Connect with us

Świat

Wagner tworzy nowy oddział do patrolowania pijanych, „brudnych” rosyjskich żołnierzy

Published

on

Wagner tworzy nowy oddział do patrolowania pijanych, „brudnych” rosyjskich żołnierzy

Osławiona grupa Wagnera podobno buduje własną żandarmerię wojskową, aby zmusić rywalizujące wojska rosyjskie do poddania się zasadom grupy najemników i uznania ich „pełnej władzy” w okupowanych częściach Ukrainy.

Odważny plan – tylko ostatni z długiej linii ataków założyciela Wagnera Jewgienija Prigożyna na jego wrogów w rosyjskim Ministerstwie Obrony – został szczegółowo opisany w ogłoszeniu o pracę dla grupy opublikowanym w mediach społecznościowych w czwartek.

„Wagner zaprasza byłych pracowników [of the security services] z doświadczeniem w pracy operacyjnej i przetrzymywania” do wykonywania obowiązków w strefie działań wojennych, podała grupa.

Niezależny portal informacyjny Werstka informuje, że jeden z ich reporterów zadzwonił pod numer podany w ogłoszeniu o pracę i powiedział mu, że na okupowanych terytoriach Ukrainy zostanie rozmieszczona nowa „żandarmeria wojskowa”.

„Musisz upewnić się, że wszyscy przestrzegają zasad firmy. Upewnij się, że nie ma złodziei i rabusiów, bicia, pijaństwa itp. ”- Rekruter zidentyfikował tylko to, co powiedział Denis.

Członkowie nowej żandarmerii wojskowej mieliby również za zadanie eliminować i przesłuchiwać „sabotażystów”, jak powiedział, a także „przechwytywać” regularne rosyjskie oddziały, które podlegają rosyjskiemu ministerstwu obrony.

„Mnożą się tam szumowiny i piją jak świnie. Mamy pełną władzę” – cytowano go.

„Praca będzie interesująca, nie ma co do tego wątpliwości” – głosiło ogłoszenie.

Wiadomość ta pojawia się, gdy Prigożyn podwaja wysiłki, aby obalić praktycznie wszystkie twierdzenia o „sukcesach” na polu bitwy, wysuwane publicznie przez najwyższych urzędników wojskowych Rosji. Podczas gdy Ministerstwo Obrony Rosji przytaczało fantastyczne liczby, twierdząc, że powstrzymało kontrofensywę Ukrainy, Prigożyn powiedział, że wszystkie te pochlebne oceny to „kłamstwa”.

„Przynosisz wiele bzdur na stół prezydenta…” [Defense Minister Sergei] Shoigu i [Chief of the General Staff Valery] Gierasimow przyjmuje proste podejście: kłamstwo musi być potworne, aby ludzie w nie uwierzyli” – powiedział w swoim biurze prasowym.

READ  Bliski Wschód znalazł się na celowniku zaostrzającej się rywalizacji między USA a Chinami

„Rosja pewnego dnia się obudzi i stwierdzi, że Krym został już przekazany Ukraińcom. „Ma miejsce prawdziwa zdrada interesów Federacji Rosyjskiej, a wszystko to dzieje się na tle strat” – powiedział.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *