Connect with us

Świat

Zespół CBS News relacjonujący trzęsienie ziemi w Maroku znajduje pod gruzami małego, żywego szczeniaka

Published

on

Zespół CBS News relacjonujący trzęsienie ziemi w Maroku znajduje pod gruzami małego, żywego szczeniaka

Marakesz — Po potężnym trzęsieniu ziemi w Maroku, CBS News odnalazło życie wśród gruzów. Podczas reportażu w Talat N’Yaqoob, w pobliżu epicentrum niszczycielskiej siły 6,8 Trzęsienie ziemi, w którym zginęło prawie 3000 osóbusłyszeliśmy słaby skowyt dochodzący ze sterty gruzu.

Tuż za stertą pokruszonych bloków żużlowych i popiołu w górach Atlasu Wysokiego w Maroku maleńkie, ciemnobrązowe stworzenie wielkości chomika wyglądało na zdezorientowane i usiłujące się poruszać. Okazało się, że był to szczeniak tak młody, że miał jeszcze zamknięte oczy.

maroko-szczeniak.jpg
Korespondent CBS News, Chris Livesay, trzyma małego szczeniaka, który on i jego zespół znaleźli pośród gruzów trzęsienia ziemi w Talat N’Yaqoob w górach Atlasu Wysokiego w Maroku, 14 września 2023 r.

Był całkowicie wystawiony na działanie gorącego słońca Afryki Północnej i z ustami pełnymi brudu szukał po omacku ​​swojej zaginionej matki. Nie było żadnych śladów po niej, ewentualnych właścicielach ani reszcie miotu.

Zaniosłem go w cień naszego pojazdu, podczas gdy członkowie mojego zespołu znaleźli trochę mleka. Marokański pomocnik podarował nawet butelkę dla dziecka, aby spróbować go nakarmić.

Następnie pojechaliśmy około pięciu godzin z powrotem do Marrakeszu, tymi samymi zdradliwymi serpentynami, narażonymi na spadające kamienie i korki, które tak utrudniały poszukiwania i ratownictwo po niszczycielskim trzęsieniu ziemi.

Dla bezpieczeństwa włożyliśmy go do pudełka wyściełanego ręcznikiem kąpielowym. Ale skończyło się na tym, że spędzał dużo czasu w naszych ramionach, żeby się ogrzać.

Na tych wyboistych drogach szczeniak znalazł stałą rodzinę.

„Chciałbym go adoptować” – powiedział Steve Argyll, inżynier CBS News odpowiedzialny za komunikację naszego zespołu na miejscu.

„Myślę, że nazwę go Popty” – powiedział. „To skrót od walijskiego słowa oznaczającego kuchenkę mikrofalową. Mój partner i ja od jakiegoś czasu chcieliśmy mieć psa i zastanawialiśmy się nad tym imieniem.

maroko-trzęsienie ziemi-cbs-puppy.jpg
Od lewej korespondent CBS News, Chris Livesay, robi grupowe selfie, podczas gdy inżynier Steve Argyll trzyma Popty, wraz z kierowcą Ahmedem, lokalnym dziennikarzem Omarem Kabbadjem, producentką CBS News Anną Matrangą i fotografem Jayem Coatesem po znalezieniu małego szczeniaka wśród gruzów po trzęsieniu ziemi znalezionych w Talat N „Yaqoob, w górach Atlasu Wysokiego Maroka, 14 września 2023 r.

Wiadomości CBS


Kiedy dotarliśmy do Marrakeszu, zabraliśmy Popty’ego od razu do weterynarza. Na szczęście Popty był w dobrym zdrowiu.

Ponieważ jednak osierocony szczeniak jest tak młody – urodził się zaledwie kilka dni przed trzęsieniem ziemi – należy go karmić co trzy godziny.

maroko-szczenię-vet.jpg
Weterynarz próbuje nakarmić butelką małego szczeniaka znalezionego przez ekipę CBS News pośród gruzów po trzęsieniu ziemi w Talat N’Yaqoob w górach Atlasu Wysokiego w Maroku, w biurze weterynaryjnym w Marrakeszu, 14 września 2023 r.

Wiadomości CBS


Tymczasem Argyll, nowy ojciec szczeniaka, musi wrócić do Londynu. Weterynarz zaproponował, że zaopiekuje się szczeniakiem przez kilka następnych tygodni, podczas gdy Argyll dopełnił formalności związane z sprowadzeniem Popty z Maroka do nowego domu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *