Connect with us

technologia

Żabka modernizuje sieć SD-WAN dla Internetu

Published

on

Żabka modernizuje sieć SD-WAN dla Internetu

Polski sprzedawca detaliczny Żabka, we współpracy z Trecom i Cisco, zaktualizował technologię SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) w celu zapewnienia łączności internetowej w swoich sklepach.

Technologia SD-WAN umożliwi nieograniczone podłączenie dodatkowych urządzeń i oddziałów, integrację z innymi systemami oraz zminimalizuje czas poświęcany na konserwację i bieżące zarządzanie wsparciem, powiedział sprzedawca dodany.

Wcześniej oddziały Żabki do łączenia swoich oddziałów korzystały z sieci VPN. Technologia pozwala na utworzenie maksymalnie 10 000 sklepów, a sprzedawca przekroczy ten limit jeszcze w tym roku.

Ponadto sklepy korzystały z usług 300 różnych dostawców Internetu, różniących się jakością połączenia i technologią.

Jakub Masłowski, Dyrektor ds. Technologii w Żabce, wyjaśnia: „Dynamiczny rozwój sieci Żabka powoduje, że konieczne jest szybkie i skuteczne reagowanie na potrzeby naszych franczyzobiorców. W dzisiejszych czasach biznes bez stabilnego dostępu do Internetu traci swoje zalety.” Powód istnienianie może świadczyć kompleksowych usług naszym klientom ani wykorzystywać cyfrowego ekosystemu, który udostępniamy naszym franczyzobiorcom.

„Aby utrzymać dynamikę naszego rozwoju i zapewnić komfort pracy współpracującym z nami przedsiębiorcom, realizacja tego projektu była dla nas priorytetem. Wspólnie z naszymi partnerami zrealizowaliśmy wdrożenie nowoczesnej sieci SD-WAN, która zapewnia stabilne połączenie naszych sklepów z Internetem i otwiera możliwość wdrażania nowych usług.”

Nowe rozwiązanie

Żabka współpracowała z firmą Trecom przy przygotowaniu infrastruktury i oprogramowania oraz zminimalizowaniu niedostępności sklepu do zaledwie kilku minut podczas migracji na nowe rozwiązanie.

Wdrożenie odbywało się jednocześnie w ponad 250 oddziałach dziennie.

Aplikacja opracowana przez Trecom przeprowadziła franczyzobiorców krok po kroku przez proces instalacji urządzenia, automatyzując jednocześnie fazę konfiguracji i testowania.

Umożliwiło także integrację technologii SD-WAN z kluczowymi systemami biznesowymi Żabki: SAP i Salesforce oraz platformą Power BI.

Aplikacja umożliwia także automatyzację zarządzania siecią, w tym relacjami z blisko 300 operatorami zapewniającymi łączność z Internetem – dodał sprzedawca.

READ  Samsung rozpoczyna sprzedaż Androida 12L po sześciomiesięcznym oczekiwaniu

Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce, dodał: „Cisco SD-WAN to definiowana programowo, oparta na chmurze sieć rozległa, która umożliwia firmom i organizacjom bezpieczne łączenie użytkowników z ich aplikacjami”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Żabka zdecydowała się na wdrożenie tego nowoczesnego rozwiązania i jesteśmy przekonani, że przyczyni się ono do dalszego rozwoju firmy. Jesteśmy również pod ogromnym wrażeniem wiedzy specjalistycznej i innowacyjnego podejścia zespołu inżynierów Trecom, które okazało się kluczowe dla powodzenia tego wdrożenia.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *