Connect with us

Świat

Ukraina mówi nam, że potrzebuje 500 oszczepów i 500 żądeł dziennie

Published

on

Ukraina mówi nam, że potrzebuje 500 oszczepów i 500 żądeł dziennie

Ukraińcy przedstawili podobne listy w ostatnich tygodniach, ale niedawna prośba skierowana do amerykańskich prawodawców wydaje się odzwierciedlać rosnące zapotrzebowanie na wyprodukowane w USA pociski przeciwlotnicze Stinger i przeciwpancerne pociski Javelin – przy czym Ukraina twierdzi, że pilnie potrzebuje 500 sztuk każdego z nich dziennie. .

Według źródła, które zna oba wnioski, w obu przypadkach Ukraina prosi o setki pocisków więcej niż zostało to uwzględnione na podobnej liście, która została niedawno przedłożona amerykańskim prawodawcom.

Nowa lista pojawia się, gdy Ukraińcy twierdzą, że stoją w obliczu potencjalnego niedoboru broni w obliczu trwającego rosyjskiego ataku, co wywołuje sprzeciw ze strony przedstawicieli USA i NATO, którzy podkreślają, że większa pomoc wojskowa już trafia do tego kraju.

Do 7 marca, mniej niż dwa tygodnie po inwazji Rosji na Ukrainę, USA i inni członkowie NATO wysłały na Ukrainę około 17 000 pocisków przeciwczołgowych i 2000 pocisków przeciwlotniczych.

Od tego czasu sojusznicy NATO, w tym USA, utrzymywali przepływ broni i sprzętu, mimo że Rosja zagroziła celowaniem w dostawy.

Ostatnie pakiety pomocy o wartości 350 milionów dolarów, zatwierdzone pod koniec lutego, dotarły na Ukrainę w ostatnich dniach, powiedział wysoki rangą urzędnik ds. Obrony, a kolejne dwa pakiety o łącznej wartości 1 miliarda dolarów już dotarły.

Prezydent Joe Biden powiedział w czwartek, że „systemy pancerne, amunicja i nasza broń napływają na Ukrainę, kiedy przemawiam”. Przedstawiciel obrony powiedział, że transport sprzętu do Europy Wschodniej przed wejściem na Ukrainę na wielu lądowych przejściach granicznych to „wiele lotów w ciągu wielu dni”.

Tymczasem Wielka Brytania ogłosiła w środę, że wyśle ​​na Ukrainę 6000 dodatkowych pocisków, w tym broń przeciwpancerną i odłamkowo-burzącą, wraz z około 33 milionami dolarów wsparcia finansowego dla ukraińskiego wojska.

READ  Wiadomości wojenne z Ukrainy i Rosji: Aktualizacje wideo i na żywo

Lista przekazana CNN obejmuje kilka innych pilnych potrzeb, w tym: odrzutowce, śmigłowce szturmowe i systemy przeciwlotnicze, takie jak S-300.

Dokument wymienia dwa typy rosyjskich odrzutowców, w tym jeden przeznaczony do bliskiego wsparcia sił lądowych. Ukraina zażądała 36 sztuk każdego samolotu, zgodnie z listą przekazaną CNN.

Niektórzy prawodawcy w Kongresie uważają, że USA powinny jak najszybciej dostarczyć Ukrainie potrzebnej im broni.

Senator Jacky Rosen, demokrata z Nevady, odwiedził Polskę i Niemcy w miniony weekend, aby spotkać się z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego pomagającymi ukraińskim uchodźcom, którzy przybyli do tych krajów oraz z oddziałami amerykańskimi stacjonującymi za granicą, które pomagają w wysiłkach humanitarnych.

Rosen powiedziała, że ​​jej największym odejściem z podróży było „poczucie pilności” w miejscu.

„Potrzebują wszystkich narzędzi nie tylko do przetrwania wojny, ale także do jej wygrania, więc jeśli zapewnimy im pociski powietrze-ziemia, drony i całe wsparcie wojskowe” – powiedział Rosen CNN.

Ellie Kaufman z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *