United Cup: Alexander Zverev występuje w roli gwiazdy, gdy Niemcy pokonują Polskę w emocjonującym finale

Niemcy zaliczyli imponujący powrót, pokonując Polskę 2:1 w emocjonującym finale United Cup w Sydney. Alexander Zverev okazał się bohaterem Niemiec, zapewniając swoim występem dwa punkty mistrzowskie w meczu z Polakiem Hubertem Hurkaczem.

Zverev i Laura Siegemund pokonali Hurkacza i Igę Świątek 6:4, 5:7, 10:4 w kluczowym meczu gry mieszanej na Ken Rosewall Arena i poprowadzili Niemcy do tytułu United Cup.

Po finale Zverev powiedział, że posiadanie Świątka w drużynie jest jak zabawa kodami w grze wideo. Świątek zamierza wygrać swój pierwszy Australian Open, gdy Wielki Szlem rozpocznie się 14 stycznia.

„Gratulacje dla drużyny Polski, świetny bieg. Dziś to, czy zostaniesz mistrzem, było kwestią milimetrów. Iga, gratuluję MVP. Powiedziałem to już wcześniej w wywiadzie. Myślę, że mieć cię w zespole, to jak mieć takiego.” „To niesamowite, czego dokonałeś w ciągu ostatnich kilku lat i myślę, że masz przed sobą jeden ważny sezon” – powiedział Zverev.

Po zajęciu drugiego miejsca w grupie D Niemcy dostały się do ćwierćfinału na podstawie liczby wygranych meczów. Siegemund i Zverev okazali się bohaterami turnieju, zapewniając sobie znaczące zwycięstwa w grze podwójnej mieszanej w kolejnych dniach i ostatecznie zdobywając trofeum.

Na początku zawodów Polka Świątek, czołowa zawodniczka w grze pojedynczej, miała przewagę nad Niemką Angelique Kerber, pokonując ją w prostych setach.

Wydawało się, że 22-letni Świątek, który ma na swoim koncie 16 meczów z rzędu i tytuły mistrzowskie na tak prestiżowych turniejach, jak China Open i WTA Finals w Meksyku, poprowadził Polskę na prostą drogę do United Cup.

Niemcom udało się jednak pokonać początkowe prowadzenie Polski. W meczu gry pojedynczej mężczyzn, w którym Hurkacz zaliczył asystę i prowadził 6:4 w drugim secie, Zverev demonstrując swoją odporność, uderzył zdecydowanym forhendem przez boisko i ostatecznie utrzymał Niemcy w remisie.

READ  Lawrence Okolie może dorównać Anthony'emu Joshua, zdobywając tytuł w 16. walce - ale Krzysztof Głowacki to imponujący test Boxing News

Niemiec odzyskał siły, aby zaserwować drugiego seta, wyrównał stan gry i zapewnił sobie decydującego seta decydującym przełamaniem w trzecim gemie, przypieczętowując grę w podstawowej bitwie, która trwała prawie trzy godziny.