Ukraina 1:1 Anglia: Three Lions rozczarowujący remis w Polsce po golach Oleksandra Zinchenko i Kyle’a Walkera | Wiadomości piłkarskie

Ukraina 1:1 Anglia: Three Lions rozczarowujący remis w Polsce po golach Oleksandra Zinchenko i Kyle’a Walkera |  Wiadomości piłkarskie

Anglia będzie musiała poczekać trochę dłużej, aby zakwalifikować się do Euro 2024 po tym, jak w Polsce zremisowała z Ukrainą 1:1, a jej stuprocentowy rekord w kwalifikacjach dobiegł końca.

Pomimo dominacji w posiadaniu piłki we wczesnych fazach meczu, Anglia przegrywała po pierwszym celnym strzale w meczu, gdy Oleksandr Zinchenko z Arsenalu strzelił dla Ukrainy po ucieczce prawym skrzydłem.

Anglia wyrównała tuż przed przerwą po pierwszym golu Kyle’a Walkera w jego 77. występie w barwach narodowych, kiedy obrońca Manchesteru City znalazł się w polu karnym po wspaniałym podaniu Harry’ego Kane’a z głębi pola, które rozdzieliło obronę.

To był pamiętny wieczór dla Kyle’a Walkera, gdy angielski obrońca strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji w zremisowanym 1:1 meczu z Ukrainą.

Bukayo Saka trafił w poprzeczkę, a Harry Maguire nie wykorzystał kilku szans po stałych fragmentach gry, a Anglia po przerwie zwiększyła tempo, ale nie potrafiła znaleźć ostatniego podania, które zapewniłoby mu trzy punkty.

Three Lions mają sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli Ukrainą, gdy uwaga skupia się na towarzyskim meczu ze Szkocją, która jest w dobrej formie we wtorkowy wieczór.

Niestety, ponieważ jest to ograniczona wersja tej historii, treść ta jest niedostępna.

Otwórz pełną wersję

Oceny zawodników z Anglii

Anglia: Pickford (6), Walker (8), Maguire (6), Guehi (7), Chilwell (6), Henderson (6), Rice (6), Bellingham (7), Maddison (6), Saka (6), Kane’a (7).

Wykorzystane subwoofery: Rashford (4), Foden (4), Gallagher (nie dotyczy)

Gracz gry: Kyle’a Walkera.

Jak Anglia popełniła swój pierwszy błąd w kwalifikacjach

Po tym, jak trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate dodał do swojego składu Jordana Hendersona i Maguire’a, Anglia wyszła z dobrej strony w pierwszych dziesięciu minutach, utrzymując 94 procent posiadania piłki w tej kwarcie, ale niewiele tworząc.

Dopiero zablokowany strzał z dystansu Saki trafił w stronę ukraińskiej bramki, po czym gospodarze od początku zapłacili za brak penetracji zaskakującym golem na otwarcie.

READ  Ten najmłodszy mistrz NBA to najpopularniejszy zespół w całej Europie – NBC Los Angeles

wiadomości zespołowe

• Jordan Henderson i Harry Maguire zostali powołani do podstawowej jedenastki pomimo niedawnych i bardzo różnych kontrowersji wokół ich selekcji.
  • James Maddison i Ben Chilwell zaczynali na lewej stronie, a Marc Guehi pracował u boku Maguire’a na środkowym obrońcy. Eddie Nketiah nie został powołany do składu meczowego.

Georgiy Sudakov przedarł się środkiem pola i fenomenalnym biegiem wypuścił prawego obrońcę Yukhyma Konoplyę. Obrońca dośrodkował do nieoznakowanego Zinczenki, który prostym finiszem wprawił kibiców gospodarzy we Wrocławiu w ekscytację.

W kolejnych minutach Anglia straciła pewność siebie, gdy niechlujna żółta kartka dla Jamesa Maddisona spowodowała w dużej mierze frustrację.

Pomocnik Tottenhamu nie wykorzystał dobrej okazji na wyrównanie, ale jego słabe dotknięcie piłki po podaniu Jude Bellinghama uniemożliwiło wykonanie ataku jeden na jednego, po czym Henderson uderzył zza pola karnego.

Oleksandr Zinchenko wysuwa Ukrainę na prowadzenie

W końcu Anglia znalazła sobie drogę.

Kane, który w pierwszej połowie miał zaledwie 16 dotknięć piłki, przesunął się na pozycję środkowego obrońcy i fenomenalnie podał w poprzek atakującego Walkera, który fenomenalnym uderzeniem przechwycił piłkę, po czym pokazał swoje opanowanie, a Trójka Lwy wyrównały.

Southgate był sfrustrowany występem w pierwszej połowie i musiał zebrać swoje wojska w przerwie, ponieważ w drugiej połowie drużyna Three Lions wyglądała inaczej.

Kyle Walker był wyróżniającym się zawodnikiem Anglii w meczu przeciwko Ukrainie w Polsce

Maguire głową uderzył z rzutu wolnego w dach siatki, po czym Saka uderzył w poprzeczkę po uderzeniu w słupek ukraińskiego bramkarza Georgija Bushchana.

Southgate sprowadził Marcusa Rashforda i Phila Fodena, aby wzmocnić ducha ataku, ale żaden z nich nie zdołał wywrzeć znaczącego wpływu.

Zamiast tego to Maguire miał ostatnią realną szansę w meczu dla Anglii, gdy nie trafił w bramkę po strzale Hendersona z dalekiego słupka, a Bushchan zrobił wystarczająco dużo, aby sparować obrońcę, zanim zdobył rzut wolny.

Noc, w której większość okazji do zdobycia bramki przez Anglię stwarzali obrońcy, pokazuje, że przed Niemcami latem przyszłego roku wciąż pozostaje wiele pracy.

Kyle Walker świętuje wyrównanie

Southgate: Atak dzisiaj nie zadziałał

W swojej ocenie po meczu trener reprezentacji Anglii Southgate stwierdził, że jego drużynie „nie poszło dobrze” w ostatniej tercji, ale podkreślił, że remis jest pozytywnym punktem na drodze do kwalifikacji.

READ  W Polsce gimnastyczki narodowe zdobywają złote medale [PHOTO]

„Rzeczywistość jest taka, że ​​nie wygramy każdego meczu różnicą czterech czy siedmiu, tak jak zrobiliśmy to w kwalifikacjach” – powiedział trener reprezentacji Anglii.

„To był naprawdę dobry test – na wyjeździe, pełna pasji atmosfera, wymuszone zmiany w porównaniu z ostatnim meczem”.

Chociaż trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate ubolewał nad ich ofensywną grą, był zadowolony z odporności, jaką pokazała jego drużyna, gdy zremisowała 1:1 z Ukrainą w eliminacjach do Euro 2024.

„Czasami, szczególnie w grze w ataku, nie do końca to wychodzi. Wiemy, że schematy, nad którymi pracowaliśmy przez cały tydzień, są tym, co zawsze robimy, więc nie jest tak, że podchodzimy do meczu inaczej”.

„Próbowaliśmy odświeżyć sytuację i sprawić im inny problem, ale dzisiaj nasz napastnik nie trafił w bramkę i prawdopodobnie strzał Bukayo, który trafił w poprzeczkę, nie był na takim poziomie, jak w naszych poprzednich meczach”.

„Myślę, że podobała mi się kontrola nad grą, którą mieliśmy, kiedy weszliśmy w tak intensywną atmosferę. Myślałem, że graliśmy z prawdziwym spokojem aż do ostatniej tercji, a potem myślę, że dopóki nie strzeliliśmy gola, udawało nam się to osiągnąć. „Mieliśmy ponad 70 procent posiadania piłki, ale to był nasz pierwszy celny strzał.

„To jasne, że większość naszej gry w ataku nie była na takim poziomie, na jaki liczyliśmy. Pomyślałem jednak, że biorąc pod uwagę okoliczności i znaczenie punktu pod względem kwalifikacji i deficytu, kiedy kibice są przepełnieni, a przeciwnik ma się czego trzymać.

„To dla nas bardzo ważny punkt, graliśmy teraz na wyjeździe z dwoma najlepiej sklasyfikowanymi drużynami i zdobyliśmy cztery punkty w tych dwóch meczach”.

Wiadomość od wodza Ukrainy do Anglii: Posiadanie nie wystarczy!

Jude Bellingham biegnie w obronie Ukrainy

Ukraina grała we Wrocławiu, podczas gdy inwazja Rosji w dalszym ciągu wywierała wpływ na ich ojczyznę, a trener Siergiej Rebrow pochwalił zaangażowanie swoich zawodników, którzy za cenny punkt zostali nagrodzeni radosnymi scenami w końcowych fazach.

READ  Polska wycofuje się z propozycji prezydenta dotyczącej igrzysk olimpijskich w 2036 roku, minister sportu twierdzi, że kraj nie jest gotowy

„To radość dla zawodników, bardzo miłe święto dla nich” – powiedział. „Nie chodzi tylko o wynik, ale o grę. Ukraina to bardzo mocny zespół i myślę, że zasłużyliśmy na ten punkt.

„Jeśli widzisz twarze zawodników, widać, że są bardzo zmęczeni. Gra przeciwko Anglii jest bardzo trudna i trudna.”

„Pokazaliśmy charakter. To jest bardzo ważne. Pracuję dopiero od kilku miesięcy, a gracze chcą się poprawiać.

Były napastnik Rebrov, który grał w Premier League w barwach Tottenhamu i West Hamu, również udzielił Anglii kilku rad, jak poprawić swój ostatni trzeci mecz.

„Anglia była bardzo silna w pierwszej połowie i dobrze kontrolowała piłkę. Jednak w piłce nożnej nie wystarczy kontrolować piłkę” – powiedział.

„W przerwie zapytałem, ile sytuacji stworzyłeś? Nie zrobili tego, ponieważ broniliśmy się bardzo dobrze”.

W przeciwnym razie w grupie C: Włochy zremisują z Macedonią Północną

Enis Bardhi z Macedonii Północnej świętuje wyrównujące zwycięstwo

Włosi również popełnili błąd w drodze na Mistrzostwa Europy, gdyż wyrównanie w końcówce uniemożliwiło remis 1:1 z Macedonią Północną.

W pierwszym meczu Luciano Spallettiego w roli trenera Azzurri tuż po przerwie Ciro Immobile dał Włochom prowadzenie, ale dziewięć minut przed końcem meczu wyrównał Enis Bardhi.

W rezultacie obie drużyny mają cztery punkty, dziewięć punktów za Anglią na szczycie, chociaż Włochy mają jeszcze do rozegrania dwa mecze przeciwko Trzem Lwom.

Co dalej?

Anglia Przejmij teraz Szkocja we wtorek na meczu towarzyskim w Hampden Park – początek o 19.45.

Następnie drużyna Southgate wraca na następną przerwę międzynarodową w październiku, kiedy grają ze sobą Australia na stadionie Wembley w towarzyskim meczu 13 października. Rozpoczyna się ekscytujący mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy przeciwko niemu Włochy cztery dni później, 17 października, w tym samym miejscu.

Te z Ukrainy Następny mecz to mecz z drużyną w ramach eliminacji do Euro 2024 Włochy na San Siro we wtorek – początek o 19:45.