Connect with us

Nauka

Zełenski z Ukrainy mówi, że rosyjscy propagandyści „będą pociągnięci do odpowiedzialności za współudział w zbrodniach wojennych”

Published

on

Zełenski z Ukrainy mówi, że rosyjscy propagandyści „będą pociągnięci do odpowiedzialności za współudział w zbrodniach wojennych”

Administracja regionalna Kijowa twierdzi, że z powodu intensywnych walk istnieje kilka niebezpiecznych tras poza stolicą, w tym główna autostrada na zachód od Żytomierza i miasto Makariv, które znajduje się na tej trasie.

Powiedział również, że obszary na północy należą do najbardziej niebezpiecznych, w tym przedmieścia Bucha, Irpin i Hostomel, a także dzielnica Wyshorod, dalej na północ od stolicy.

Rząd zwrócił uwagę na wznowienie walk w osadach wokół Browarów, które znajdują się po drugiej stronie Dniepru na wschód od stolicy.

„Ewakuacja korytarzami humanitarnymi z Bucha, Irpin, Hostomel i Borodianka jest planowana na dziś” – powiedział rząd po ograniczonym sukcesie w ewakuacji ludności cywilnej z tych obszarów w środę.

Osobno burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział w ukraińskiej telewizji, że „głównym celem Rosjan jest zdobycie Kijowa”.

„Ich zadaniem od pierwszego dnia wojny było okrążenie Kijowa, okrążenie go, a następnie kontynuowanie ataków, obalenie rządu” – powiedział.

„Ich plany nie są realizowane, dzięki naszym ludziom, którzy są teraz w Bucha, Vorzel, Irpin, Hostomel, gdzie toczą się zacięte walki. Nasi ludzie udaremniają wszystkie plany okrążenia Kijowa” – powiedział Kliczko.

Mówił też o uchodźcach opuszczających stolicę.

„Na co drugiego mieszkańca Kijowa, który opuszcza miasto, w Kijowie przypada niecałe dwa miliony mieszkańców”, powiedział, dodając, że „teraz Kijów stał się twierdzą, każdą ulicą i każdym budynkiem”.

READ  Wypełnione światłem mikro mieszkanie inspirowane minimalizmem japońskim i skandynawskim
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *