Wielkie emocje w Krakowskich Derbach! VAR, czerwona kartka, straszne pudło w 89 minucie piłki nożnej

Kraków był tam Wisła dobra passa. W ostatnich pięciu meczach przegrała tylko jedną – np. Legi ± U siebie 0: 1. Dodatkowo straciła tylko trzy gole. Wisła chciała jednak przełamać tę haniebną seriacztery mecze z rzędu bez wygranej. Po zwolnieniu Artura Skowronka Biała Gwiazda zdecydowała się zatrudnić nowego trenera Petera Hyballa, który podpisał kontrakt do końca czerwca 2022 roku.

Obejrzyj wideo
„Kiedy zobaczyłem twarz Kloppa, byłem smutny” [SEKCJA PIŁKARSKA #74]

Krzysztof Piątek pojedzie zimą do dużego klubu? „On jest najgorętszym imieniem”

Remis w 200. Krakowskich Derbach. Wisła grała w jackpota przez około 30 minut

Pierwsza połowa była rozczarowująca poziomem. Obie drużyny skupiły się na ścisłym zabezpieczeniu dostępu do własnego celu. Na boisku było dużo borykać sięi nie było działania komponentu. Gra była pełna ciężkich pojedynków fizycznych. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech graczy – Felicio Brown-Forbesa, Dawida Szota i Adi Mehremica. W pierwszej połowie obie drużyny oddały tylko dwa strzały. Kraków Wisła po bardzo słabym rzucie wolnym Sergiu Hanki stworzyła najgroźniejszą sytuację w 37. minucie. Strzał Niemczyckiego intuicyjnie zatrzymał Frydrych, a po chwili Szot próbował wymusić rzut karny.

Na początku drugiej połowy Adi Mehremić grał ręką we własnym polu karnym. Sędzia najpierw podyktował rzut karny dla Cracovii, ale potem otrzymał informację od samochodu VAR, że sytuacja nie jest jasna. Stefański długo analizował całą sytuację na monitorze VAR. Ostatecznie zdecydował się nie narzucać Cracovii kary.

W 60. minucie Brown-Forbes szybko wszedł w pole karne, po czym złapał go Dawid Szymonowicz, który zjechał ze zjeżdżalni. Sędzia tym razem nie miał wątpliwości i wskazał na 11. metr dla Wisły. Kontuzjowany zbliżył się do piłki i dał gościom prowadzenie. Niemczycki wciąż czuł napastnika Białej Gwiazdy, ale nie mógł powstrzymać jego mocnego strzału.

READ  WHP Global podpisuje umowę z Fashioncenter GmbH na obuwie Lotto i modę sportową w Niemczech i Polsce

W 67. minucie Brown-Forbes uderzył Michała Siplaka w łokieć w nieszkodliwej sytuacji podczas walki o piłkę, za co otrzymał drugą żółtą kartkę, aw konsekwencji czerwoną kartkę. Z powodu głupiego zachowania kostarykańczyków Wisła musiała zagrać w ostatnich 23 minutach.

Lis pozostał czujny w 78. minucie, broniąc groźnego strzału z okolic Filipa Piszczka. Ataki Cracovii odniosły skutek pod koniec meczu. W 85. minucie Sergiu Hanca dośrodkował w pole karne i Pelle van Amersfoort pokonał Mateusza Lisa strzałem w głowę. Sędzia nadal analizował sytuację z systemem VAR, czy Holender był na spalonym. W 89 minucie pozostawiony bez opieki Michał Siplak nie trafił w fatalny trzymetrowy znak.

Przejęcie Wisły przez Petera Hybalę nie pomogło Białej Gwieździe, która wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo Pierwsza liga od 24 października, kiedy u siebie pokonała Podbeskidzia Bielsko-Biała (3: 0).

Pierwszego gola dla Fortuny zdobył Dawid KownackiDawid Kownacki, bohater szczęścia! Zwycięskiego gola zdobył Polak

Po 12 meczach ligowych Wisła Kraków zajmuje 12. miejsce z 11 punktami, a Cracovia 10. z 13 punktami.