Connect with us

Zabawa

Właściciele Androida i iPhone’a są atakowani przez nowe oszustwa SMS-owe – nie bądź następny

Published

on

Właściciele Androida i iPhone’a są atakowani przez nowe oszustwa SMS-owe – nie bądź następny

Metropolitan Police wysyła wiadomości tekstowe do 70 000 osób w Wielkiej Brytanii, które uważa się za ofiary skomplikowanego oszustwa. SMS-y są wysyłane do właścicieli Androida i iPhone’a, którzy zostali nakłonieni do rozmowy telefonicznej z oszustami, którzy podają się za pracowników ich banku. Wiadomości zostały wysłane na początku tego miesiąca, ale eksperci ds.

Jake Moore, globalny doradca ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w firmie ESET, dostawca oprogramowania antywirusowego, radzi Brytyjczykom, aby zwracali uwagę na fałszywe wiadomości próbujące podszyć się pod policję – i udziela porad, jak się chronić.

Moore powiedział: „Wiedząc, że wiadomość tekstowa jest uzasadniona, będzie trudno, ale wezwaniem do działania jest przejście do strony internetowej Action Fraud.

„Aby być bezpiecznym, każdy, kto otrzyma tę wiadomość, powinien odwiedzić witrynę za pośrednictwem zaufanego źródła, na przykład bezpośrednio ze strony policji.

„Oportuniści oszuści będą teraz nieuchronnie próbować oszukać ludzi podobnymi wiadomościami, które nakłaniają ludzi do kliknięcia łącza w ich wiadomościach, dlatego ważne jest, aby ludzie zachowali czujność”.

Met Police powiedziała, że ​​prawdziwe wiadomości od nich zostaną wyemitowane w czwartek 24 listopada i piątek 25 listopada.

Wiadomości kierowały ofiary do oficjalnej strony internetowej policji metropolitalnej, a następnie prosiły je o zarejestrowanie danych w Action Fraud.

Wszystkie inne powiązane wiadomości tekstowe należy uznać za fałszywe.

Jeśli otrzymałeś SMS-a z prośbą o podanie swoich danych, uważaj na link, który klikasz.

Oficjalną stronę Action Fraud można znaleźć pod adresem Kliknij tutajpodczas gdy to jest strona dla nich Oficjalna strona Metropolitan Police.

Jeśli otrzymany tekst kieruje do strony internetowej, co do której nie masz pewności, czy jest autentyczny, skontaktuj się bezpośrednio z Action Fraud, aby potwierdzić, czy otrzymany link jest autentyczny, czy nie.

READ  Chris Dziadul relacjonuje: Amazon zmierza na wschód

Możesz zadzwonić do Action Fraud pod numer 0300 123 2040.

Będzie to kosztować trochę więcej czasu, ale na dłuższą metę zaoszczędzi dużo więcej, jeśli padniesz ofiarą oszustwa.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów oszustw jest spoofing, w którym oszuści próbują podszywać się pod oficjalną organizację.

Można to zrobić za pośrednictwem fałszywej – i przekonująco wyglądającej – oszukańczej witryny internetowej zaprojektowanej w celu kradzieży poufnych danych osobowych.

Policja oszustów ostrzega tysiące Brytyjczyków, że w tym miesiącu oszuści losowo dzwonili do ofiar, aby powiedzieć, że na ich koncie bankowym wykryto podejrzaną aktywność.

Oszuści twierdzili, że pochodzą ze znanych banków, takich jak Barclays, Santander, HSBC, Lloyds, Halifax.

BBC twierdzi, że liczba ofiar śmiertelnych może osiągnąć 200 000, a ofiary stracą tysiące funtów.

W jednym przypadku ofiara straciła 3 miliony funtów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *