Connect with us

Sport

Williama J. Uphama | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Williama J. Uphama |  Wiadomości, sport, praca


William J. Upham (72 l.) z Nashua w stanie New Jersey zmarł 24 listopada 2023 r. w swoim domu po krótkiej walce z rakiem.

Urodził się 24 listopada 1951 w Manchesterze, New Hampshire, jako syn Roya H. i Aurie (Duplin) Uphamów. Bill kształcił się w katolickim systemie szkół w Manchesterze i ostatecznie ukończył Bishop Bradley High School. Uzyskał tytuł licencjata z matematyki w Saint Anselm College oraz tytuł magistra na Uniwersytecie New Hampshire, gdzie uzyskał także stopień doktora. Kandydat na algebrę homologiczną.

Bill wykładał w Keene State College przez rok, zanim zajął się tworzeniem oprogramowania i światem informatyki. Nigdy całkowicie nie porzucił swoich nauczycielskich korzeni i pomógł wielu ludziom poprzez działalność akademicką i osobistą, rozpalając iskrę odkryć wśród swojej rodziny, przyjaciół i współpracowników. Bill był zawsze dociekliwy i dociekliwy i potrafił porozmawiać o wszystkim z każdym, kto był naprawdę zainteresowany. Podchodził do swojej pracy z wielką pokorą i cierpliwością, poświęcając czas na zrozumienie każdego problemu, zanim zaczął szukać rozwiązań. Jego zrelaksowany sposób bycia wnosił spokój i rozsądek nawet w najbardziej napiętej sytuacji. Bill sprawiał, że wszyscy, których znali, czuli się rozpoznawani i słyszani.

Bill lubił spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Jego różnorodne zainteresowania obejmowały kolarstwo górskie, pływanie kajakiem po rzece Nashua, ogrodnictwo, bilard, rzutki, krzyżówkę „New York Timesa” i grę w cribbage. Bill wielu nauczał cribbage, a jego uczniowie na zawsze będą słyszeć jego ulubione okrzyki cribbage, takie jak „Wszyscy kochają piątkę” i „Doskonałe ustalanie”.

Wraz z żoną Fran Bill lubił podróże międzynarodowe, odwiedzając Egipt, Hiszpanię, Francję, Włochy, Anglię, Szkocję, Holandię, Kostarykę i wiele innych krajów. Bill podróżował ze swoimi dziećmi, jeżdżąc po Stanach Zjednoczonych i podróżując całą rodziną do Polski i Czech. Zawsze ciekawy świata, Bill lubił dowiadywać się jak najwięcej o odwiedzanych przez siebie miejscach: czytając wszystkie tabliczki, przebierając się na karnawał, pozując z wielbłądami i uśmiechając się szeroko. Bill wnosił radość we wszystko, co robił.

Rodzice Billa i małe dzieci, Allison i Joseph Nutter-Upham, nie żyją.

Bill pozostawił żonę, przedstawicielkę stanową Frances Nutter-Upham; córka Katherine Eskine i żona Kendall Eskine z Holliston w stanie Massachusetts oraz ich dzieci Benjamin i Neil; syn Andrew Nutter-Upham i jego żona Margaret Harrison z Braintree w stanie Massachusetts; córka, Nora Nutter-Upham z Dorchester, MA; oraz córka Cassandra Nutter-Upham i mąż Nasser Abdelnaby z Framingham w stanie Massachusetts i Kairu w Egipcie. Pozostawił także siedmioro rodzeństwa: siostrę Alice Dunfey i męża Michaela Dunfeya z Manchesteru, NH; brat Charlie Upham i żona Patricia Upham z Chichester, NH; brat Jim Upham i Kathy Upham z Wenecji na Florydzie; siostra Barbara Foster i mąż Dave Foster z New London, NH; siostra Betty Griffin i mąż Dave Griffin z Berlina, NH; siostra Mary Upham i partner Mike Gualtieri z Rutherford w stanie New Jersey; Siostra Meg Pfalzgraf i mąż Dave Pfalzgraf z Hooksett, NH. Pozostawił także swojego wieloletniego przyjaciela i szwagra Michaela Nuttera i jego żonę Julie Gifford Nutter, a także liczne siostrzenice, siostrzeńców i ich dzieci.

USŁUGI: Uroczystość życia odbędzie się 8 grudnia o godzinie 11:00 w Nashua Country Club, 25 Fairway Street, Nashua, NH. Casual Bill i Fancy Fran chcą, żebyś nosił, co chcesz.

Jeśli chcesz przekazać darowiznę w jego imieniu, prześlij ją na adres Nashua Soup Kitchen (https://nsks.org/give-online/) lub pocztą na adres Nashua Soup Kitchen, PO BOX 3116, Nashua, NH 03061. Internetową księgę gości można znaleźć pod adresem (www.davisfuneralhomenh.com.) The Davis Funeral Home, (603)883-3401 „Jedno wspomnienie oświetla drugie”.Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *