Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ujawnianie niezrównanej potęgi: Żelazna Brygada pokazuje kolory w Polsce | Artykuł

Published

on

Ujawnianie niezrównanej potęgi: Żelazna Brygada pokazuje kolory w Polsce |  Artykuł15

Podpis + Widok
Ukryj podpis –


Żołnierze z Zespołu Bojowego 2. Brygady Pancernej i 1. Dywizji Pancernej stoją w swoich barwach, wizualny dowód niezłomnego zaangażowania brygady w utrzymanie bezpieczeństwa i pokoju na wschodniej flance, na Poligonie Drawsko Pomorskie, Polska, 9 sierpnia 2023 r. odsłonięcie i rozwinięcie flagi dowodzenia oznacza, że ​​dowództwo dowództwa przeniosło się do Europy i że dowództwo działa na teatrze działań.
(Źródło zdjęcia: US Army Spc. Trevares Johnson)

ZOBACZ ORYGINAŁ
Żelazna Brygada rozwija swoje barwy w Polsce
2 / 5

Podpis + Widok
Ukryj podpis –


Generał dywizji David S. Doyle, dowódca 4. Dywizji Piechoty, przewodniczy uroczystości odsłonięcia zespołu bojowego 2. Brygady Pancernej i 1. Dywizji Pancernej na Poligonie Drawsko Pomorskie w dniu 9 sierpnia 2023 r. Flaga dowództwa oznacza że kwatera główna dowództwa przenosi się do Europy i że dowództwo działa na obszarze operacyjnym.
(Źródło zdjęcia: US Army Spc. Trevares Johnson)

ZOBACZ ORYGINAŁ
Żelazna Brygada rozwija swoje barwy w Polsce
3 / 5

Podpis + Widok
Ukryj podpis –


Płk Dwight D. Domengeaux, dowódca Zespołu Bojowego 2. Brygady Pancernej 1. Dywizji Pancernej dziękuje polskim dygnitarzom za zaszczyt gościnia brygady podczas uroczystości odsłonięcia brygady w Polsce na Poligonie Drawsko Pomorskie, 9 sierpnia 2023 r. Odsłonięcie oraz Rozwinięcie flagi dowództwa oznacza, że ​​kwatera główna dowództwa została przeniesiona do Europy i że dowództwo działa na teatrze działań.
(Źródło zdjęcia: US Army Spc. Trevares Johnson)

ZOBACZ ORYGINAŁ
Żelazna Brygada rozwija swoje barwy w Polsce
4 / 5

Podpis + przedstawienie
Ukryj podpis –


Polski żołnierz stoi dumnie z flagą narodową Polski obok chorążych Żelaznego Żołnierza za pułkownikiem Dwightem D. Domengeaux, dowódcą 2. Grupy Bojowej Brygady Pancernej 1. Dywizji Pancernej na poligonie Drawsko Pomorskie, podczas ceremonii odsłonięcia brygady 9 sierpnia. 2023. Symboliczne odsłonięcie i rozwinięcie flagi dowództwa oznacza przeniesienie dowództwa do Europy i gotowość operacyjną dowództwa na teatrze działań.
(Źródło zdjęcia: US Army Spc. Trevares Johnson)

ZOBACZ ORYGINAŁ
Żelazna Brygada rozwija swoje barwy w Polsce
5/5

Podpis + przedstawienie
Ukryj podpis –


Płk Dwight D. Domengeaux, dowódca Zespołu Bojowego 2 Brygady Pancernej 1 Dywizji Pancernej, odsłonił barwy brygady na Poligonie Drawsko Pomorskie, pokazując gotowość brygady do podjęcia misji wraz z partnerami z NATO na rzecz pokoju i… Zapewnienie bezpieczeństwa w regionie Region 9 sierpnia 2023 r. Symboliczne odsłonięcie i rozwinięcie flagi dowództwa oznacza przeniesienie dowództwa do Europy i gotowość operacyjną dowództwa na teatrze działań.
(Źródło zdjęcia: US Army Spc. Trevares Johnson)

ZOBACZ ORYGINAŁ

DRAWSKO POMORSKIE, POLSKA — Pośród lasów północno-zachodniej Polski rozwinął się potężny symbol niezachwianego oddania i niezachwianego oddania — barwy Zespołu Bojowego 2. Brygady Pancernej 1 Dywizji Pancernej.

Ceremonia odsłonięcia podkreśliła niezrównaną siłę ognia brygady i podkreśliła żywotny sojusz naszych sojuszników z NATO, zwłaszcza naszych polskich partnerów.

Ceremonia odsłonięcia oznaczała zakończenie planowania strategicznego, przygotowań i rozmieszczenia oraz zwiastowała początek nowej fazy operacji i partnerstwa dla 2ABCT. Brygada jest świadectwem imponujących zdolności, jakie wnoszą na europejski teatr działań wojennych, przygotowując się do szkolenia wraz z naszymi partnerami z NATO do nowej misji.

Znany ze swojej wybitnej historii i wzorowej służby, 2ABCT posiada poziom zdolności bojowych, który podkreśla zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa w krajach bałtyckich.

Śmiertelność brygady przejawia się w zaawansowanym uzbrojeniu, najnowocześniejszej technologii oraz dobrze wyszkolonym i zmotywowanym zespole żołnierzy gotowych do walki. Podkreśla niezrównaną zdolność pancerza do szybkiego odstraszania potencjalnych przeciwników.

Generał dywizji David S. Doyle, dowódca 4. Dywizji Piechoty, przewodniczył ceremonii i powiedział w przemówieniu otwierającym: „Drużyna Bojowa 2. Brygady Pancernej, witamy z powrotem w Europie” i podkreślił powrót jednostki po przeprowadzce do teatr działań w 2011 roku do Fort Bliss w Teksasie.

Odsłonięcie ceremonialnego znaczenia odbija się echem w armii USA i sercu sojuszu NATO. Synergia między sojusznikami z NATO to potężna siła, która działa jako niezachwiany środek odstraszający dla potencjalnych agresorów.

Partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Polską jest kamieniem węgielnym zaangażowania NATO w regionie. Zaangażowanie polskiego rządu i niesłabnące poparcie dla rozmieszczenia brygady podkreśla głęboko zakorzenione więzi łączące oba narody. Polscy urzędnicy konsekwentnie potwierdzali swoje zaangażowanie we współpracę ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i dobrobytu w regionie.

„Koncentrując się na niezrównanej sile ognia, kluczowej obecności w Europie i synergii między sojusznikami z NATO, ceremonia ta podkreśla zaangażowanie na rzecz bezpiecznego i pokojowego regionu”. jest świadectwem ciągłej siły współpracy i odstraszania na arenie światowej” – powiedział Doyle.

Pułkownik Dwight D. Domengeaux, dowódca Zespołu Bojowego 2. Brygady Pancernej, powiedział: „Dzisiejsza ceremonia odsłonięcia wyznacza kolejny historyczny rozdział dla tej niezwykłej brygady”.

„Żołnierze szturmowi są gotowi do wypełnienia naszej misji w Europie” – podkreślił Domengeaux. „I dąży do dalszego wzmocnienia tego, co już jest najpotężniejszym sojuszem na świecie”.

Ceremonia pokazała namacalną siłę ognia, jaką posiada brygada, oraz nieuchwytną determinację, która definiuje sojusz NATO. Ceremonia zawiera istotę odstraszania – niewypowiedzianą obietnicę, że po każdej wrogiej akcji nastąpi szybka i zdecydowana odpowiedź, ostatecznie chroniąca pokój i bezpieczeństwo w regionie.

Dziś Żołnierze z Zespołu Bojowego 2 Brygady Pancernej są gotowi szkolić się i walczyć u boku naszych partnerów i sojuszników z NATO oraz powstrzymać wszelkie zagrożenia, które mogą pojawić się na wschodniej flance. Zespół bojowy 2. Brygady Pancernej 1. Dywizji Pancernej stacjonuje na Poligonie Drawsko Pomorskie w Polsce.

READ  Poseł rosyjski w Polsce pobity czerwoną farbą na cmentarzu wojskowym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *