Connect with us

Świat

US Osprey: Co najmniej jedna osoba zginęła w katastrofie lotniczej u wybrzeży Japonii

Published

on

US Osprey: Co najmniej jedna osoba zginęła w katastrofie lotniczej u wybrzeży Japonii

Kyodo/Reuters

Statek japońskiej straży przybrzeżnej i helikopter prowadzą akcję poszukiwawczo-ratowniczą w miejscu, w którym 29 listopada 2023 r. amerykański wojskowy samolot MV-22 Osprey rozbił się w morzu u wybrzeży wyspy Yakushima w prefekturze Kagoshima w zachodniej Japonii. to zdjęcie pochodzi z Kiodo.


Tokio
CNN

Co najmniej jedna osoba zginęła w środę po tym, jak amerykański wojskowy samolot Osprey rozbił się u wybrzeży japońskiej wyspy Yakushima w południowej prefekturze Kagoshima – poinformował rzecznik Japońskiej Straży Przybrzeżnej.

Jak poinformowała straż przybrzeżna, na pokładzie samolotu było sześć osób. Służby informowały wcześniej, że na pokładzie było osiem osób.

Rzecznik dodał, że nie ma dalszych informacji na temat pozostałych osób na pokładzie ani przyczyn katastrofy.

Straż Przybrzeżna otrzymała informację o katastrofie około godziny 14:47 czasu lokalnego (12:47 czasu wschodniego) – powiedział rzecznik, dodając, że 10. Regionalna Komenda Główna Straży Przybrzeżnej wysłała na miejsce katastrofy łódź patrolową i samolot.

W środę po południu do zarządu lotniska Yakushima w prefekturze Kagoshima zadzwoniło wojsko amerykańskie z prośbą o awaryjne lądowanie na lotnisku w Kagoshimie, powiedział CNN urzędnik prefektury Kagoshima.

Urzędnik prefektury Kagoshima nie powiedział, czy wniosek pochodzi od Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, czy Sił Powietrznych.

To najnowsze Katastrofa wojskowego samolotu Ospreyz licznymi wypadkami odnotowanymi na przestrzeni lat.

W sierpniu tego roku trzech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zginęło, a kilku innych zostało poważnie rannych w wyniku rozbicia się Ospreya podczas ćwiczeń wojskowych w Australia.

W 2022 r pięciu amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej zginął po tym, jak ich samolot MV-22B Osprey rozbił się w pobliżu Glamis w Kalifornii podczas misji szkoleniowej. W tym samym roku czterech amerykańskich żołnierzy zginęło w katastrofie Ospreya podczas ćwiczeń NATO w Norwegii.

READ  Australijski stan Wiktoria twierdzi, że następne 24 godziny będą miały kluczowe znaczenie dla wzrostu klastra COVID

Osprey to bardzo elastyczny samolot, który może wystartować pionowo jak helikopter, ale może również wykonywać loty z dużą prędkością przy użyciu bardziej konwencjonalnego skrzydlatego samolotu turbośmigłowego.

Ogólnie rzecz biorąc, latanie samolotami Osprey jest bezpieczne, jednak według analityka wojskowego CNN i emerytowanego pułkownika Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Cedrica Leightona od czasu jego wprowadzenia na rynek w latach 80. XX w. wystąpiło w nim wiele problemów mechanicznych i operacyjnych.

Ta historia jest aktualna i będzie aktualizowana.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *