Connect with us

Zabawa

Wojna na Ukrainie – aktualizacje na żywo: Putin zaproszony do kraju związanego prawem w celu wykonania przeciwko niemu nakazu aresztowania; Rosja kpiła z „szkolenia żołnierzy” Stevena Seagala | wiadomości ze świata

Published

on

Koszt odbudowy i odbudowy Ukrainy wzrósł do 411 miliardów dolarów (334 miliardów funtów) i może rozciągnąć się na 10 lat, wynika z nowego raportu.

Liczba ofiar rosyjskiej inwazji na Ukrainę została ujawniona we wspólnej ocenie ukraińskiego rządu, Organizacji Narodów Zjednoczonych, Komisji Europejskiej i Banku Światowego.

Stwierdzono, że spowodował szkody o wartości ponad 135 miliardów dolarów w infrastrukturze i budynkach w całym kraju.

Zgodnie z raportem najbardziej potrzebują finansowania transport, mieszkalnictwo i energia.

Utrata „życia, środków do życia, dochodów i bogactwa” pogrążyła 7,1 miliona ludzi w ubóstwie i odwróciła 15 lat postępu rozwojowego na Ukrainie.

Potrzeby Ukrainy w zakresie odbudowy i odbudowy szacuje się obecnie na 411 miliardów dolarów – ponad dwukrotnie więcej niż szacunkowy PKB Ukrainy (produkt krajowy brutto) w zeszłym roku.

Koszt „należy uznać za minimalny”, dodaje raport, „ponieważ potrzeby będą rosły tak długo, jak długo będzie trwała wojna”.

Denise Brown, koordynator ds. rezydentów ONZ na Ukrainie, powiedziała: „Za każdym zniszczonym domem, szpitalem lub szkołą stoi życie jednego Ukraińca”.

Dodała, że ​​”uraz psychiczny jest nieobliczalny”, a dzisiejszy raport to „dopiero początek oceny szkód”.

„Niektórych rzeczy nie da się odbudować”.

READ  Reza Dormishian z Iranu otrzymał zakaz podróżowania na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Indiach za wspieranie protestów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *