Amerykańska drużyna koszykówki kobiet zdobywa tytuł mistrza świata 3×3; mężczyźni biorą srebro

Amerykańska drużyna koszykówki kobiet zdobywa tytuł mistrza świata 3×3;  mężczyźni biorą srebro

Amerykańskie drużyny koszykówki zdobyły złoto kobiet i srebro mężczyzn na Mistrzostwach Świata FIBA ​​​​3×3, najbardziej prestiżowym turnieju poza igrzyskami olimpijskimi.

Amerykańska drużyna kobiet złożona z aktualnych gwiazd NCAA Camerona Brinka (Stanford) i Hailey Van Lith (transfer LSU z Louisville) i byli zawodnicy WNBA Cierra Burdick I Linnae Harper wygrał w tym tygodniu turniej w Wiedniu 7:1 i pokonał Francję 16:12 w niedzielnym finale.

Amerykanki zdobyły złoto w olimpijskim debiucie w Tokio, uzyskując wspaniałe wyniki WNBA Stefanię Dolson, Alisha Grey, Kelsey Plum I Jacek Młody.

Również w niedzielę męska drużyna ze Stanów Zjednoczonych została wybrana Piłkarzem Roku 2011 NCAA Jimmy’ego Fredette’a przegrała w finale z Serbią 21:19. Serbia zdobyła sześć z ośmiu tytułów mistrza świata w męskim sztafecie 3×3 oraz brąz olimpijski w Tokio.

Chociaż mistrzostwa świata nie zapewniają bezpośrednich kwalifikacji olimpijskich na rok 2024, będą miały znaczący wpływ na światowe rankingi, które wyłonią trzy najlepsze narody, które zapewnią sobie miejsca w turniejach olimpijskich mężczyzn i kobiet w listopadzie.

Jeśli USA zakwalifikują się do Paryża, komisja wybierze drużynę. Nie oczekuje się obecności aktywnych graczy NBA.

Amerykanie nie zakwalifikowali się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, mimo że byli aktualnymi mistrzami świata.

Trwa Olympic Talk Nowości Apple’a. kochanie nas!