Connect with us

technologia

Valorant zacznie monitorować Twoje czaty głosowe od 13 lipca

Published

on

Riot Games, twórca darmowej strzelanki FPS Odważny, zaczyna monitorować komunikację głosową graczy 13 lipca (przez Gracze na PC). Firma zajmująca się grami twierdzi, że pomoże wytrenować modele językowe, których ostatecznie użyje podczas oceny raportów graczy we wszystkich swoich grach.

Riot pierwotnie ogłosił tę zmianę w kwietniu 2021 roku po dokonaniu aktualizacji Polityka prywatności. Nowe warunki dają Riot pozwolenie na „nagrywanie i potencjalną ocenę danych głosowych podczas korzystania z kanałów komunikacji głosowej zastrzeżonych przez Riot” w celu zwalczania mowy nienawiści i nękania na czacie głosowym. Riot twierdzi, że analizuje nagrania, gdy gracz zgłasza kogoś za obraźliwe lub obraźliwe komentarze. To z kolei powinno pomóc firmie ustalić, czy zgłoszony gracz naruszył jej zasady i podjąć odpowiednie działania.

Riot nie rozpocznie jeszcze oceny raportów graczy na podstawie tych nagrań — wykorzystuje zebrane informacje, aby pomóc w stworzeniu wersji beta systemu, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Na razie Riot ocenia tylko rozmowy osób anglojęzycznych Odważny graczy w Ameryce Północnej. Jedynym sposobem na zrezygnowanie z tego systemu jest całkowite wyłączenie czatu głosowego lub użycie innego narzędzia komunikacyjnego, takiego jak Discord.

„Wiemy, że zanim będziemy mogli pomyśleć o rozszerzeniu tego narzędzia, musimy mieć pewność, że jest ono skuteczne, a gdy zdarzają się błędy, mamy systemy, które zapewniają, że zgłaszamy wszystkie wyniki fałszywie pozytywne (lub nawet fałszywie pozytywne). może poprawić. ”, zauważa Riot w swoim ogłoszeniu.

Jeśli ten system zostanie uruchomiony, Riot mówi, że „nie będzie aktywnie monitorować komunikacji w grze na żywo” i „potencjalnie będzie słuchać i przeglądać dzienniki głosowe”, gdy zostaniesz zgłoszony za zakłócające zachowanie. Dodaje również, że usunie te informacje po rozwiązaniu sytuacji, podobnie jak raporty składane za pośrednictwem systemów czatu tekstowego. Mimo to wzbudzi to pewne obawy dotyczące prywatności niektórych graczy, podobnie jak w przypadku Vanguard zawsze włączony system anty-cheat który monitoruje Twoją aktywność w obu oraz na zewnątrz Odważny.

Planowany system raportowania to nie jedyny sposób Odważny próbuje podjąć działania przeciwko toksycznym graczom. wcześniej w tym roku, Riot zaczął wypożyczać Odważny gracz Dodaj określone słowa lub wyrażenia do „listy stłumionych słów”, aby zablokować obraźliwe treści na czacie.

READ  Niektóre ryby pokonały Pokémon Sapphire po 3195 godzinach śledzenia ruchu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.