Wiadomości na żywo, medale i wyniki 3 sierpnia

Amerykanka Simone Biles z USA obejrzy 27 lipca finał kobiecej drużyny w gimnastyce artystycznej. (Loic Venance / AFP / Getty Images)

Jest wtorek 3 sierpnia, 11. Oficjalny Dzień Tokio 2020. Musisz to wiedzieć.

Żółć powraca: Oczekuje się, że Simone Biles weźmie udział w ostatniej imprezie gimnastycznej kobiet w Tokio 2020: na równoważni. Amerykańska supergwiazda wycofała się w zeszłym tygodniu w środku finału rozgrywek drużynowych kobiet i od tego czasu nie brała udziału w zawodach z powodów psychologicznych.

Żółć jest faworytem do wygrania tego wydarzenia. Będzie rywalizować u boku swojej amerykańskiej Sunisy Lee, która w zeszłym tygodniu wygrała wszechstronną pozycję w singlu kobiet.

Warholm tworzy historię: Norwegia We wtorek rano Karsten Warholm został pierwszym sportowcem, który przebiegł 400 metrów przez płotki mężczyzn w czasie poniżej 46 sekund.

Wielka noc Hassana: Sifan Hassan jest jedną trzecią na drodze do swojego celu, jakim jest historyczna potrójna korona na dystansie. Holenderka wyeliminowała resztę stawki i zdobyła złoto w finale na 5000 m kobiet, kończąc pierwszy etap bezprecedensowej trójki.

Celem Hassana jest zostać pierwszym sportowcem w historii olimpijskiej, który w jednym meczu zdobył złote medale na dystansach 1500 metrów, 5000 metrów i 10 000 metrów.

Miała dramatyczny poniedziałkowy poranek w jego 1500-metrowym upale. Hassan rozbił się na ostatnim okrążeniu i musiał odrobić ponad 20 metrów na boisku, ale jakoś wygrał wyścig.

Timanowska prawdopodobnie podróżowała do Polski: białoruski sprinter Krystyna Timanowskaja Odbierać wizę humanitarną z Polski w poniedziałek, kilka godzin po tym, jak odmówiła wejścia na pokład samolotu z Japonii. Powiedziała, że ​​została zmuszona do powrotu do swojego kraju wbrew swojej woli i obawiała się, że zostanie aresztowana po przyjeździe.

Timanowska miała wziąć udział w zawodach na 200 m kobiet w Tokio, ale powiedziała, że ​​przedstawiciele reprezentacji Białorusi próbowali siłą odesłać ją z powrotem do ojczyzny po tym, jak skrytykowali krajowe władze sportowe za włączenie jej do sztafety 4×400 m bez jej zgody.

READ  Czujny, zmęczony świat trzaska drzwiami ze strachu przed wariantem omikronowym | Wiadomości, sport, praca

Aktualizacja medalu: Chiny idą do przodu. Zdobył 29 złotych medali, o siedem więcej niż wicemistrz Stanów Zjednoczonych. Japonia pozostaje w wieku 17 lat.

Stany Zjednoczone prowadzą w klasyfikacji generalnej z 66, a następnie Chiny z 63. Rosyjski Komitet Olimpijski jest na trzecim miejscu z 50.

Co jest w zasięgu:

• Koszykówka: Dla pozostałych sześciu drużyn oznacza to wygraną lub powrót do domu. W pierwszym meczu we wtorek Słowenia pokonała Niemcy o 24 punkty i awansowała do półfinału. W kolejnym meczu Amerykanie zmierzą się z Hiszpanią o 13.40 czasu Tokio. Potem są Włochy przeciwko Francji, a dzień kończy się Australią przeciwko Argentynie.
  • Boks: Brytyjczyk Pat McCormack walczy z Ronielem Iglesiasem z Kuby o złoto w męskiej wadze półśredniej. Dostępnych jest również więcej medali bokserskich w ciągu dnia.
  • Gimnastyka: Biles jest nagłówkiem ostatniej nocy gimnastyki w Tokio. Mężczyźni rywalizują w finałach indywidualnych drążków poziomych i drążków równoległych. Zawody rozpoczynają się o godzinie 17:00 czasu tokijskiego.
  • Wspiąć się: Wspinaczka sportowa zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich, kiedy kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 17:00 w Tokio (16:00 czasu wschodniego) w Aomi Urban Sports Park
  • Lekkoatletyka: Złote medale zostaną przyznane dziś wieczorem w Tokio w męskim skoku o tyczce, rzucie młotem kobiet, finale na 800 metrów kobiet i finale na 200 metrów kobiet.

Możesz znaleźć pełny harmonogram olimpijski tutaj.