała się prototypem „ostatniej dziewczyny” w horrorach, nigdy nie dotrzymała swojej wielkiej obietnicy, częściowo dlatego, że film był „zabójcą życiorysu”.

Więcej: Najlepsze teksty z poprzedniej niedzieli siedzącej>

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *