Connect with us

Sport

Wyłącznie: „To mnie przeraża” – Mark Cavendish o swoich obawach przed rywalizacją z kolegą z drużyny Fabio Jakobsenem

Published

on

Mark Cavendish ma nadzieję, że nie dojdzie do rywalizacji z kolegą z zespołu Quick-Step Alpha Vinyl, Fabio Jakobsenem, jako para rywalizująca o to samo miejsce sprinterskie w Tour de France.

Manx Missile zaznaczył swój powrót w Tourze czterema zwycięstwami etapowymi w zeszłym roku, gdy zrównał się z belgijską legendą Eddy Merckx na listach przebojów wszechczasów z 34 zwycięstwami.

Jednak jego nadzieje na pobicie rekordu spoczywają na jego szefach Quick-Step, gdy Jakobsen planuje swój własny bajkowy powrót. Jakobsen sensacyjnie powrócił do formy po zagrażającym życiu upadku podczas Tour of Poland 2020 z sześcioma zwycięstwami w tym sezonie.

Giro d’Italia

„Niektórzy chcą, żeby Fabio pojechał na trasę, więc ja tego nie robię” – Cav o pogoni za Merckx Records

8 GODZIN TEMU

W nowym podcaście Eurosportu The Breakdown Cavendish mówi gospodarzom Orli Chennaoui i Gregowi Rutherfordowi, że ma doskonałe relacje z Jakobsenem i obawia się, że mogą oni zmierzyć się ze sobą przed ogłoszeniem trasy.

„To prosta historia: „Idę, czy nie?” – powiedział Cavendish. „Moim szczerym zdaniem to dość leniwa historia — ponieważ jest tak prosta.

„Fabio i ja ostatnio bardzo się wspieraliśmy [few] Lata. To ostatnia rzecz, jakiej chcę i ostatnia rzecz, jakiej on chce.

Jedyną rzeczą, która mnie w tym wszystkim przeraża, jest to, że może być między nami jakaś rywalizacja, ponieważ byliśmy tam dla siebie.

„Oczywiście wiem to tylko z doświadczenia, bo wiem, co się dzieje – kiedy prasa chce stworzyć rywalizację. To naprawdę nie jest takie ładne.

„Niestety, zaczyna powodować tarcia. Nie jesteśmy tacy. Nie chcemy tacy być. Dlatego niechętnie o tym rozmawiam, bo nie chcę kłócić się z partnerem o coś, na co nie mamy wpływu.

„Ale to, nad czym mam kontrolę, to nie mówienie o tym. Więc te zewnętrzne wpływy [which] poza moją kontrolą, nie mogę na to wpłynąć.

Jakobsen odrzucił także rywalizację z Cavendishem, nalegać w lutym że „to zawsze najlepsza rzecz, która trafia na trasę”.

Holender wraca na antenę po wypadku w Polsce, w wyniku którego zapadł w śpiączkę i kilka poważnych obrażeń, w tym stłuczenie mózgu, pęknięcie czaszki i 10 utraconych zębów. Dylan Groenewegen został zbanowany na dziewięć miesięcy za udział w wypadku, w którym Jakobsen został zepchnięty na barierkę.

Lista Quick-Step’s Tour jest pilnie strzeżoną tajemnicą, ale Cavendish został potwierdzony jako czołowy sprinter w Giro d’Italia, który rozpoczyna piątkową Grande Partenza w Budapeszcie.

Chociaż nie wykluczyłoby to Cavendisha z turnieju, zwłaszcza jeśli robi wrażenie we Włoszech, może to sugerować, że Jakobsen jest preferowaną opcją dla Francji.

READ  Współzałożycielka AFC Ann Arbor zapewnia ponad 70 tys. dla ukraińskich uchodźców

Widmo rekordu Merckxa wisi nad Cavendishem od ponad dekady, a 36-latek wie, że ludzie mają nadzieję, że będzie miał szansę go pobić.

„Naprawdę to czuję – naprawdę, naprawdę to czuję” – powiedział. „Chcę wygrać jeszcze 50 etapów Touru! Więc nie mam nic przeciwko.

OBEJRZYJ PEŁNY ODCINEK TERAZ:

Odcinek 1: Mark Cavendish o zdrowiu psychicznym, Tour de France i rywalizacji

Cavendish kontynuował, podkreślając niewielką grupę krytyków – fanów, mediów, a nawet tych w sporcie – którzy chcą, aby Jakobsen odniósł sukces, aby nie miał szans.

„Są ludzie, którzy chcą, aby Fabio wygrał trasę, więc nie chodzę w trasę” – kontynuował.

„Nie zrozum mnie źle, rozmawialiśmy o tym wcześniej. To bardzo mała populacja. To ta mała populacja robi największą różnicę.

„Ktokolwiek jedzie na Tour – wszystkich ośmiu facetów – każdy z 22 kolarzy w tym zespole będzie przyklejony do telewizora i krzyczy. Możesz to zagwarantować. To nie w porządku, że to historia kogoś innego. Trochę mnie to denerwuje i wolałbym o tym nie mówić”.

Możesz teraz słuchać pełnego odcinka na wszystkich swoich platformach podcastów, a pełne vodcasty można znaleźć na eurosport.com i na naszej Kanał Youtube.

„Niektórzy chcą, żeby Fabio pojechał na trasę, więc ja tego nie robię” – Cav o pogoni za Merckx Records

Harmonogram podziału serii 1:

3 maja – Mark Cavendish

10 maja – Jamie Chadwick

17 maja – Sir Chris Hoy

24 maja – Jess Learmouth

31 maja – Robert Rinder

Subskrybuj teraz podcasty Apple

Giro d’Italia

„To ostatnia rzecz, jakiej chcę” — Cavendish odnosi się do swoich obaw przed rywalizacją z Jakobsen

8 GODZIN TEMU

Giro d’Italia

Cavendish będzie ścigał się w Giro d’Italia po dziewięcioletniej przerwie

WCZORAJ O 10:27

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.