Connect with us

Zabawa

Zakończenie przymusowej sterylizacji, BoC Gov. przemawia po podwyżce stóp: In The News, 14 lipca

Published

on

Zakończenie przymusowej sterylizacji, BoC Gov.  przemawia po podwyżce stóp: In The News, 14 lipca

W czerwcu 2021 r. ta sama komisja opublikowała wstępny raport stwierdzający, że „ta straszna praktyka nie ogranicza się do przeszłości, ale wyraźnie trwa do dziś”.

Według raportu przymusowe i wymuszone sterylizacje są zaniżone i nieproporcjonalnie dotykają rdzennych kobiet oraz inne wrażliwe i marginalizowane grupy.

Dwie rdzenne kobiety złożyły pozew zbiorowy w Saskatchewan w 2017 r., twierdząc, że zostały wysterylizowane bez zgody, a ponad 100 innych dołączyło w następnym roku.

Prace przygotowawcze komisji stwierdzają, że osoby, które przeżyły, powinny być konsultowane i zaangażowane w formułowanie zaleceń.

Również te…

Gubernator Banku Kanady, Tiff Macklem, będzie przemawiał na dzisiejszym seminarium internetowym prowadzonym przez Kanadyjską Federację Niezależnych Przedsiębiorców.

Przemówienie ma miejsce dzień po podwyżce przez bank centralny stóp procentowych o cały punkt procentowy, największej podwyżce od 1998 roku.

Podwyżka stóp zasygnalizowała, że ​​bank porusza się szybciej, aby powstrzymać rosnącą inflację, która w maju osiągnęła najwyższy poziom od 40 lat, wynoszący 7,7 proc.

W środowym briefingu prasowym Macklem powiedział, że zbyt duża podwyżka stóp jest konieczna, aby uniknąć podejmowania jeszcze większych kroków w przyszłości i podkreślił znaczenie przywrócenia „niskiej, stabilnej i przewidywalnej inflacji”.

Jednak szybsze podejście Banku Kanady do podnoszenia stóp procentowych budzi również obawy o możliwość recesji, a RBC przewiduje łagodną recesję w przyszłym roku.

Macklem przemawia przez wideokonferencję. Jego komentarze zostaną opublikowane w Internecie później tego popołudnia.

I to też…

Międzynarodowa muzułmańska organizacja pomocowa mówi kanadyjskiemu Sądowi Najwyższemu, że rząd federalny nie powinien mieć prawa „najpierw strzelać, a później odbyć rozprawę”, jeśli chodzi o nakładanie kar administracyjnych.

Human Concern International z siedzibą w Ottawie zwraca się do Sądu Najwyższego o rozpatrzenie odmowy federalnego sądu apelacyjnego w sprawie zamrożenia nałożonego przez rząd zawieszenia – co uniemożliwiło organizacji charytatywnej wydawanie pokwitowań podatkowych – w czasie, gdy trwało postępowanie w sprawie wyroku.

Kanadyjski komisarz skarbowy nałożył jednoroczne zawieszenie w lipcu 2021 r. po audycie przeprowadzonym przez dyrekcję ds. organizacji charytatywnych komisarza skarbowego, który wzbudził obawy dotyczące sześciu inicjatyw.

Zawieszenie wygasło, ale HCI nadal prowadzi sprawę w sądzie, ponieważ ma to znaczący wpływ na cały sektor non-profit.

READ  Niewinne zdjęcie wywołało nienawiść. Koroniewska była sobą

We wniosku o przesłuchanie w Sądzie Najwyższym HCI twierdzi, że rządy prawa w Kanadzie zostaną „istotnie naruszone”, jeśli sąd nie zainterweniuje.

Organizacja charytatywna argumentuje, że agencje federalne będą miały prawo nakładać kary, zanim sprawy zostaną wyemitowane – i zanim zostanie stwierdzone winy.

Organy podatkowe oskarżyły HCI o niewłaściwe wystawianie pokwitowań darowizn na łączną kwotę ponad 307 000 USD w imieniu organizacji zarządzających sześcioma przedmiotowymi projektami – praktyka znana jako wpływy od osób trzecich.

Inicjatywy obejmowały trzy projekty edukacyjne i zdrowotne w Indiach, edukację i rozwój umiejętności sierot w Bangladeszu, sierociniec w Somalii oraz projekt edukacyjny w Kenii.

Co widzimy w USA…

PARK NARODOWY YOSEMITE, Kalifornia — pożar, który zagroził gajowi gigantycznych sekwoi kalifornijskich w Parku Narodowym Yosemite, spłonął w środę na wschód od Lasu Narodowego Sierra.

Ogień Washburn jest jednym z dziesiątek ogni pochłaniających wysuszony przez suszę teren w zachodnich Stanach Zjednoczonych. Rozrósł się do ponad 17 kilometrów kwadratowych i zawierał tylko 23 procent.

Pożar będzie rósł w ciągu najbliższych kilku dni, zgodnie z informacją o pożarze w środę wieczorem.

„Połączenie utrzymujących się ciepłych i suchych warunków pogodowych wraz z dużą akumulacją dużych paliw tworzy idealną receptę na bardzo aktywne zachowanie ognia, które obserwujemy” – czytamy w aktualizacji.

W międzyczasie w lasach państwowych trwały już przygotowania gaśnicze.

„Od początku sprowadziliśmy ludzi z Sierra National Forest w oczekiwaniu, że może się to zdarzyć” – powiedziała Nancy Philippe, rzeczniczka wywiadu przeciwpożarowego.

Linie zabezpieczające wewnątrz parku, w tym wzdłuż krawędzi zagajnika, utrzymywały się, powiedział urzędnik straży pożarnej Matt Ahearn na odprawie wideo wcześniej tego dnia.

Pożar był w całości na terenie parku narodowego, odkąd wybuchł 7 lipca, kiedy odwiedzający Mariposa Grove, dom starożytnych sekwoi, donieśli o dymie. Władze nie powiedziały, jak wybuchł pożar i czy było to przestępstwo, czy wypadek.

To, co obserwujemy w pozostałej części świata…

COLOMBO, Sri Lanka _ Ogarnięty walką prezydent Sri Lanki Gotabaya Rajapaksa opuścił Malediwy po ucieczce z własnego kraju w warunkach załamania gospodarczego.

W środę wsiadł do samolotu linii Saudi Airlines, który zabierze go do Singapuru, a następnie do Dżuddy w Arabii Saudyjskiej, powiedział urzędnik rządowy Malediwów. Urzędnik przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na delikatność sprawy.

READ  Polski rząd jest oskarżany o wykorzystywanie państwowych środków na kampanię wyborczą partii rządzącej

Gdy kraj pogrążył się w politycznym chaosie, Rajapaksa i jego żona uciekli na Malediwy na pokładzie odrzutowca Sił Powietrznych w środę. Powołał premiera na p.o. prezydenta pod jego nieobecność, co jeszcze bardziej rozpaliło namiętności wśród opinii publicznej, która obwinia Rajapaksę za kryzys gospodarczy, który doprowadził do poważnych niedoborów żywności i paliw.

Rajapaksa przysiągł, że ustąpi do środy wieczorem, a ponieważ prezydent Sri Lanki był chroniony przed aresztowaniem, gdy był u władzy, prawdopodobnie planował swój wyjazd, gdy nadal miał immunitet konstytucyjny i dostęp do wojskowego odrzutowca.

Protestujący na Sri Lance, którzy zajęli oficjalne budynki, aby przeforsować swoje żądania dotyczące nowego rządu, powiedzieli w czwartek, że dobrowolnie opuszczą biura, podczas gdy Parlament będzie szukał rozwiązania.

W środę, niezrażeni wielokrotnymi wybuchami gazu łzawiącego, protestujący wspięli się po ścianach, aby wejść do biura premiera Ranila Wickremesinghe’a, gdy tłum na zewnątrz wiwatował ich i rzucał w nich butelkami wody. Protestujący na zmianę pozowali przy biurku premiera lub stali na tarasie na dachu wymachując flagą Sri Lanki.

Protestujący oskarżają Rajapaksę i jego potężną dynastyczną rodzinę o doprowadzenie kraju do ekonomicznej otchłani, ale są też wściekli na Wickremesinghe, którego oskarżają o ochronę prezydenta. Wielu uważa, że ​​jego nominacja w maju złagodziła presję na Rajapaksę, by ustąpił.

Obaj przywódcy powiedzieli, że po eskalacji protestów w weekend ustąpią, ale Wickremesinghe powiedział, że nie odejdzie, dopóki nowy rząd nie będzie urzędował. Zaapelował do przewodniczącego parlamentu o znalezienie nowego premiera, który zgadza się zarówno z partią rządzącą, jak i opozycyjną.

Tego dnia w 1976 roku…

Izba Gmin uchwaliła ustawę znoszącą karę śmierci. Po ponad dwóch miesiącach debaty nad tą kwestią ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 130 do 124. W tym czasie 11 mężczyzn czekało w celach śmierci na pętlę, chociaż ostatnie egzekucje miały miejsce w 1962 roku.

Podczas zabawy…

LOS ANGELES — W środę sąd apelacyjny nakazał rozpieczętowanie niektórych dokumentów w sprawie karnej przeciwko uznanemu reżyserowi Romanowi Polańskiemu, który uciekał, odkąd przyznał się do winy za uprawianie seksu z 13-letnią dziewczyną kilkadziesiąt lat temu, z Kalifornii źródło powiedział prokurator znany.

Sąd nakazał rozpieczętowanie protokołu zeznania warunkowego Rogera Gunsona, pierwotnego prokuratora w sprawie hrabstwa Los Angeles, poinformowało biuro prokuratora hrabstwa.

READ  Tenisiści, których warto zobaczyć na US Open 2023

Nie było jednak bezpośrednich słów, kiedy dokumenty zostaną wydane.

88-letni Polański, który w 2003 roku zdobył Oscara dla najlepszego reżysera za Pianistę, pozostaje uciekinierem po tym, jak przyznał się do bezprawnego seksu z nieletnim w 1977 roku i opuścił Stany Zjednoczone w przededniu wyroku w następnym roku, uciekł do Francji.

Szwajcaria i Polska odrzuciły oferty ekstradycji go do Stanów Zjednoczonych i nadal jest celebrowany w Europie, otrzymując pochwały i współpracując z ważnymi aktorami.

Jednak Academy of Motion Picture Arts and Sciences usunęła go ze swojego członkostwa w 2018 roku.

Widziałeś to?

BIAŁY KOŃ Travis Delawski udał się na poszukiwanie złota, ale znalazł coś jeszcze cenniejszego.

Górnik Treadstone Gold wspiął się do swojej koparki tuż przed lunchem 21 czerwca i udał się nad rzekę na polach Klondike w Jukonie, gdzie rozpoczął kopanie czarnej gleby.

„Wbiłem zrywak w ścianę, wyciągnąłem go i spojrzałem w dół” – powiedział podczas środowej odprawy. – A potem coś na mnie spojrzało.

Wyskoczył z samolotu, aby przyjrzeć się bliżej swojemu przełożonemu, Brianowi McCaughanowi, który poinformował, że „znalazł ciało”, powiedział.

Na początku Delawski powiedział, że myślał, że to bawół.

„Ale potem zszedłem na dół i przyjrzałem się bliżej, a to miał bagażnik. A kiedy to się stało, pomyślałem: „Brian, to mamut niemowlęcy”.

Rząd Jukonu powiedział, że zwierzę zostało znalezione w obszarze dziedzictwa Tr’ondek Hwech’in i jest najbardziej kompletnym i najlepiej zachowanym mamutem znalezionym w Ameryce Północnej.

Starsi Tr’ondek Hwech’in nazwali mamuta nun cho ga, co w języku Han oznacza „duże młode zwierzę”.

Brian Groves, starszy kierownik ds. dziedzictwa w Jukonie, powiedział, że wstępne badania wykazały, że Nun Cho Ga była kobietą i miała od 30 do 35 dni, kiedy zmarła. Został zamrożony w wiecznej zmarzlinie około 30 000 lat temu. Zwierzę ma około 140 centymetrów długości i dobrze zachowaną sierść, tułów i maleńkie, nieutwardzone paznokcie.

Ten raport z The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 14 lipca 2022 roku.

Prasa kanadyjska

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *