Wyniki, wyniki, aktualizacje, Simona Halep ma atak paniki w środku meczu, Daniił Miedwiediew boi się pająków, Stefanos Tsitsipas, Iga Świątek, wideo

Była mistrzyni Simona Halep ujawniła, że ​​w piątek przegrała w French Open z chińskim Zheng Qinwenem (AEST).

Zrozpaczona Rumunka na dziewiętnastym miejscu opadła na krzesło pod koniec pierwszego seta, domagając się uwagi lekarza.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA Tour, w tym wszystkie mecze finałowe. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo >

„To był tylko atak paniki. Nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzić, ponieważ nie mam tego często” – powiedział zwycięzca French Open 2018 i zwycięzca Wimbledonu 2019.

„Poprowadziłem grę. Grałem dobrze. Straciłem go. Nie mogłem się skoncentrować.

„Po meczu było dość ciężko. Ale teraz czuję się dobrze. Wyzdrowiałem i wyciągnę wnioski z tego odcinka. Nic niebezpiecznego. Lekarze wszystko zbadali. Wszystko było idealne.”

Zheng, która ma zaledwie 19 lat i debiutuje w Paryżu, triumfowała 2-6, 6-2, 6-1 i zmierzy się z mistrzynią 2017 Jeleną Ostapenko lub francuską Alize Cornet o miejsce osiągalne wśród ostatnich 16.

WIĘCEJ POKRYCIA

„Beggar Faith”: tenisista wygrywa po tym, jak dzieci płaczą „strasznym” aktem w środku meczu

Wszędzie i o każdej porze: szalone wyzwanie Tomica za 2 mln $ dla Kyrgios

„Wszyscy będą pamiętać, kto wygra”: Murray zrzuca bombę prawdy, gdy Wimbledon trwa nadal

Halpe nie miał odpowiedzi na Zhenga. (Zdjęcie: Clive Brunskill/Getty Images)Źródło: Getty Images

MIEDWIEDIEW ODKRYWA CZEGO NAPRAWDĘ BĘDZIE SIĘ GO BOI

Gdy Daniil Miedwiediew awansował do trzeciej rundy French Open w piątek, beztroski numer dwa przyznał w czwartek, że nie bał się zbytnio w życiu – poza pająkami i ptasznikami w szczególności.

Miedwiediew, który dotarł do ćwierćfinału w 2021 roku, pokonał Laslo Djere 6-3, 6-4, 6-3 i spotkał się z innym Serbem z 28-go rozstawionego Miomira Kecmanovicia, aby zająć miejsce w ostatniej 16.

READ  Podawana z pizzą, Fofana dostarcza teraz krzyże Pucharu Świata

Po przegranej rundzie otwierającej w pierwszych czterech wyjazdach do Rolanda Garrosa, Miedwiediew zaczął doceniać wielki szlem na kortach ziemnych – i nawet jego fobia przed pająkami nieco słabnie.

„Trochę boję się pająków, ale muszę przyznać, że o wiele bardziej bałem się, gdy miałem 10 czy 12 lat” – powiedział.

„Dorastając, czasami musisz stawić czoła swoim lękom. Nigdy nie widziałem tarantuli, więc myślę, że się przestraszę, jeśli ją zobaczę.

Miedwiediew jest w trzeciej rundzie po wygraniu seta. (Zdjęcie: Adam Pretty/Getty Images)Źródło: Getty Images

TSITSIPAS W KOLEJNYCH PIĘCIU ZESTAWACH ROLLER COASTER

Czwarte miejsce i wicemistrz 2021 Stefanos Tsitsipas potrzebował kolejnego wspaniałego występu, aby awansować do trzeciej rundy French Open w piątek, pokonując w czterech setach numer 134 świata i eliminatora Zdenka Kolara z Czech.

Grecka gwiazda zdobyła cztery sety w dogrywce czwartego seta, pokonując o włos Kolara 6-3, 7-6 (10/8), 6-7 (3/7), 7-6 (9/7) nad czterema godziny.

We wtorek Tsitsipas musiał wrócić po dwóch setach, by w pierwszej rundzie pokonać Lorenzo Musettiego.

Kolar, lat 25, zagrał w swoim pierwszym Wielkim Szlemie po 16 próbach i niepowodzeniach w kwalifikacjach.

Tsitsipas spotyka Szweda Mikaela Ymera o miejsce w ostatniej 16.

– Doprowadzał mnie do szału – powiedział Tsitsipas. „To było naprawdę frustrujące, ponieważ był za każdą piłką.

„Pan Kolar nie ułatwiał sobie tego.”

Tsitsipas rozegrał już dziesięć setów w zaledwie dwóch meczach z Rolandem Garrosem. (Zdjęcie: Christophe ARCHAMBAULT / AFP)Źródło: AFP

NR ŚWIATA 1 KONTYNUUJE KOMPLEKSOWĄ KONKURENCJĘ

Świat nr.

Polak Świątek, mistrz Paryża 2020, ma najlepszą passę od 34-meczowej passy Sereny Williams w 2013 roku.

20-latek spotyka Dankę Kovinic z Czarnogóry o miejsce w ostatniej 16.

Świątek przestrzelił pierwszego seta z Riske na 43. miejscu w zaledwie 21 minut iw drugim prowadził 3:0, zanim Amerykanin uniknął „podwójnego bajgla”.

READ  Aimee Fisher pojechała do Europy z Team Canoe Racing NZ na Mistrzostwa Świata

Polka wciąż zdołała pobić swój rekord 6-0 setów w 2022 r. do wiodącej 15 w sezonie.