Connect with us

Sport

Walia 1:0 Ukraina: niefortunny samobójczy gol Andrija Jarmołenki posyła Walię na mistrzostwa świata | wiadomości piłkarskie

Published

on

Walia 1:0 Ukraina: niefortunny samobójczy gol Andrija Jarmołenki posyła Walię na mistrzostwa świata |  wiadomości piłkarskie

Walia zakwalifikowała się do swojego pierwszego Pucharu Świata od 1958 roku, pokonując dzielną Ukrainę 1:0 dzięki niefortunnej bramce samobójczej Andrija Jarmołenki.

Rozegrana w emocjonującej atmosferze w Cardiff, decydującym momentem była główka Jarmołenki po rzucie wolnym Garetha Bale’a w 34. minucie, pokonując własnego bramkarza.

Walii, zwykle tak zależnej od Bale’a i Aarona Ramsey’a, podziękował bramkarz Wayne’owi Hennessey’owi. Wpisał się w walijski folklor futbolowy, kiedy dał niesamowicie wyzywający występ przeciwko stronie ukraińskiej, która dała z siebie wszystko. Wybór jego dziewięciu obrońców nastąpił późno, gdy strzelił głową z dala od Artema Dovbyka, który skierował się w górny róg.

Był tak błyskotliwy, że Ukraina oddała najwięcej dziewięciu celnych strzałów, nie strzelonych bramek w meczu eliminacji do Euro 2022.

To był okrutny sposób, w jaki Ukraina zakończyła kwalifikacje, a drużyna Oleksandra Petrakowa pokonała Szkocję w półfinale play-offów, po raz kolejny pokazując poziom futbolu, który z pewnością zasługiwał na miejsce w turnieju drużynowym 32 listopada.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Walia świętuje wejście na Mistrzostwa Świata 2022

Walia miała również swoje szanse na zakończenie gry, gdy Brennan Johnson trafiła w słupek, a Bale został odrzucony przez Georgiya Bushchana, ale był to występ całkowicie skoncentrowany na ich nieugiętej tylnej straży, która teraz awansowała do 12. miejsca w ostatnich 19 występach w reprezentacji bez tracąc bramkę.

Oceny graczy

Walia: Hennessey (9), Ampadu (7), Rodon (7), Ben Davies (9), Roberts (7), Ramsey (6), Allen (8), James (7), Neco Williams (8), Bale (7 ). ), Moore (7).

Podtytuł: Wilson (6), Johnson (7), Norrington-Davies (nie dotyczy).

Drużyna Roberta Page’a może teraz rozpocząć planowanie w Katarze, gdzie zdobyli miejsce w grupie B obok Anglii, USA i Iranu.

GRAFICZNY

„Wydarzenie gęsiej skórki”

Lewis Jones ze Sky Sports w Cardiff:

„Tłum widział niedowierzające twarze. Czy śnili? Mogą się szczypać, ile chcą. To nie był sen. Walia jedzie na Mistrzostwa Świata po niezwykłym meczu piłki nożnej z drużyną, która również zasługuje na wyróżnienia ”. Mistrzostwa Świata.

READ  Wspomnienie z 24 lutego: „Jeleń uratowany z rzeki”

„Ukraina rzuciła wszystko, co miała, do Walii dla ich kraju. Ale Wales – prowadzony przez Bena Daviesa i niepokonanego Hennesseya – odbił wszystko w jednym z najtrudniejszych pokazów defensywnych, jakie kiedykolwiek widziałeś na międzynarodowej scenie.

„I chłopcze, świętowali kibice domowi i ich zawodnicy. Legendarny walijski piosenkarz Dafydd Iwan zabrał mikrofon, by zaśpiewać „Yma o Hyd” – piosenkę, którą gracze i fani przyjęli jako swój drugi hymn. Poczuć emocje, radość, ulgę i piękno kraju, który zebrał się, by śpiewać, jak gdyby to był przywilej.

„Wydarzenie gęsiej skórki”.

GRAFICZNY

Zawodnik meczu: Wayne Hennessey

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Zobacz wszystkie niesamowite rzuty obronne Wayne’a Hennesseya, który odmawia Ukrainie jakichkolwiek bramek i prowadzi Walię na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze

Menedżerowie są określani przez podejmowanie decyzji. W tym, co było absolutnie gigantyczną nocą dla jego kariery, Page postąpił słusznie, pozostając w bramce z Hennessey. Danny Ward nosił koszulkę nr 1 przez ostatnie dwa lata, ale Hennessey wkroczył, aby pokryć półfinałowe zwycięstwo nad Austrią i pomimo tego, że nie grał w krajowym meczu klubowym od 2 stycznia, był gotowy.

A chłopcem musiał być.

Gdy drużyna ma 22 celne strzały i łącznie 1,91 oczekiwanych goli, drużyna przeciwna potrzebuje inspirującego bramkarza. Atak Ukrainy zaśmiecał Hennesseya dobrymi próbami, ale pozostał silny, wykonując w sumie dziewięć obrońców, z których dwa wyróżniały się w drugiej połowie, gdy Ukraina waliła w drzwi na oczach kibiców.

Pierwsza polegała na pokrzyżowaniu nogami Wiktora Cygankowa z bliskiej odległości, zanim Roman Jaremczuk jakoś sparował dobicie, a druga interwencja przejdzie do historii walijskiego futbolu, gdy jedną ręką uratowała Dowbyka.

Hennessey powiedział: „To absolutnie niesamowite, nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich, którzy byli dziś na boisku, dla facetów, którzy nie weszli, dla personelu, dla wszystkich.

READ  Polska, gdzie aborcja jest zabroniona, zarejestruje ciąże - Boston News, Weather, Sports

– To był prawdopodobnie mój najlepszy mecz w walijskiej koszulce, oczywiście na tak ważnym etapie. Trzeba przyznać Ukrainie, która jest fantastycznym zespołem, ale jestem absolutnie zachwycony.

„Mamy dobre pokolenie, młodych chłopaków, starszych, którzy tam byli, nawet personel. Byli fantastyczni iw pełni na to zasłużyli.”

GRAFICZNY

Bale: Z tego powstają sny

Gareth Bale świętuje swój rzut wolny
Obrazek:
Gareth Bale świętuje swój rzut wolny

Kapitan Walii Gareth Bale mówi Sky Sports:

„Wynik jest najlepszym wynikiem w historii walijskiego futbolu. Jesteśmy zachwyceni, jedziemy na mistrzostwa świata.

„To jest to, z czego powstają sny, do tego dążymy, odkąd tu przybyliśmy.

Zaniemówiłem, jesteśmy tak szczęśliwi, że zrobiliśmy to dla wszystkich naszych niesamowitych fanów, a słowa nie mogą opisać tego, jak się teraz czuję.

„To był trudny mecz, nie zrobiłem zbyt wiele w ciągu ostatnich czterech tygodni z powodu skurczów pleców. Trudno było przejść przez mecz, ale najważniejszą rzeczą było przejście”.

GRAFICZNY

Co dalej?

Walia ma teraz trzy mecze Ligi Narodów, na których należy się skupić w tym miesiącu. Drużyna Page’a spotka się w środę z Holandią, aw sobotę z Belgią – oba mecze rozpoczną się o 19.45 w Cardiff – przed ponownym spotkaniem z Holendrami 14 czerwca o 19.45, tym razem w Rotterdamie.

Ukraina ma również trzy mecze Ligi Narodów, zaczynając od wyjazdu do Dublina na spotkanie z Republiką Irlandii w środę, start o 19:45.

Ukraina ma następnie „mecze u siebie” z Armenią w sobotę (rozpoczęcie gry o 14:00) i Republiką Irlandii 14 czerwca (rozpoczęcie gry o 19:45). W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę mecze będą rozgrywane w Łodzi.

Kiedy i gdzie są Mistrzostwa Świata 2022?

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze poniedziałek, 21.11 na stadionie Al Thumama, kiedy Senegaprzejmuję ten Holandia w grupie A, a następnie gospodarze Katar przeciw Ekwador na stadionie Al Bayt.

READ  Wiceminister ostrzega, że ​​Putin jest „zdolny do wszystkiego” - The First News

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *