Connect with us

Nauka

Wzrost liczby COVID-19 trwa nadal w hrabstwie Santa Clara – obszar zatoki NBC

Published

on

Ostrzeżenie gubernatora Kalifornii Gavin Newsom w czwartek, że łóżka na oddziałach intensywnej terapii się zapełniają, silnie rezonuje w South Bay.

Urzędnicy zdrowia publicznego hrabstwa Santa Clara twierdzą, że niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 spowodował, że są na krawędzi nowe zamówienie na pobyt w domu wyzwalane. Nowe zamówienie zostanie uruchomione, jeśli pojemność łóżek na oddziale intensywnej terapii spadnie poniżej 15%.

W hrabstwie są już szpitale o pojemności przekraczającej 90%. Każdy szpital przedstawił plan wyleczenia, jak zrobić więcej miejsca.

„Więc obejmuje to oddanie do użytku łóżek, które normalnie nie są używane. Może obejmować przekształcenie niektórych obszarów nieklinicznych w obszary kliniczne” – powiedział Ahmad Kamal, dyrektor ds. Gotowości w Centrum Operacji Nagłych.

W San Jose w placówce opieki pielęgniarskiej Amberwood Gardens odnotowano 151 pozytywnych przypadków – 81 mieszkańców i 70 pracowników. W Boccardo Reception Center, schronisku dla bezdomnych, odnotowano 60 przypadków w ciągu nieco ponad tygodnia.

„Kiedy liczba COVID wzrośnie w naszej społeczności, więcej osób trafi na OIOM i będziesz mieć więcej epidemii w zborach” – powiedział dr George Han, zastępca urzędnika ds. Zdrowia publicznego w hrabstwie, powiedziany.

Urzędnicy twierdzą, że utworzenie zewnętrznych obiektów przeciwprzepięciowych, tak jak to zrobili na początku pandemii, będzie trudniejsze z powodu braku personelu.

„Personel pielęgniarski jest bardzo rozrzedzony i jest rozlokowany w całym kraju, więc jesteśmy bardzo zaniepokojeni długotrwałym kryzysem kadrowym” – powiedział Kamal.

Na razie szpitale nadal tworzą przestrzeń na OIT, w tym poprzez odkładanie operacji innych niż nagłe.

Wkład w powstanie tego raportu miał Associated Press.

READ  Zdrowie publiczne potwierdza 3780 nowych, pozytywnych przypadków COVID-19, co stanowi najwyższą dzienną liczbę transmisji od lipca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *