Connect with us

Zabawa

Universal Pictures Content Group zaczepia 'Mavka. Francuskie prawa do dystrybucji The Forest Song

Published

on

Universal Pictures Content Group zaczepia 'Mavka.  Francuskie prawa do dystrybucji The Forest Song

Universal Pictures Content Group nabyła francuskie prawa do dystrybucji animowanego filmu fabularnego Mawka. Pieśń lasu (wyprodukowano przez klasa zwierząt Studio i Grupa FILM.UA). Film zostanie zdubbingowany w języku francuskim do kin, wraz ze ścieżką dźwiękową.

Familijny film animowany 3D autorstwa Animagrad Studio i Grupy FILM.UA powstał na podstawie poetyckiej sztuki „Pieśń lasu” Lesi Ukrainki z 1991 roku. Twórcy filmu odkryli, że autentyczny ukraiński urok filmu, z jego duchem, oryginalnością, humorem i przygodą, nadaje nowe znaczenie temu gatunkowi w sposób, który przemawia do widzów na całym świecie, zarówno młodych, jak i starszych.

„Z niecierpliwością czekamy na nowe partnerstwo z liderem rynku Universal Pictures Content Group Mawka będzie również mówić po francusku – powiedział Evgeniy Drachov, dyrektor sprzedaży FILM.UA. „Od pierwszych prezentacji projektu na międzynarodowych rynkach filmowych obserwujemy duże zainteresowanie filmem ze strony międzynarodowej publiczności. Film był wcześniej sprzedawany w ponad 20 krajach, m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Bułgarii, na Węgrzech, w Rumunii, Grecji, Norwegii, Danii, Irlandii, Szwecji, Finlandii, a także w krajach regionu MENA i wielu innych. A nasz zespół wciąż poszerza listę krajów, w których Mawka Premiera filmu będzie miała miejsce.”

Mawka. Pieśń lasu prezentuje ukraińską kulturę, wartości i tradycje oraz ma element środowiskowy we współpracy z WWF-Ukraina. Mavka to wyjątkowa kobieca postać z ukraińskich legend i mitów, dusza lasu, która staje się jego opiekunką, gdy jej dom jest w niebezpieczeństwie. Dąży do pokoju i harmonii w swoim świecie, tak jak dziś naród Ukrainy o swój własny.

Producentami filmu są Iryna Kostyuk, Anna Eliseeva i Egor Olesov, w reżyserii Olega Malamuzh i Oleksandra Ruban. Scenariusz został napisany przez Jarosława Wojceszeka, a dyrektorem artystycznym jest Kristian Koskinen.

READ  Ola Kwaśniewska jako nastolatka! Wrzuciła stare zdjęcie ze zwierzakiem. Trudno to poznać

Praca nad filmem animowanym pomimo wojny Mawka. Pieśń lasu trwa. Dostawa zaplanowana jest na IV kwartał 2022 roku.

Źródło: Grupa FILM.UA

Zdjęcie Debbie Diamond Sarto

Debbie Diamond Sarto jest asystentką redaktora wiadomości w Animation World Network.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *