Ukraina pokonuje Polską po rzutach karnych w hokejowym meczu kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich

Warszawa, 10 lutego (SocialNews.XYZ) W piątkowy wieczór ukraińska reprezentacja hokeja na lodzie mężczyzn pokonała w rzutach karnych Polskę 3:2 podczas turnieju przedkwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Sosnowcu.

Zespół trenowany przez Roberta Kalabera mógł rozpocząć wymarzony mecz, ale strzał Pawła Dronii obronił Bogdan Dyaczenko. Polska jednak nie zwolniła tempa i już po 7:15 pierwszej kwarcie po strzale Kamila Górnego z niebieskiej linii objęła prowadzenie.

Podopieczni Kalabera kontynuowali atak, ale przed przerwą nie udało im się powiększyć prowadzenia.

Goście odpowiedzieli po 2:22 minucie drugiej połowy, kiedy Denis Borodai po skutecznym strzale z dystansu podwyższył na 1:1. Po szybkim ataku Marcina Kolusza Polska objęła prowadzenie w 13:45 minucie – podała Xinhua.

Jednak Ukraina ponownie wyrównała, gdy Yevgenii Ratushnyi zaskoczył polskiego bramkarza 3:43 w trzeciej kwarcie. Goście desperacko szukali zwycięzcy, ale na trzy minuty przed regulaminowym czasem gry Andrei Deniskin strącił Macieja Miarkę.

Obie drużyny nie zdobyły gola w dogrywce. W rzutach karnych Ilja Korenczuk i Oleksie Worona pokonali bramkarza i poprowadzili gości do ogromnego zwycięstwa.

Zespół Dmitrija Chrystycha jest o krok od przejścia do kolejnej rundy kwalifikacji olimpijskich. Po dwóch meczach są liderem grupy J z pięcioma punktami, o jeden więcej od Polski.

W niedzielę, ostatnim dniu turnieju, Ukraina zmierzy się z Estonią, a Korea Południowa z Polską.