Connect with us

Nauka

„ Wyzwanie Benadryl ”: FDA wydaje ostrzeżenie, badając raporty dotyczące urazów i zgonów nastolatków związanych z TikTok

Published

on

Zbyt dużo difenhydraminy (Benadryl) może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym poważnych problemów z sercem, drgawek, śpiączki, a nawet śmierci.

FDA zacytowała na platformie mediów społecznościowych TikTok doniesienia o wylądowaniu w szpitalnych izbach przyjęć lub śmierci po wzięciu udziału w tak zwanym „Benadryl Challenge”.

„Badamy te doniesienia i przeprowadzamy przegląd w celu ustalenia, czy zgłoszono dodatkowe przypadki” – podała agencja w komunikacie prasowym.

FDA stwierdziła, że ​​skontaktowała się z TikTok i „usilnie nalegała”, aby usunęła z platformy filmy z „Benadryl Challenge” i monitorowała wszelkie nowe posty.

„Pracownicy służby zdrowia powinni być świadomi, że„ Benadryl Challenge ”występuje wśród nastolatków i ostrzegać o tym swoich opiekunów – powiedziała agencja.

Benadryl to lek przeciwhistaminowy stosowany w leczeniu objawów, takich jak katar lub kichanie w wyniku alergii górnych dróg oddechowych, kataru siennego lub przeziębienia. Jest bezpieczny i skuteczny, gdy jest stosowany zgodnie z zaleceniami, powiedział FDA.

„Difenhydramina jest sprzedawana pod marką Benadryl, markami sklepowymi i lekami generycznymi. Jest również dostępna w połączeniu ze środkami przeciwbólowymi, obniżającymi gorączkę i zmniejszającymi przekrwienie” – powiedziała agencja.

Konsumenci i rodzice powinni przechowywać Benadryl i inne leki dostępne bez recepty i leki na receptę w miejscu niedostępnym dla dzieci.

FDA zaleca również zamykanie lekarstw, aby zapobiec przypadkowym zatruciom i niewłaściwemu użyciu przez nastolatków, „zwłaszcza gdy częściej przebywają w domu z powodu pandemii COVID-19 i mogą być bardziej skłonni do eksperymentowania”.

READ  Pojawia się kolejny tajemniczy monolit metalowy, tym razem w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.