Kanadyjczycy Bloemen, Weidemann i Dubreuil zdobywają podium mundialu w Polsce

Kanadyjscy sportowcy trzykrotnie stanęli na podium, aby wspaniale rozpocząć pierwszy przystanek łyżwiarstwa szybkiego na długich torach otwierający sezon w piątek.

Ted-Jan Bloemen i Isabelle Weidemann zdobyli srebrne medale, a Laurent Dubreuil ścigał się o brąz w Tomaszowie Mazowieckim.

Miesiąc po zdobyciu tytułu mężczyzn na biegu na 5000 metrów Bloemen – który jest również srebrnym medalistą olimpijskim 2018 i mistrzem świata 2020 – pokazał, że jest siłą, z którą musi się zmierzyć.

35-latek z Calgary wypadł z bramki, poprawiając się z każdą rundą w pokazie kontroli i siły. Dopingował pod koniec wyścigu, zadowolony ze swojego czasu 6 minut 20,941 sekundy.

Dopiero szwedzki łyżwiarz szybki Nils van der Poel, który ustanowił nowy rekord toru 6:15.562, przewrócił go o złoto. Brąz zapewnił Patrick Roest z Holandii.

„Dla mnie ten Puchar Świata jest naprawdę ekscytujący. To wspaniałe uczucie wrócić do „normalnych” zawodów ze wszystkimi sportowcami” – powiedział Bloemen w komunikacie prasowym.

„Wiedziałem, że jestem w dobrej formie ze względu na moje przedsezonowe wyścigi i treningi tutaj w Polsce, ale zawsze jest znak zapytania, jak dobre będą inne kraje. Fajnie było dowiedzieć się, że jestem w porządku, naprawdę dobry, nawet na wolniejszym torze, gdzie moja wiara w technikę nie jest tak pomocna, jak w szybkich warunkach.”

ZEGAR | Bloemen zdobywa srebro z mocną rasą w Polsce:

Bloemen zdobywa srebro na 5000 m na Mistrzostwach Świata w Tomaszowie Mazowieckim

Kanadyjczyk Ted-Jan Bloemen zajął w piątek drugie miejsce w rajdzie długodystansowym w Polsce. 7:13

Kanadyjczyk Graeme Fish of Moose Jaw, Sask. zajął 12. miejsce z czasem 6:29,655, a Jordan Belchos z Toronto zajął 16. miejsce z czasem 6:35,417.

Weidemann ściga się na srebrze

W biegu na 3000 m kobiet Weidemann przedarł się do mety i przekroczył linię mety po srebro w 4: 5255.

READ  Rosyjski Rublow zajął piąte miejsce w finale ATP

Przez chwilę 26-letnia marka Ottawa była uważana za nowy rekord toru – do czasu, gdy holenderska łyżwiarka szybka Irene Schouten, która zdobyła złoto, pobiła go w 4:04,009. Z brązem uciekła Włoszka Francesca Lollobrigida.

Weidemann, który ma tytuł mistrza kraju, został na torze sparowany z Kanadyjką Ivanie Blondin z Ottawy, która zajęła 8. miejsce w 4: 08.080. Valérie Maltais z Montrealu również wzięła udział i zajęła 12. miejsce w 4: 13,143.

ZEGAR | Weidemann zdobywa srebro podczas przystanku Pucharu Świata otwierającego sezon:

Kanadyjski Weidemann zdobywa 3000 m srebra na Mistrzostwach Świata w Polsce

Isabelle Weidemann zajęła drugie miejsce na długodystansowym przystanku w Tomaszowie Mazowieckim. 4:56

„To był ciężki wyścig. Lody nie są zbyt wybaczające, więc w końcu byłem wyczerpany ”- powiedział Weidemann.

„Jednak jestem bardzo zadowolony z mojego występu, który jest pozytywnym początkiem sezonu. Sezon jest tak długi i wiele zbudowaliśmy w ostatnich kilku rozgrywkach. Dlatego staram się ich nie czytać”. za dużo i nie mogę się doczekać Igrzysk Olimpijskich i naszych testów zespołowych pod koniec grudnia. Wtedy naprawdę chcemy zacząć!”

Dubreuil podbija brąz

Dubreuil stanął także na podium w biegu na 500 metrów mężczyzn – imprezie, którą zdominował w ostatnich mistrzostwach kraju.

29-latek z Lévis, Que. a panujący mistrz świata ukończył wyścig z czasem 34,687, zaledwie 0,141 za srebrnym Tatsuyą Shinhamą z Japonii.

Tinguy Gao z Chin był złoty z nowym rekordem 34 265.

ZEGAR | Łyżwy Dubreuil brązowe na 500 m, mężczyźni:

Laurent Dubreuil zdobywa brąz na 500 m podczas Pucharu Świata

Kanadyjska łyżwiarka szybka zajęła trzecie miejsce na przystanku Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim. 1:15

„Rozpoczęcie sezonu od podium jest naprawdę idealne. Podczas gdy koncentrujemy się na własnym występie, od razu pokazuje mi to, że mam nogi, aby nadążyć za najlepszymi przez cały sezon. To też nie był idealny wyścig, więc mogę zrobić coś lepszego, poprawiając moje wykonanie” – powiedział Dubreuil.

READ  Benfica vs. DARMOWY STREAM NA ŻYWO Portimonense (29.12.20): Oglądaj Primeira Liga online | Time, USA TV, kanał

„Teraz, kiedy wiem już na pewno, że jestem w dobrej formie, moim celem w niedzielę będzie bardziej zrelaksowana jazda na łyżwach”.

Kanadyjski rodak Gilmore Junio ​​z Calgary zajął 16. miejsce z wynikiem 35,229. Alex Boisvert-Lacroix z Sherbrooke, Que., był tuż za nim na 17. miejscu z 35,304 punktami.

Nowy rekord toru został również ustanowiony w biegu na 500 m kobiet: Amerykanka Erin Jackson przekroczyła linię mety z czasem 37 613.

Łyżwiarz szybki z USA pobił rekord ustanowiony tego samego dnia przez Japończyka Nao Kodairę – mistrza olimpijskiego 2018 – który zdobył srebro. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Olga Fatkulina.

Kanadyjka Heather Mclean zajęła 14 miejsce z czasem 38,58, podczas gdy mistrzyni Kanady Brooklyn McDougall była 17 (38 804.), Marsha Hudey (38 908) była 19.