Connect with us

Świat

WHO obecnie uważnie śledzi podwariant delta znaleziony w 42 krajach, aby sprawdzić, czy jest on bardziej przenośny

Published

on

Światowa Organizacja Zdrowia śledzi teraz dokładnie jeden podwariant wariantu delta koronawirusa, który powoduje, że COVID-19 ocenia, czy jest bardziej zaraźliwy.

„Trwają badania epidemiologiczne i laboratoryjne w celu oceny, czy AY.4.2 nadaje jakikolwiek
dodatkowe efekty fenotypowe (takie jak zmiana w przenoszeniu lub zmniejszenie zdolności przeciwciał do blokowania wirusa) ”- powiedział aktualizacja.

Podwariant AY.4.2 został odkryty w 42 krajach, przy czym 93% zgłoszono w Wielkiej Brytanii, gdzie stanowił około 6% wszystkich przypadków Delta zarejestrowanych w tygodniu następującym po 3 października. WHO obecnie śledzi około 20 odmian wariantu delta.

Przeczytaj także: Dr. Birx mówi Kongresowi, że wybory w 2020 roku „odwróciły uwagę” Trumpa od pandemii

Ogólnie rzecz biorąc, liczba nowych przypadków COVID wzrosła o 4% do nieco ponad 2,9 miliona w tygodniu kończącym się 24 października, podała WHO. Europa odpowiadała za 57% nowych przypadków i była jedynym regionem, w którym odnotowano taki wzrost. Rosja pozostaje krajem europejskim o największej liczbie ofiar śmiertelnych i ustanowił kolejny jednodniowy rekord śmierci w czwartek, kiedy zginęło 1159 osób. Kraj został zamknięty na tydzień, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się, głównie ze względu na bardzo niski wskaźnik szczepień, problem, z którym borykają się kraje sąsiednie, a także znaczna część Europy Środkowej i Wschodniej.

Czytać: USA zbliżają się do szczepień małych dzieci, a WHO ostrzega, że ​​pandemia jest „daleka od zakończenia”

WHO ponownie ostrzegło przed ryzykiem braku szczepionek w Afryce, gdzie tylko pięć krajów ma osiągnąć cel zaszczepienia 40% swojej populacji do końca roku. Oczekuje się, że problem pogorszy brak strzykawek.

„Zagrożenie kryzysem surowcowym dla szczepionek wisi nad kontynentem. Szczepionki COVID-19 pojawią się w Afryce na początku przyszłego roku, ale brak strzykawek może sparaliżować postęp. Należy podjąć drastyczne środki, aby szybko zwiększyć produkcję strzykawek. Od tego zależy niezliczone życie w Afryce ”- powiedział dr. Matshidiso Moeti, Dyrektor Regionalny WHO na Afrykę, w oświadczeniu.

READ  Putin to „kolejny Hitler w trakcie tworzenia”, mówi egipski miliarder Sawiris

Widzieć: Dzieci poniżej 12 roku życia mogą wkrótce zostać zaszczepione COVID-19 – 5 ważnych pytań, które rodzice powinni zadać

Pojawiły się obiecujące wiadomości medyczne z badania, które wykazało, że tani generyczny lek przeciwdepresyjny zmniejszył potrzebę hospitalizacji u osób dorosłych z grupy wysokiego ryzyka z COVID-19. jak donosi Associated Press.

Naukowcy przetestowali pigułkę pod kątem depresji i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, ponieważ wiadomo, że zmniejsza stan zapalny i wygląda obiecująco w mniejszych badaniach.

„Jeśli WHO to zaleci, przekonasz się, że jest to powszechne” – powiedział współautor badania dr. Edward Mills z McMaster University w Hamilton, Ontario, dodając, że w wielu biednych krajach lek jest łatwo dostępny. „Mamy nadzieję, że uratuje to wiele istnień”.

Pigułka, zwana fluwoksaminą, kosztowałaby 4 USD za jedno leczenie COVID-19. Dla porównania leczenie przeciwciałem IV kosztuje około 2000 USD i MRK firmy Merck,
+ 4,72%
Eksperymentalna pigułka przeciwwirusowa na COVID-19 kosztuje około 700 USD za kurs. Niektórzy eksperci przewidują, że w walce z koronawirusem ostatecznie zostaną zastosowane różne metody leczenia. W badaniu wzięło udział blisko 1500 Brazylijczyków, a wyniki zostały opublikowane w środę w czasopiśmie Lancet Global Health. Byli tak silni, że niezależni eksperci obserwujący badanie zalecili ich wcześniejsze zaprzestanie, ponieważ wyniki były już jasne.

Chiny zamknęły trzecie miasto, aby poradzić sobie z nową epidemią przypadków, nakazując około 6 milionom ludzi pozostanie w domu. Zostało to zgłoszone przez South China Morning Post. Pekin szuka zerowych przypadków COVID przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi.

Widzieć: Pekin potwierdza, że ​​uczestnicy Zimowych Igrzysk Olimpijskich są w ścisłej izolacji

Ponad 100 milionów Hindusów nie zgłosiło się po drugą dawkę szczepionki. poinformował Opiekun, powołując się na oficjalne dane budzące obawy dotyczące odrodzenia się wirusa. Minister zdrowia Indii Mansukh Mandaviya wzywa państwa do rozwiązania tego problemu. Powiedział, że od przyszłego miesiąca pracownicy służby zdrowia będą odwiedzać od drzwi do drzwi, aby znaleźć wagarowiczów.

READ  Filipiński przywódca przypomina decyzję o uchyleniu amerykańskiego paktu bezpieczeństwa

Stany Zjednoczone nadal odnotowują średnio około 1400 zgonów z powodu COVID dziennie. Według trackera New York Timesa, liczba ta utrzymywała się uparcie na wysokim poziomie, chociaż liczba przypadków i przyjęć do szpitali nadal spada. Ale nadal istnieją gorące punkty, które cierpią z powodu dużej liczby spraw, w tym na Alasce. I prawie wszystkie nowe przypadki i zgony zdarzają się u osób nieszczepionych, dlatego według ekspertów ds. zdrowia publicznego ważne jest, aby te osoby były szczepione i unikały śmierci, której można by uniknąć.

ten Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom tracker szczepionek pokazuje, że około 191 milionów ludzi w USA jest w pełni zaszczepionych, co stanowi 57,5% całej populacji. Dane pokazują, że więcej osób otrzymuje teraz zastrzyki przypominające niż podstawowe.

Widzieć: Facebook zdecydował się na bezczynność, gdy antyszczepionkowe komentarze zaroiły się od użytkowników

Podobnie: Pfizer i BioNTech twierdzą, że rząd USA zakupił dodatkowe 50 milionów dawek pediatrycznej szczepionki przeciw COVID

Gdy FDA zbliża się do decyzji o zatwierdzeniu szczepionki Pfizer Covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat, urzędnicy zdrowia publicznego i pediatrzy dzielą się swoimi badaniami z rodzinami, aby uspokoić niezdecydowanych rodziców o bezpieczeństwie zastrzyku. Zdjęcie: John Locher / Associated Press

Najnowsze numery

Według danych, globalna liczba chorób przenoszonych przez koronawirusy wzrosła w czwartek do ponad 245,1 miliona, a liczba zgonów wzrosła o ponad 4,97 miliona Dane zagregowane z Johns Hopkins University.

Stany Zjednoczone nadal przodują na świecie z 45,7 milionami przypadków i 741 242 zgonami.

Indie zajmują drugie miejsce po Stanach Zjednoczonych z 34,2 milionami przypadków i poniosły 456.386 zgonów. Brazylia ma drugą najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych z 606 679 i 21,7 milionami przypadków.

W Europie najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowała Rosja z 230 786, a następnie Wielka Brytania z 140 462.

Chiny, gdzie wirus został po raz pierwszy odkryty pod koniec 2019 roku, Według oficjalnych danych, ma 109 353 potwierdzonych przypadków i 4809 zgonów, które są powszechnie zgłaszane jako masowo zaniżone.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.