Connect with us

Sport

Zagraniczne drużyny biorące udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w hokeju na lodzie są zwolnione z kwarantanny

Published

on

Zagraniczne drużyny, które wylądują w Bhubaneswar w Indiach na Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju FIH w przyszłym miesiącu, zostały zwolnione z kwarantanny i muszą jedynie monitorować objawy COVID-19 podczas pobytu.

Ministerstwo Zdrowia i Opieki nad Rodziną podjęło decyzję na początku tego miesiąca na wniosek LS Singha, Sekretarza Wspólnego w Ministerstwie Sportu.

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło jednak, że wszystkie przybywające zespoły muszą przestrzegać wymaganych protokołów bezpieczeństwa zdrowotnego COVID-19.

Mistrzostwa Świata Juniorów FIH odbędą się od 25 listopada do 5 grudnia na stadionie Kalinga w Bhubaneswar. Gospodarz Indie jest obrońcą tytułu.

Niektóre z obowiązkowych protokołów, których muszą przestrzegać zespoły odwiedzające, to testy przed przybyciem wszystkich uczestników RT-PCR COVID-19, wykonywane w ciągu 72 godzin od odlotu, oraz obowiązkowe testy przylotu na lotnisko dla zespołów przyjeżdżających z Europy i Bliskiego Wschodu.

„Wszyscy uczestnicy będą samodzielnie monitorować swoje zdrowie przez 14 dni po przybyciu do Indii, a jeśli wystąpią objawy sugerujące COVID-19, odizolują się i skontaktują się z organizatorami wydarzenia / najbliższą placówką zdrowia COVID / raportem krajowej lub stanowej infolinii. „Powiedział w liście do Singha wspólny sekretarz w Ministerstwie Zdrowia, Lav Agarwal.

Ponadto wszyscy uczestnicy muszą zminimalizować interakcje publiczne i postępować zgodnie z zachowaniem odpowiednim dla COVID, takim jak noszenie masek, utrzymywanie dystansu fizycznego, utrzymywanie higieny oddechu i rąk przez cały czas trwania turnieju.

List dalej mówi, że jeśli u uczestnika wystąpią objawy sugerujące COVID-19 podczas pobytu w Indiach, zostanie poddany testom RT-PCR, a jego kontakty zostaną poddane kwarantannie przez Ministerstwo Sportu.

READ  Wyścig o mistrzostwo świata trwa: 8 dni, 75 meczów

Oprócz Indii inne uczestniczące zespoły to Korea, Malezja, Pakistan, RPA, Egipt, Belgia, Francja, Niemcy, Holandia, Hiszpania, USA, Kanada, Chile, Argentyna i Polska.

Polska zastąpiła Anglię, która wycofała się z turnieju z powodu ograniczeń w podróżowaniu związanych z COVID-19.
Podczas wycofywania się Anglia zwróciła również uwagę na wymagania dotyczące kwarantanny w Indiach dla obywateli Wielkiej Brytanii po nałożeniu podobnych ograniczeń na nawet w pełni zaszczepionych Hindusów przybywających do Wielkiej Brytanii.

Oba kraje wycofały się wówczas ze ścisłej polityki izolacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *