Connect with us

Sport

Jon Rahm zdobywa przekonujące zwycięstwo w matchplayu WGC-Dell Technologies, aby pozostać w pogoni za tytułem, podczas gdy Shane Lowry ponosi wczesną eliminację | Wiadomości golfowe

Published

on

Jon Rahm odbił się od przegranej w dniu otwarcia meczu WGC-Dell Technologies, pokonując Keitha Mitchella i wygrywając 4 i 3 w wietrznych warunkach w Austin Country Club po zdobyciu orła i pięciu birdie. W piątkowym finale Rahm zmierzy się z byłym zwycięzcą mistrzostw PGA, Billym Horschelem


22:20, Wielka Brytania, czwartek 23 marca 2023 r

Numer 2 na świecie, Jon Rahm, nie tracił nadziei na wygraną w pojedynku WGC-Dell Technologies, ponieważ były mistrz Open, Shane Lowry, cieszył się rozczarowującą wczesną eliminacją.

Rahm, który w tym sezonie wygrał trzy turnieje stroke play na PGA Tour, w środę w grupie drugiej niespodziewanie przegrał z Rickiem Fowlerem.

Ale podczas gdy były mistrz US Open pokonał w czwartek Keitha Mitchella 4 i 3, przegrana Lowry’ego z Mackenzie Hughes taką samą liczbą punktów oznaczała, że ​​nie zakwalifikował się do fazy pucharowej w Austin Country Club.

„Myślę, że największa różnica była na greenach” – powiedział Rahm dla Golf Channel.

„Wczoraj zacząłem dobrze, ale miałem trzy putty na 11, 12 i 14 i dlatego straciłem te dołki. Dlatego przeszedłem od dwudołkowego prowadzenia do szybkiego zejścia.

„Dzisiaj grałem prawie tak samo, nie popełniłem wielu błędów od tee do greenu i mogłem wykorzystać kilka puttów”.

Rahm spotyka byłego zwycięzcę mistrzostw BMW PGA, Billy’ego Horschela, w ostatniej rundzie meczów grupowych w piątek i powiedział: „Niewiele par będzie miało więcej energii na boisku niż ja i Billy razem wzięci, więc powinno to być dobre.

„Jutro muszę wygrać”.

Po swoim meczu Rahm został zapytany, czy zgadza się z Rorym McIlroyem, który poparł propozycje krótszej piłki do użytku w elitarnych rozgrywkach.

„Myślę, że to trochę odrzuca producentów” – powiedział Rahm. „Nie sądzę, aby sprawiedliwe było mówienie wszystkim markom, że muszą przejść przez badania, rozwój i testy zupełnie nowej piłki golfowej tylko dla niektórych z nas.

READ  Phillip F. Chuey 1922-2021 | Wiadomości, sport, praca

„Po prostu nie sądzę, aby PGA Tour i producenci to przyjęli. Trudno mi w to uwierzyć. Ale zdarzało się to już wcześniej. Zmienili rytmy, wciąż wymyślają ograniczenia dla naszej gry, ale tak czy inaczej, cokolwiek się stanie, zajmiemy się tym”.

McIlroy posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​mógłby użyć krótszej piłki w PGA Tour, chociaż nie byłoby to konieczne do optymalnego przygotowania do Majors, ale Rahm dodał: „Zobaczymy, czy Majors się na to zdecydują”.

„Trudno mi też uwierzyć, że główne kierunki byłyby całkowicie sprzeczne z tym, co zdecydują profesjonalne wycieczki. A gdyby tak było, oznaczałoby to ogromną przepaść w grze w golfa, tylko dla nikogo.

„Myślę, że Rory ma do pewnego stopnia rację. Zmiana jest korzystna dla lepszych graczy, zwłaszcza tych wyższych.

„Myślę, że uderzyłbym go 10-15 jardów krócej, co przyniosłoby mi to, co robiłem w 2019, 2020 roku, a wtedy moja gra w golfa też była całkiem dobra. Więc nie sądzę, żeby to była duża różnica”.

Lowry, który przegrał dwa z pierwszych czterech dołków przeciwko Hughesowi i przegrał pięć dołków po siedmiu, na krótko zagroził powrotem, wygrywając 10. miejsce o par, a następnie zaatakował 12. par-5.


Zdjęcie:
Shane Lowry doznał rozczarowującego wczesnego wyjścia w Austin

Jednak następnego dnia natychmiast znalazł wodę na tee, a szósta porażka w meczach w tym roku – po porażkach we wszystkich czterech meczach Hero Cup w styczniu – została potwierdzona, gdy Hughes wykonał birdie 15 stycznia.

Lowry zmierzy się z Jordanem Spiethem w piątek, ale los grupy 12 spoczywa w rękach Taylora Montgomery’ego, który pokonuje Spietha 2&1 i zmierzy się z Hughesem w ostatniej rundzie meczów grupowych.

Tony Finau pokonał także Adriana Meronka 4 i 3 z Polski, aby utrzymać kontrolę nad grupą 10 i zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału, pokonując w piątek Kurta Kitayamę.

Kitayama, który wygrał Arnold Palmer Invitational na początku miesiąca, pokonał Christiaana Bezuidenhouta z RPA 2&1, zdobywając pierwsze zwycięstwo w tym tygodniu.

Andrew Putnam prowadzi grupę siódmą po swoim drugim zwycięstwie z rzędu, 56. rozstawionym zwycięstwie nad Nowozelandczykiem Ryanem Foxem 2&1.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *