Connect with us

technologia

W Warszawie otwiera się największe w Europie centrum rozwoju technologii Google Cloud

Published

on

W Warszawie otwiera się największe w Europie centrum rozwoju technologii Google Cloud

Rozszerz obecność technologicznego giganta w Polsce jeszcze bardziej

ten największe centrum rozwoju technologii Google Cloud w Europie otworzył swoje podwoje w Warszawie wczoraj, 25 października, poinformowały lokalne władze. Nowy obiekt zgromadzi najlepszych ekspertów w zakresie rozwijania technologii Google Cloud do użytku przez klientów na całym świecie. To kolejny dowód na cele inwestycyjne spółki w Polsce, a zwłaszcza atrakcyjność kapitału dla technologicznego giganta.

Warszawa staje się coraz bardziej atrakcyjna dla sektora technologicznego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uczestniczył w poniedziałek w otwarciu nowego biura. Powiedział, jak cytowany na stronie internetowej miasta, że ​​to „to przykład inicjatywy, która pomaga budować gospodarkę opartą na wiedzy i wpływa na rozwój gospodarczy naszej metropolii. Pozwala również skutecznie konkurować z innymi miastami w Europie i na świecie o tytuł lidera rynku. Menedżera, który przyciąga inwestycje, kapitał i talenty i którego warto zatrzymać na dłuższą metę”.

Magdalena Kotlarczyk, prezes Google Polska, zapowiedziała, że ​​biuro zostanie oficjalnie otwarte we wtorek, a zespół ma się znacznie poszerzyć w ciągu najbliższych kilku lat, przyciągając utalentowanych inżynierów z całego świata.

Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud zlokalizowane jest w kompleksie biurowym warszawskiego hubu w centrum miasta na powierzchni ponad 20 000 metrów kwadratowych.

Ogłoszenie planowanej inwestycji następuje po wcześniejszej inauguracji Region chmur w Warszawie, o wartości 2 mld euro, co miało miejsce w kwietniu.

Inauguracja centrum wpisuje się w trend rozszerzania obecności Google w Polsce od momentu otwarcia swojego pierwszego biura w 2006 roku. Firma zatrudnia podobno w samej Warszawie ponad 800 osób, w tym 500 inżynierów, a polski zespół powiększył się w ciągu jednego roku trzykrotnie zaledwie kilka lat.

Aby skutecznie konkurować z innymi miastami w Europie i na świecie oraz utrzymać tytuł lidera, miasto ma priorytet w ramach # Strategia Warszawy 2030 jest poprawa warunków rekrutacji specjalistów o unikalnej wiedzy i umiejętnościach, w tym talentach technologicznych, z Polski i zagranicy.

READ  W jeziorze Michigan zostaje znalezione ciało Polaka, który zniknął z imprezy w barze w Chicago

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *