Connect with us

Świat

Urazy zgłoszone po tym, jak holenderska policja oddała strzały ostrzegawcze podczas protestu przeciwko Covid-19 w Rotterdamie

Published

on

Urazy zgłoszone po tym, jak holenderska policja oddała strzały ostrzegawcze podczas protestu przeciwko Covid-19 w Rotterdamie

„Demonstracja na Coolsingel (ulica) doprowadziła do zamieszek. W różnych miejscach podpalono ogień, odpalono fajerwerki, a policja oddała kilka (ostrzegawczych) strzałów” – napisała w tweecie policja w Rotterdamie.

„Odnotowano obrażenia związane z oddanymi strzałami”, dodała policja, zauważając, że policjanci „w dużej liczbie próbowali przywrócić porządek”.

Setki ludzi zgromadziło się, aby wypowiedzieć się przeciwko planom rządu dotyczącym ograniczenia dostępu do pomieszczeń dla tych, którzy mają „paszport koronowy” wskazujący, że zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli z infekcji.

Przepustka jest również dostępna dla osób, które nie są zaszczepione, ale mają negatywny wynik testu.

Policja w Rotterdamie wydała zarządzenie w nagłych wypadkach, zamknęła transport publiczny i poprosiła ludzi o powrót do domu. Użyto armatek wodnych, a policja na koniach przeprowadziła oskarżenia, aby rozproszyć tłumy, podała policja.

Władze wezwały również osoby postronne i osoby, które robiły zdjęcia z zamieszek, do przesłania materiału na policję w celu dalszego zbadania.

W ubiegły weekend Holandia ponownie wprowadziła pewne środki blokujące na pierwsze trzy tygodnie, aby spowolnić odrodzenie Koronawirus Zarażanie, ale codzienne infekcje utrzymywały się na najwyższym poziomie od początku pandemii.

Filmy zamieszczone w mediach społecznościowych przedstawiały spalone radiowozy i uczestników zamieszek rzucających w policję fajerwerkami i kamieniami.

READ  Pentagon ponosi porażkę szósty raz z rzędu i wskazuje na postęp
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *