Connect with us

Sport

UNICEF dostarcza środki ratujące życie w Polsce, aby pomóc rodzinom uciekającym przed wojną na Ukrainie – w Polsce

Published

on

UNICEF dostarcza środki ratujące życie w Polsce, aby pomóc rodzinom uciekającym przed wojną na Ukrainie – w Polsce

Nadal potrzebna jest pomoc humanitarna dla bezbronnych dzieci w Polsce. UNICEF kontynuuje swoje kluczowe wsparcie przez całe zimowe miesiące

Warszawa, 1 lutego 2023 r. – UNICEF dostarcza artykuły higieniczne, apteczki pierwszej pomocy i ratujący życie sprzęt medyczny do ponad 350 000 uchodźców w Polsce uciekających przed wojną na Ukrainie.

Biuro UNICEF w Polsce, utworzone w pierwszych dniach po wybuchu wojny na Ukrainie, przekazało także materiały edukacyjne, w tym długopisy, zeszyty i materiały do ​​nauki, dla 360 tys. dzieci, w tym 17 tys. urządzeń cyfrowych.

„Byłem w wielu miejscach w Polsce, rozmawiałem z dziećmi i rodzinami z Ukrainy, które zostawiły wszystko: domy, dobytek, a nawet bliskich. Wielu potrzebuje podstawowej pomocy, aby rozpocząć nowe życie” – powiedział Rashed Mustafa, koordynator krajowy Biura Reagowania Kryzysowego UNICEF w Polsce. „Nasza pomoc humanitarna musi być kontynuowana, a te dostawy są bardzo potrzebne, zwłaszcza w tych chłodniejszych miesiącach. Dzieci i rodziny również potrzebują wsparcia, aby kontynuować naukę i uzyskać dostęp do usług zdrowotnych i społecznych”.

Obecnie UNICEF dostarcza 10 000 zestawów pierwszej pomocy, 4000 zestawów higienicznych do instytucji (jeden zestaw przeznaczony jest dla 50 osób) i 80 000 zestawów higienicznych dla rodzin (każdy zestaw przeznaczony jest dla czteroosobowej rodziny). Większość będzie dystrybuowana w 12 miastach, z którymi UNICEF współpracuje: Warszawie, Łodzi, Białymstoku, Lublinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Rzeszowie. Społeczności te rozprowadzają te artykuły do ​​szkół, przedszkoli, domów kultury i centrów wsparcia. Dostawy są również realizowane do zbiorowych schronisk dla uchodźców i siedmiu ośrodków wsparcia Blue Dot w ruchliwych obszarach tranzytowych, które zapewniają niezbędne wsparcie rodzinom uciekającym przed wojną na Ukrainie.

UNICEF dostarczył także karetkę w Rzeszowie do Tranzytowego Centrum Medycznego, sprzęt do opieki nad noworodkiem dla Białostockiego Uniwersytetu Klinicznego i Instytutu Matki i Dziecka oraz sprzęt ultrasonograficzny do szpitala w Lublinie. Zakupiliśmy również 50 000 szczepionek przeciwko polio i 5 000 szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A oraz 50 000 strzykawek, aby zapewnić nieprzerwane dostawy niezbędnych szczepionek w miarę wzrostu zapotrzebowania.

Oprócz materiałów medycznych, edukacyjnych i edukacyjnych, UNICEF przekazał w przedszkolach i żłobkach zestawy wspomagające rozwój wczesnego dzieciństwa, które zachęcają do nauki i zabawy, a także dostarczył sprzęt sportowy do szkół, do których przybyli uczniowie z Ukrainy. Wszystkie te materiały pomogą promować włączenie społeczne, zlikwidować luki w nauce oraz wspierać zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. 17 tysięcy tabletów i laptopów pomoże też dzieciom z Ukrainy, które chcą kontynuować naukę online.

Zakup tych artykułów medycznych i edukacyjnych był możliwy dzięki hojnym darowiznom otrzymanym od obu wieloletnich partnerów UNICEF z sektora publicznego, Biura ds. Ludności, Uchodźców i Migracji (PRM) Departamentu Stanu USA, Rządu Japonii i Japonii, rządowe i bezprecedensowe wsparcie prywatnych darczyńców.

„Każde dziecko ma prawo do wysokiej jakości edukacji. Jednak skuteczne uczenie się wymaga również odpowiednich narzędzi” — powiedział Mustafa. „Dystrybucja materiałów edukacyjnych i urządzeń cyfrowych jest nie tylko korzystna dla edukacji dziecka, ale także niezbędna do stworzenia solidnego fundamentu pod lepszą przyszłość”.

Program edukacyjny UNICEF w Polsce dociera do 480 000 dzieci poprzez edukację formalną i pozaformalną. Współpracujemy z Ministerstwem Edukacji i gminami, aby zapewnić ukraińskim dzieciom dostęp do polskiego systemu szkolnego, w tym poprzez zajęcia językowe, zajęcia wyrównawcze i zatrudnianie ukraińskich asystentów międzykulturowych. Wspieramy również dzieci uczące się ukraińskiego programu nauczania online, ponad 50 ośrodków edukacji i rozwoju, bezpieczne miejsca, w których młodzi ludzie mogą brać udział w zajęciach online, uzyskiwać pomoc w odrabianiu lekcji, wchodzić w interakcje z rówieśnikami, brać udział w lekcjach języka polskiego, a wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego może pomóc w utrzymaniu zdrowia.

Biuro Kryzysowe UNICEF w Polsce zostało powołane w rekordowym tempie w marcu 2022 r., aby wspierać rodziny i pomagać im w odbudowie po wojnie. Współpracujemy z rządami krajowymi i lokalnymi oraz partnerami społeczeństwa obywatelskiego, aby pomóc dzieciom uczyć się, zachować zdrowie i bezpieczeństwo. Od bezpieczeństwa niebieskiej kropki w ruchliwych obszarach tranzytowych po zapewnienie dzieciom możliwości pójścia do szkoły i otrzymania pomocy medycznej — wspieramy wszystkie rodziny poszukujące schronienia. Walczymy o prawa każdego dziecka w Polsce, skupiając się na najsłabszych.

READ  Światowe szachy drużynowe: Indie zremisują w pierwszych dwóch rundach

Media Kontakty Hugh Reilly Biuro Pogotowia UNICEF w Polsce Tel: +48 783 896 843 Email: [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *