Connect with us

Gospodarka

Webinarium nt. Możliwości współpracy z Polską – Adaderana Biz English

Published

on

Izba Handlowa Cejlonu we współpracy z Hony. Konsulat RP na Sri Lance, Ambasada RP w Indiach oraz Krajowa Izba Gospodarcza organizują 18-te seminarium internetowe na temat „Polska – obecna gospodarka, otoczenie biznesowe i możliwości współpracy”th Marzec 2021 r., Godz.

Głównym celem webinarium jest umożliwienie lokalnym firmom dalszego zacieśniania więzi z Polską oraz identyfikacja potencjalnych obszarów współpracy. Wśród profesjonalistów są m.in. Jego Ekscelencja Adam Burakowski, Ambasador RP w Sri Lance, Pan Krishan Balendra, Honorowy Konsul Generalny RP na Sri Lance, Tomasz Janczak, II Sekretarz ds. Rolnictwa, Polityki – Gospodarki, Ambasada RP w Indiach oraz Jerzy Drożdż, Dyrektor Departamentu Relacji Zewnętrznych Krajowej Izby Gospodarczej.

Polska, oficjalnie Rzeczpospolita Polska, to kraj w Europie Środkowej. Polska pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie. Z około 38 milionami mieszkańców i PKB na mieszkańca wynoszącym 13800 dolarów (2017), Polska ma największą gospodarkę w Europie Środkowej. Od wejścia do UE w 2004 r. Ambicje tego kraju kształtowane są przez chęć szybkiego dogonienia rdzenia UE pod względem wzrostu gospodarczego i poziomu życia. Polska jest klasyfikowana przez Bank Światowy jako gospodarka o wysokich dochodach, a pod względem PKB zajmuje 22. miejsce na świecie i 40. w rankingu łatwości prowadzenia działalności gospodarczej 2020.

Bilans handlowy między Sri Lanką a Polską przemawia za Sri Lanką. Główne towary eksportowe w 2020 roku to herbata, przyprawy, odzież, wyroby gumowe, produkty rybołówstwa i produkty kokosowe. W oparciu o interesy lokalnych firm w odpowiednim czasie zostaną zorganizowane wirtualne spotkania B2B – powiedział rzecznik Izby. Szczegóły rejestracji można znaleźć w witrynie Izby pod adresem https://chamber.lk

READ  Niemcy twierdzą, że rynkowa cena CO2 na rynku EU ETS umiarkowanie rośnie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.