Connect with us

Nauka

Wiadomości na żywo o koronawirusie: premier Tajlandii zachęca ludzi do „pozostania w domu”; kontrowersyjne w Polsce szczepionki typu „skip the line” | Wiadomości ze świata

Published

on

Kraje Afryki Zachodniej zmagają się z drugą falą infekcji, podczas gdy bezpośrednie perspektywy szczepień w Afryce pozostają niskie.

Nigeria, Senegal, Mali, Burkina Faso, Niger, Benin i Togo odnotowały w ostatnim miesiącu znacząco wysokie przypadki, bliskie lub na rekordowych poziomach. Wiele z nich przyjęło nowe ograniczenia w celu zwalczania rosnącej liczby przypadków.

Potwierdzone infekcje w Afryce – obecnie wynoszące 2,8 miliona – pozostały niższe w większości krajów niż w pozostałej części świata, częściowo dzięki środkom ochronnym szybko wprowadzonym przez wiele afrykańskich rządów. W Afryce Zachodniej mechanizmy reagowania istniejące od czasu śmiertelnej epidemii wirusa Ebola w 2014 r. Odegrały kluczową rolę. Jednak wiele systemów opieki zdrowotnej w regionie pozostaje narażonych na jakiekolwiek poważne obciążenia spowodowane drugą i potencjalnie większą falą zakażeń koronawirusem. Eksperci ostrzegają, że przypadki w regionie mogą rosnąć wraz ze wzrostem temperatur.

W odpowiedzi wiele krajów przywróciło ograniczenia. Mimo to w Nigerii surowe środki ogłoszone niedawno przez rząd w celu zamykania barów i restauracji oraz ograniczania frekwencji w miejscach kultu zostały w dużej mierze zignorowane przez urzędników państwowych, podczas gdy egzekwowanie istniejących środków jest luźno egzekwowane.

W Lagos, mieście o największej liczbie zakażeń, wiele osób podważa obowiązkowe nakazy, takie jak noszenie masek w miejscach publicznych. Głównymi czynnikami były powszechna nieufność do rządu i sceptycyzm, że wirus jest prawdziwym ryzykiem. Kampanie władz lokalnych mające na celu szerzenie wiedzy o wirusie są znacznie mniej widoczne niż w pierwszych miesiącach pandemii.

Tymczasem perspektywy masowych szczepień są niepewne. W obiektach Covax, międzynarodowej inicjatywy gwarantującej szczepionki wszystkim krajom, kraje afrykańskie zaczną otrzymywać szczepionki w nadchodzących miesiącach i do czerwca tego roku, ale Afrykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom powiedziało, że kontynent nie otrzyma prawie żadnych szczepionek. szczepionek Covax wystarcza do zaszczepienia 60% populacji.

READ  Astronomowie śledzą tajemnicze kosmiczne fale radiowe do źródła w naszej galaktyce

Szczepionka Oxford / AstraZeneca pozostaje jedną z najbardziej opłacalnych dla krajów afrykańskich, ponieważ można ją łatwo przechowywać w temperaturze lodówki. Covax gwarantował 170 milionów dawek, ale pośród zaciekłej globalnej konkurencji większość krajów nie gwarantowała dawek niezależnie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *