Connect with us

Świat

WHO twierdzi, że nie ma dowodów na to, że dawki przypominające COVID są potrzebne zdrowym dzieciom i młodym dorosłym

Published

on

ten Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) Główny naukowiec Soumya Swaminathan powiedział we wtorek, że obecnie nie ma na to dowodów zdrowy nastolatki lub dzieci potrzebują COVID-19 Dawki przypominające szczepionki.

Na konferencji prasowej Swaminathan stwierdził, że potrzebne są dalsze badania nad przyszłymi nagraniami i że agencja podjęła decyzje na podstawie obecnych nauka.

MODELE PROGNOZY FALA ŚMIERCI OMICRON

„Obecnie nie ma dowodów na to, że zdrowe dzieci lub zdrowa młodzież wymagają szczepień przypominających. Żadnych wskazówek. powiedziała.

Swaminathan powiedział, że panel spotka się w tym tygodniu, aby omówić, w jaki sposób kraje powinny dystrybuować dopalacze „w celu zmniejszenia liczby zgonów”.

Zauważyła, że ​​szczepionki zapewniają ochronę przed: ciężka choroba.

ADMINISTRACJA BIDEN ZAPEWNIA SETKI MILIONÓW BEZPŁATNYCH MASEK N95

„To jest wynik, który najbardziej nas interesuje: ochrona przed śmiercią. Wiele szczepionek przeciwko firmie Omicron wykazało zmniejszoną skuteczność przeciwko infekcjom. I dlatego obserwujemy wiele przełomowych infekcji. Ale to w większości nie skutkuje poważną chorobą” – wyjaśnił Swaminathan.

Zauważyła, że ​​chociaż występuje „pewny spadek, który następuje z czasem” i „nieznaczny spadek” ochrony, celem jest ukierunkowanie na osoby najbardziej podatne i najbardziej narażone na poważne choroby i śmierć w celu ochrony.

„To są nasze starsze populacje, osoby z obniżoną odpornością i chorobami podstawowymi, ale także pracownicy służby zdrowia” – dodał Swaminathan.

W USA, Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła dopalacze szczepionki Pfizer BioNTech do stosowania w nagłych wypadkach u dzieci w wieku 12 lat i starszych.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

FDA również to ogłosiła Na początku tego miesiąca osoby w wieku 12 lat i starsze mogły otrzymać zastrzyki przypominające firmy Pfizer już po pięciu miesiącach, w porównaniu z poprzednią przerwą sześciomiesięczną.

Dane przez Centers for Disease Control and Prevention pokazuje, że ponad 81 milionów kwalifikujących się Amerykanów otrzymało do tej pory zastrzyk przypominający.

READ  Palestyńczycy wyśmiewają „ultimatum” Abby wobec Izraela

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.