Connect with us

Świat

W rosyjskim mieście psy w tajemniczy sposób zmieniają kolor na niebieski i różowy

Published

on

Opakowania psy na wschodzie Rosja W niewytłumaczalny sposób pojawia się różowy i niebieski.

Dziwaczne zjawisko miało miejsce w mieście Dzierżyńsk i wokół niego, około 242 mil na wschód od Moskwy, w pobliżu opuszczonej fabryki chemicznej Dzierżyńskoje Orgsteklo, która kiedyś była używana do produkcji wysoce toksycznego cyjanowodoru. Główny składnik w używanym niegdyś barwniku „błękit pruski”. Eksperci uważają, że ten szczegół może pomóc wyjaśnić, dlaczego według lekarzy weterynarii niektóre szczenięta są teraz całkowicie niebieskie – w tym ich odchody.

SĄD MOSKWA odrzucił apelację lidera opozycji NAVALNY

Bez wyraźniejszych szczegółów Dmitrij Karelkin, główny lekarz kliniki weterynaryjnej Zoozashchita, oficjalnie obwinił niebieski odcień za „jakiś rodzaj substancji chemicznej”, która najwyraźniej nie szkodziła zwierzętom.

W międzyczasie egzaminatorzy z Instytutu Chemii im. Łobaczewskiego na Uniwersytecie Stanowym w Niżnym Nowogrodzie oraz Państwowej Komisji Nadzoru Weterynaryjnego „nie znaleźli żadnych dowodów na drażniące oparzenia”, a wyniki badań krwi i stolca nie wykazały znaczącej toksyczności.

Niebieskie psy są podobno bacznie obserwowane przez około 20 dni. W międzyczasie, według agencji informacyjnej East2West, nie pojawiły się żadne ogłoszenia dotyczące różowiejących się psów. Jednak niektórzy wzywają do zbadania składowiska chemikaliów w innym rejonie Dzierżyńska, na którym zrzucono 300 000 ton toksycznych odpadów zimna wojna. Lokalne raporty były również zamieszane w pobliskie Crystal Defense Works.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

East2West poinformował, że władze miasta nazywają te zarzuty „przesadnymi”.

Aby dowiedzieć się więcej z New York Post, Kliknij tutaj.

READ  Chciał Swiatłana Cichanouska. Rosja wydaje nakaz aresztowania
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.