Wynik Ravens vs. Bill: Buffalo wyprzedza niechlujne Baltimore

Buffalo przechodzi do meczu o mistrzostwo AFC.

W walce o rozgrywających to obrona zadecydowała o różnicy między Buffalo Bills a zwycięstwem 17-3 nad odwiedzającym Baltimore Ravens w sobotnich play-offach dywizji.

Ani Josh Allen, ani Lamar Jackson nie byli w stanie narzucić swojej zwykłej dominacji w grze, rozgrywanej w wietrznych warunkach w Orchard Park w Nowym Jorku. Wiatr uszkodził nie tylko grę Billsów w podaniach w pierwszej połowie, ale także grę, a kickery obu drużyn – pierwsze trzy próby na bramkę zakończyły się niepowodzeniem (dwie Kruki, jedna Bills).

Baltimore utrzymywał piłkę na ziemi przez większą część zawodów, ale biegowy mecz, prowadzony przez Jacksona, został uderzony przez gorliwą obronę Billsa, która sprawiała, że ​​goście byli nieszczęśliwi. Cztery trafione w odpowiednim momencie worki Buffalo w dużej mierze zniweczyły błyskotliwość Jacksona, który był ograniczony do 34 jardów w pośpiechu, zanim został wypchnięty z gry z objawami wstrząsu mózgu pod koniec trzeciej kwarty. 24-latkowi udało się wyprzedzić 162 jardy przed opuszczeniem gry, ale kluczowym meczem tego wieczoru było przechwycenie długiego podania Jacksona, które zostało oddane 101 jardów w celu ostatecznego przyłożenia zawodów.

Ze strony Allena, Bills QB zakończył się przyzwoitymi liczbami – 206 jardów z TD przy ukończeniach 23/37 – ale nie był to prawie wynik, do którego fani Bills przyzwyczaili się przez cały sezon.

Niemniej jednak, duża trzecia kwarta dla Billsów okazała się różnicą – na początku drugiej połowy wyniki utknęły na miejscu 3: 3 – gdy awansowali do przyszłotygodniowego meczu o mistrzostwo AFC.

Buffalo zmierzy się ze zwycięzcą niedzielnego pojedynku Browns Chiefs.