Connect with us

Nauka

Wiceprezes wykonawczy Timmermans odwiedza Śląsk, aby omówić sprawiedliwą transformację i nowe możliwości gospodarcze

Published

on

W poniedziałek wiceprezes ds timmermansa będzie na Śląsku, w Polsce, gdzie spotka się z lokalnymi liderami, przedstawicielami regionów górniczych i miast z przemysłem wysokoemisyjnym, społeczeństwem obywatelskim i obywatelami.

Rano Wiceprezes Wykonawczy odwiedzi Śląski Park Naukowy w Chorzowie i spotka się z Jakubem Chełstowskim, Marszałkiem Województwa Śląskiego. Później weźmie udział w okrągłym stole z marszałkami i wicemarszałkami z różnych regionów węglowych i miast w całym kraju, m.in. z Katowic, Rudy Śląskiej i Wałbrzycha. Po spotkaniu o godzinie 11:00 odbędzie się konferencja prasowa, którą będzie można śledzić na żywo Europa przez satelitę (Ebs). Będzie też prowadził dialog z polskimi związkami zawodowymi na temat sprawiedliwej transformacji w regionach węglowych.

Wiceprezes timmermansa spotka się również z młodzieżą i studentami po południu w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Nagranie tego dialogu będzie również dostępne na stronie Eb po wizycie. Wycieczka zakończy się wizytą w Hewalex, jednym z głównych producentów kolektorów słonecznych i pomp ciepła w kraju.

Województwo śląskie jest jednym z pięciu polskich regionów wybranych do otrzymania dofinansowania w ramach programu Fundusz Sprawiedliwej Transformacji w celu wsparcia przejścia na gospodarkę neutralną dla klimatu. W Polsce Komisja udostępni tym regionom 3,85 mld euro. Odpowiednie plany sprawiedliwej transformacji terytorialnej znajdują się na końcowym etapie opracowywania.

powiązane linki

READ  Zbudował w ruchu myśliwiec X-wing z „Gwiezdnych wojen”, prawie naturalnej wielkości. Teraz chce go wykorzystać, by pomóc Ukrainie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *