Connect with us

Świat

Według doniesień 50 dronów atakuje osiem regionów Rosji, powodując pożary i eksplozje w podstacjach elektrycznych

Published

on

Według doniesień 50 dronów atakuje osiem regionów Rosji, powodując pożary i eksplozje w podstacjach elektrycznych

Według doniesień rosyjskich urzędników 50 dronów wycelowało w osiem regionów Rosji późnym wieczorem 19 kwietnia i do wczesnych godzin porannych 20 kwietnia. Po ataku dronów uszkodzonych zostało kilka obiektów infrastruktury energetycznej, a w miejscach eksplozji wybuchły pożary. W osadzie zginęli cywile.

Według doniesień rosyjskie siły obrony powietrznej zniszczyły trzy bezzałogowe statki powietrzne (UAV) nad obwodem Biełgorodu. Świadkowie relacjonują eksplozje w pobliżu Starego Oskola, którym towarzyszył jasny rozbłysk na niebie, a materiał filmowy pokazuje pożar poza miastem.

Następnie gubernator obwodu Biełgorodu Wiaczesław Gładkow ujawnione że prywatny budynek mieszkalny we wsi Poroz zapalił się w wyniku zdetonowania dwóch ładunków wybuchowych. Zginęły dwie osoby cywilne – kobieta ze złamaną kością udową i opiekujący się nią mężczyzna. Syn kobiety uciekł z płonącego domu.

Atak drona spowodował całkowite zniszczenie prywatnego budynku mieszkalnego i stodoły, natomiast znaczne zniszczenia spowodował inny budynek mieszkalny.

Gubernator obwodu briańskiego Oleksandr Bogomaz poinformował o zniszczeniu sześciu dronów. Zestrzelony dron po uderzeniu spowodował pożar w obiekcie infrastruktury energetycznej.

W obwodzie kurskim gubernator Roman Starowojt potwierdził zniszczenie pięciu dronów przez rosyjskie siły obrony powietrznej. O godzinie 4:46 wydano ostrzeżenie o zbliżających się atakach UAV.

Gubernator obwodu kałuskiego Władysław Szapsza stwierdził, że eksplozja drona w pobliżu podstacji w dystrykcie Małojarosławiec spowodowała niewielkie uszkodzenia infrastruktury energetycznej i nie zgłoszono żadnych ofiar. Na miejscu są obecnie służby ratunkowe, które naprawiają szkody.

Ukraińskie siły specjalne zgłaszają atak na rosyjski skład amunicji, w wyniku którego zginęło trzech żołnierzy

Inne ciekawe tematy

Ukraińskie siły specjalne zgłaszają atak na rosyjski skład amunicji, w wyniku którego zginęło trzech żołnierzy

Operatorzy SSO spowodowali szkody ogniowe na rosyjskich pozycjach i personelu, używając dronów FPV i haubicy 122 mm D-30.

W obwodzie smoleńskim gubernator Wasyl Anokhin poinformował około godziny 2 w nocy o ataku dronem na obiekt kompleksu paliwowo-energetycznego w obwodzie kardymowskim. Podczas gdy siły obrony powietrznej zestrzeliły drona, spadające odłamki spowodowały zapalenie pojemnika zawierającego paliwo i smary. Zespoły ratownicze pracują nad ugaszeniem płomieni, ale szczegóły dotyczące ofiar nadal nie są znane.

Podsumowując, według doniesień rosyjskie jednostki obrony powietrznej przechwyciły i zniszczyły w ciągu nocy 50 dronów:

  • 26 nad obwodem Biełgorodu
  • 10 nad obwodem briańskim
  • 8 nad obwodem kurskim
  • 2 nad regionem Tula
  • Po 1 w obwodzie smoleńskim, riazańskim, kałuskim i moskiewskim.

Julia Struk

READ  Izrael zezwala zaszczepionym lub wyzdrowionym turystom na wjazd do kraju od 1 listopada
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *