Connect with us

Zabawa

Viaplay dla wybitnego międzynarodowego wzrostu – Digital TV Europe

Published

on

Według analityków z Berenberg, wyprawa Nordic Entertainment (NENT Group) na międzynarodowe rynki strumieniowego przesyłania wideo, w tym Holandię i Polskę, prawdopodobnie spowoduje szybszy wzrost liczby abonentów, niż przewidywało własne kierownictwo.

Według analityków oczekuje się, że platforma Viaplay Grupy NENT obsłuży w tym roku 452 000 abonentów skandynawskich i 348 000 międzynarodowych, w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami wynoszącymi odpowiednio 425 000 i 340 000. Kierownictwo Grupy NENT wyznaczyło ostatnio cele dotyczące „co najmniej” 400 000 nordyckich okrętów podwodnych i 250 000 międzynarodowych okrętów podwodnych.

Berenberg uważa, że ​​Viaplay będzie teraz w stanie obsłużyć 5,5 miliona międzynarodowych abonentów do 2025 roku, znacznie powyżej prognozy zarządu Grupy NENT na poziomie 4,5 miliona.

„Nadal uważamy, że przestrzeń subskrypcji wideo na żądanie (SVOD) oferuje znaczące możliwości platformom takim jak Viaplay, które mogą oferować zróżnicowane treści bez konkurowania z gigantami z USA, i wierzymy, że kierownictwo NENT ustanowiło skuteczną strategię dzięki lokalnym oryginalnym treściom i sportom. praw ”- mówią analitycy.

Viaplay zostanie uruchomiony w Polsce w sierpniu, a analitycy Berenberg spodziewają się, że ta premiera „pokaże skuteczność Viaplay [NENT Group’s] Strategia”.

Viaplay ma zostać uruchomiony w Holandii w pierwszym kwartale przyszłego roku. Następnie pojawią się kolejne cztery rynki międzynarodowe.

„Jesteśmy optymistycznie nastawieni do perspektyw Viaplay w Holandii, zwłaszcza że NENT ma już dwa ważne prawa sportowe, zwłaszcza Formułę 1, ponieważ holenderski kierowca Max Verstappen ma wielu lojalnych fanów w kraju. Spodziewamy się również, że duże inwestycje w lokalne oryginalne treści będą napędzać średnioterminową penetrację rynku, przy oczekiwanym rocznym wskaźniku wypuszczania od pięciu do dziesięciu holenderskich oryginałów, gdy holenderskie operacje zostaną w pełni uruchomione ”- powiedzieli analitycy Berenberg.

Analitycy banku stwierdzili, że prawa do premii na wysoce konkurencyjnych rynkach, takich jak Holandia, mogą wymagać dodatkowych inwestycji, co oznacza, że ​​obniżają prognozy zysków, ale będą „więcej niż zrównoważone” przez długoterminowy wzrost.

READ  Recenzja: Dzień ślubu - Cineuropa

Berenberg podniósł cenę docelową akcji Grupy NENT do 590 SEK.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *