Connect with us

Sport

Wisła Kraków zmieniła nazwę. Klub wydał oficjalne ogłoszenie o nazwie Football

Published

on

Stowarzyszenie Krakowskie może używać nowej nazwy od 1 grudnia. – Pełna nazwa firmy piłkarskiej to obecnie „Towarzystwo Sportowe Wisła Krakau Spółka Akcyjna”, w skrócie „TS Wisła Kraków SA” – powiedział w wywiadzie z oficjalnymi mediami klubowymi, współwłaściciel Wisły Tomasz Jażdżyński. Pod koniec lat 90-tych wydział piłkarski klubu został oddzielony jako spółka akcyjna od spółki sportowej (która obejmuje m.in. siatkówkę i koszykówkę).

Obejrzyj wideo
„Kiedy zobaczyłem twarz Kloppa, byłem smutny” [SEKCJA PIŁKARSKA #74]

Co się zmieni?

Działacz ogłosił, że nazwa „Wisła Kraków– Będzie nadal wykorzystywana w rankingach, a także w materiałach promocyjnych i mediach społecznościowych. Nowa nazwa będzie pojawiać się głównie w umowach i dokumentach, aw pewnym stopniu wpłynie również na herb klubu, choć w tym drugim przypadku nie zapadły żadne wiążące decyzje.

– Po otrzymaniu ostatecznych decyzji o rejestracji znaku towarowego planujemy rozmowę o zasadach posługiwania się przez klub różnymi wersjami herbu oraz o tym, która wersja stanie się wersją podstawową. Ta używana dotychczas przez spółkę akcyjną musi zostać przynajmniej zmieniona ze względu na zmianę oficjalnej nazwy – wyjaśnia Jażdżyński.

Błaszczykowski chce przywieźć do Wisły kolegę z Borussii. Mistrz świata

Współwłaściciel dodał, że proces uzgodniony ze stowarzyszeniem w sprawie używania znaków towarowych wciąż trwa. – Do tej pory otrzymaliśmy tylko „Wisła Kraków” w przypadku znaku słownego. Wciąż toczy się postępowanie w sprawie znaku słownego „TS Wisła” oraz znaku słowno-obrazkowego w postaci herbu historycznego. Zostały zgłoszone dawno temu i mamy do czynienia z nieścisłościami w dokumentach.

Wisła Kraków – Legia Warszawa

Wisła zagra u siebie z liderami w sobotę Legia Warszawa w grze 13 rundy najwyższa dywizja. Przed tym spotkaniem Kraków z 11 punktami zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *