Connect with us

Nauka

Wpływ zaparcia na płeć skorpiona wygrywa biologię Ig Nobel

Published

on

Wpływ zaparcia na płeć skorpiona wygrywa biologię Ig Nobel

TZwycięzcy 32. dorocznej nagrody Ig Nobla zostali ogłoszeni wczoraj wieczorem (15 września) za pośrednictwem nagranego wideo webcast. Nagrody przyznane przez Nieprawdopodobne Roczniki Badawcze, uhonorowanie przezabawnych osiągnięć naukowych. Ale nagrody są nie tylko dla śmiechu: rozśmieszając nas, Ig Nobel „zwraca uwagę na znaczenie, jakie mogą mieć nawet pozornie dziwaczne badania”, zgodnie z badaniem z 2020 roku. post na blogu za coroczny współzałożyciel i redaktor Marc Abrahams.

Biolog z West Chester University, Frank Fish, który podzielił tegoroczną nagrodę Ig Nobla w dziedzinie fizyki za swoją pracę nad pływaniem kaczątek, mówi Powiązana prasa: „Nauka jest fajna. Moim rodzajem sloganu jest to, że nie zajmujesz się nauką, jeśli się nie bawisz”.

Zwycięzcy Ig Nobla otrzymali plik PDF, który pozwala im wydrukować i zbudować papierowy pojemnik do przechowywania „całej ich wiedzy”, zgodnie z prezentacja nagrody wideoa także 10 bilionów dolarów z Zimbabwe, które są prawie bezwartościowe.

Ceremonia zakończyła się przesłaniem Abrahamsa do widzów: „Jeśli nie wygrałeś dzisiejszego wieczoru Ig Nobla – a zwłaszcza jeśli wygrałeś – lepiej w przyszłym roku”.

Przyznanymi nagrodami były:

Po samoamputacji przewód pokarmowy skorpiona zamyka się, powodując gromadzenie się (białych) odchodów, aż do śmierci z powodu zaparć.

Kardiologia stosowana: Naukowcy z Uniwersytetu w Leiden w Holandii znaleziony że bicie serca potencjalnych romantycznych partnerów synchronizuje się, gdy się spotykają – ale tylko wtedy, gdy są do siebie przyciągani.

Literatura: Dokumenty prawne są trudne do zrozumienia z powodu złego pisma, a nie żargonu prawniczego, lingwistów z MIT i Uniwersytetu w Edynburgu ustalona.

Biologia: Według badań samce skorpionów, które same amputują końce ogonów (w tym odbytu, który nie jest odtwarzany podczas regeneracji) stają się wolniejsze niż nienaruszone samce. uczenie się przez parę badaczy z Uniwersytetu São Paulo w Brazylii. Mimo to zwierzęta mogą prawdopodobnie poruszać się wystarczająco szybko, aby zdobyć partnera, zanim umrą z powodu zaparć.

Lek: spożywanie lodów zredukowany obrzęk i podrażnienie jamy ustnej podczas infuzji melfalanu, chemioterapeutyku w retrospektywnym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Inżynieria: Większe klamki wymagają więcej palców do przekręcenia, według A uczenie się od naukowców z Chiba Institute of Technology w Japonii.

Historia sztuki: Sceny lewatywy ze starożytnej ceramiki Majów sugerują rytualne odurzenie przez odbyt, kłócić się para badaczy z Królewskiego Holenderskiego Towarzystwa Rozwoju Farmacji i Fundacji Badań Antropologicznych Ameryki Łacińskiej.

Kaczątka pływające za matką

Według zwycięskiego badania Ig Nobla kaczątka „surfują” w ślad za matką.

Fizyczny: Jak wynika z niepowiązanych badań, formacje kacząt oszczędzają energię, surfując w ślad za matką para z studia wśród których byli naukowcy z West Chester University w Pensylwanii, Jiangsu University of Science and Technology w Chinach oraz University of Strathclyde w Wielkiej Brytanii.

Pokój: Został opracowany algorytm, który potrafi określić, kiedy kłamstwa służą plotkarzom rozwinięty przez międzynarodowy zespół badawczy.

Gospodarka: Według jednego z nich sukces jest przede wszystkim kwestią szczęścia, a nie talentu Model matematyków na Uniwersytecie w Katanii.

Bezpieczna inżynieria: Tegoroczną nagrodę przyznano za opracowanie manekina łosia do testów zderzeniowych, wykonanego z łatwo dostępnych części, zaprojektowanego do praca magisterska w Królewskim Instytucie Technologicznym KTH w Szwecji, aby pomóc naukowcom zajmującym się bezpieczeństwem oraz producentom i projektantom samochodów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *